Foto – Juris Kalniņš

Bertānu divcīņā uzvar Dāvis un “Laboral Kutxa” 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns svētdien Spānijas augstākās līgas (ACB) regulārā čempionāta spēlē guva 12 punktus, palīdzot Vitorijas “Laboral Kutxa” komandai ar rezultātu 86:74 (13:23, 28:11, 21:19, 24:21) savā laukumā uzvarēt brāļa Daira Bertāna pārstāvēto “Bilbao Basket” vienību.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Laboral Kutxa” komandai tas bija pirmais panākums jaunās sezonas čempionātā, bet “Bilbao Basket” pārstāvjiem – pirmais zaudējums.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 27 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā veica desmit tālmetienus, realizējot četrus no tiem. Latvietis tika pie trešā lielākā spēles laika savā komandā un kļuva par tās otro rezultatīvāko spēlētāju.

Tāpat basketbolists iekrāja divas atlēkušās bumbas, divas kļūdas, vienu pārtvertu bumbu, vienu piezīmi un sešus efektivitātes koeficienta punktus.

Savukārt Dairis Bertāns, laukumā pavadot 25 minūtes un 15 sekundes, guva deviņus punktus. Viņš raidīja grozā visus trīs divpunktu metienus un vienu no trim tālmetieniem, bet viņa laukumā pavadītais laiks bija trešais lielākais komandā.

Latvietis tika arī pie divām atlēkušajām bumbām, vienas kļūdas, četrām piezīmēm, viena izprovocēta noteikumu pārkāpuma un pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.

Kā ziņots, ceturto zaudējumu tikpat ACB regulārā čempionāta spēlēs svētdien piedzīvoja Kristapa Porziņģa pārstāvētā “Sevilla” komanda, kas izbraukumā ar 68:98 (14:23, 22:28, 19:20, 13:27) piedzīvoja sagrāvi pret Mursijas “Universidad Catolica” vienību.

Porziņģis laukumā pavadīja 16 minūtēs un 16 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot vienu no pieciem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus. Viņa vienīgais tālmetiena mēģinājums mērķi nesasniedza.

Latvietis tāpat iekrāja trīs atlēkušās bumbas, divus bloķētus metienus, vienu kļūdu, trīs piezīmes, divus izprovocētus noteikumu pārkāpumus un piecus efektivitātes koeficienta punktus.

Citā spēlē zaudējumu piedzīvoja arī Fuenlavradas “Montakit” vienība ar latvieti Rolandu Šmitu sastāvā, kas savā laukumā ar 67:69 (10:19, 19:9, 15:19, 23:22) piekāpās Saragosas CAI.

Šmits mačam bija pieteikts, tomēr laukumā neizgāja. Pašlaik 19 gadus vecais latvietis šosezon uz pavisam neilgu brīdi laukumā izgājis vienā spēlē.

Čempionāta kopvērtējumā “Bilbao Basket” komanda ar trim uzvarām četrās spēlēs ieņem septīto pozīciju, “Laboral Kutxa” un “Montakit” ar vienu panākumu atrodas attiecīgi 12. un 14.vietā, bet “Sevilla” ir bez uzvarām, ieņemot pēdējo vietu 18 klubu konkurencē.

Pēc regulārā čempionāta spēlēm izslēgšanas turnīrā startēs astoņas labākās komandas, bet divi vājākie klubi zaudēs vietu čempionātā.