Bertānu spožums un komandas aizsardzība dāvā uzvaru pār Bosniju 0

Pateicoties Daira Bertāna gūtajiem 18 punktiem otrajā ceturtdaļā, Latvijas vīriešu basketbola izlase 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrā apļa pirmajā spēlē ceturtdien ar rezultātu 80:64 (16:19, 26:11, 4:19, 14:15) svarīgā cīņā savā laukumā pieveica Bosnijas un Hercegovinas valstsvienību.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Kopā visā mačā Dairis Bertāns guva 25 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet īpaši svarīgi bija tieši viņa 18 punkti otrajā ceturtdaļā, kad mājinieki ieguva izšķirošo pārsvaru. Šo desmitminūti Latvija uzvarēja ar 26:11. Vēl Latvijas izlases labā šajā mačā 16 punktus guva Mārtiņš Meiers, bet ar 11 punktiem un septiņām bumbām atzīmējās Dāvis Bertāns. Savukārt Bosnijai un Hercegovinai pa 16 punktiem guva Zakarijs Raits un Nihads Dedovičs.

Spēle sākās saspringtā, bet līdzīgā cīņā. Sākotnēji piecu punktu pārsvaru (9:4) uz brīdi ieguva Latvijas izlase, bet jau pēc neilga laika vadībā bija bosnieši. Viņiem ļoti lielu palīdzību deva Teletovičs un Kikanovičs, kuri ātri vien guva pa sešiem punktiem. Pēc pirmās desmitminūtes Latvija zaudēja ar 16:19.

Otrās ceturtdaļas sākumā Bosnija un Hercegovina guva vēl divus punktus (18:21), tomēr pēc tam viņi nerezultatīvi bija gandrīz trīs minūtes, kas mājiniekiem ļāva pārņemt vadību ar 25:21. Turpinājumā Latvija turpināja dominēt, un īpaši sekmīgi Latvijas izlasē otrajā ceturtdaļā spēlēja Dairis Bertāns, kurš pilnībā dominēja mačā. Turklāt viņš ne tikai guva punktus, bet vairākos uzbrukumos arī atdeva skaistas rezultatīvas piespēles kolēģiem Savukārt tribīnes “uzsprāga” divas minūtes pirms cetutdaļas beigām, kad Bertāns pretuzbrukumā skaisti guva divus punktus ar “slam dunk”, kad kad pats bija pārtvēris bumbu. Šajā brīdī Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 38:24. Savukārt pirmo puslaiku tā noslēdza ar 42:30 savā labā.

Otrā puslaika sākumā pēc Riharda Kuksika realizēta tālmetiena Latvijas izlase ieguva 17 punktu pārsvaru. Kopumā trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase pelnīja daudz vairāk piezīmes, tomēr tai ar pašaizliedzīgu cīņu izdevās saglabāt pārsvaru un pirms pēdējās desmitminūtes atradās vadībā ar 66:49. Ceturtās ceturtdaļas sākumā astoņus punktus īsā brīdī Latvijai guva Mārtiņš Meiers, salaužot pēdējo Bosnijas un Hercegovinas pretestību. Latvija uzvarēja ar 80:64.

Abu komandu pirmā apļa spēlē Latvijas izlase izbraukumā zaudēja sīvā cīņā ar rezultātu 84:87. Savukārt pārējos pirmā apļa mačos Latvija ar 85:70 savā laukumā pieveica Nīderlandi, pēc tam ar 76:79 līdz ar beigu signālu izbraukumā piekāpās Gruzijai, bet ceturtajā mačā ar 89:53 savā laukumā pārliecinoši uzvarēja Rumāniju.

D grupas kopvērtējumā tagad līderpozīcijā ar trim uzvarām četrās spēlēs atrodas Gruzija, bet Bosnijai un Hercegovinai un Latvijai tagad ir pa trim panākumiem piecās spēlēs. Savukārt Rumānijas un Nīderlandes rēķinā pa vienam panākumam četrās cīņās.

Nākamo maču Latvijas izlase pēc piecām dienām aizvadīs Nīderlandē. Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī četras no sešām trešo vietu ieguvējām. Finālturnīrs, kurā piedalīsies 24 komandas, no 2013.gada 4. līdz 22.septembrim notiks Slovēnijā.

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS

D grupa

Latvija – Bosnija 80:64 (16:19, 42:30, 66:49). Dairis Bertāns 25+9AB+6RP, Meiers 16, Dāvis Bertāns 11, K. Bērziņš 8, Strēlnieks, Kuksiks pa 5, Mejeris 4, Šeļakovs, Freimanis, Jeromanovs pa 2; Raits, Džedovičs pa 16, Teletovičs 13, Kikanovičs 8, Persičs 7, Mitrovičs, Buza pa 2.