×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Bērziņa vietā – Bordāns

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā apvienība (NA) nolēmusi tieslietu ministra amatam virzīt līdzšinējo Tieslietu ministrijas (TM) parlamentāro sekretāru Jāni Bordānu. Bet viņa vietā TM parlamentārā sekretāra pienākumus veiks NA valdes loceklis Aigars Lūsis.

 

Par to vakar pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (“Vienotība”) paziņoja NA pārstāvis Raivis Dzintars. Bordāns esot izvēlēts, jo viņš ir pieredzējis ministrijas darbinieks un, būdams parlamentārais sekretārs, ir labi informēts par iepriekšējā tieslietu ministra Gaida Bērziņa iesāktajiem darbiem un spēšot nodrošināt pēctecību. Turklāt viņš bieži iesaistījies NA frakcijas un valdes darbā, iegūstot partijas vadības un deputātu uzticību. Savukārt Lūsis nav strādājis TM, bet ir pieredzējis jurists un maksātnespējas administrators.

Premjers Dombrovskis atgādināja, ka Bordāns bija viens no kandidātiem tieslietu ministra amatam pašreizējās valdības veidošanas laikā un jau toreiz viņa kandidatūra tika akceptēta. Ārkārtas Saeimas sēdi jaunā tieslietu ministra apstiprināšanai varētu sasaukt nākamo ceturtdien.

Pirmdien sarunu pirmajā kārtā tika panākta vienošanās ebreju restitūciju jautājumā, kas tiek minēts kā formālais G. Bērziņa demisijas iemesls. Taču bija jūtams, ka nacionālisti nav mierā arī ar citiem jautājumiem. Tādēļ vakar vairāk nekā stundu ilgajā sarunā NA pārstāvji, premjers un “Vienotības” līderi esot ne tikai izvērtējuši tieslietu ministra un parlamentārā sekretāra amata kandidātus, bet pārrunājuši arī virkni citu tēmu – tostarp demogrāfijas atbalsta pasākumus, uzturēšanās atļauju saņemšanas ierobežošanu un tamlīdzīgi. Arī premjers apstiprināja, ka šajos jautājumos nekādām domstarpībām nevajadzētu rasties un tuvākajā laikā tie tikšot pārrunāti koalīcijas sēdē.

 

Jautāts, vai NA guvusi pārliecību, ka koalīcijas partneri turpmāk vairāk ņems vērā nacionāļu viedokli, Dzintars nevarēja pārliecinoši atbildēt. “Dzīvosim redzēsim. Mēs ar “Vienotību” arī esam ļoti atšķirīgi politiskie spēki un noteikti arī turpmāk mums būs domstarpības un nāksies cīnīties,” teica deputāts.

 

Advokāts Jānis Bordāns, kurš pagājušogad pameta “Vienotību”, iepriekš bijis premjera Dombrovska padomnieks tieslietu jautājumos, kā arī atbildīgais par TM laikā, kad tā bija palikusi bez vadības. Bordāns beidzis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti un papildinājis zināšanas Londonas universitātes Komerctiesību studiju centrā. Viņš bijis 5. Saeimas deputāts.

Savukārt Aigars Lūsis ir zvērināts advokāts un maksātnespējas procesa administrators. Saeimas vēlēšanās no Nacionālās apvienības saraksta, taču parlamentā neiekļuva. Pagājušā gada nogalē viņš tika virzīts Latvijas Krājbankas administratora amatam, taču vēlāk Finanšu un kapitāla tirgus komisija viņa kandidatūru atsauca, skaidrojot šo lēmumu ar saņemto informāciju par Lūša reputāciju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+