×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Prezidents brīdina, ka bez straujākas attīstības Latviju gaida drūma nākotne (13)

LETALETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 26.kongresā ieskicēja drūmu scenāriju, kāds sagaida Latviju, ja nenotiks straujāka attīstība un ja pašvaldības neiesaistīsies tās veicināšanā.

Bērziņš vērsa uzmanību, ka 25 gadu laikā kopš valsts neatkarības atjaunošanas nav sasniegts Eiropas savienības vidējais ienākumu līmenis un arī iedzīvotāju skaits sarūk. “Eiropas Komisijas vērtējums ir diezgan agresīvs Latvijai – mēs pietuvosimies tikai 1,6 miljoniem. Es ceru, ka varam darīt kaut ko vairāk, lai tā tas nebūtu,” teica prezidents.

Lai Latvija kā maza valsts nepazustu starp lielajām ekonomikām un būtu dzīvotspējīga nākamo desmit gadu laikā, ir jāveido dažādas ekonomiskās vienošanās ar citām valstīm, uzskata Bērziņš. Tas esot jautājums, kas būtu jārisina valsts varai, sevišķi valdībai. Savukārt vairākas valsts funkcijas būtu jānovirza uz pašvaldībām, kurām ir pietiekama pieredze, lai šīs funkcijas īstenotu.

Bērziņš aicināja ikvienu paskatīties tālākā nākotnē, ko katrs no pašvaldību pārstāvjiem varētu darīt, lai noteiktu straujāku attīstību un lai izveidotu efektīvu Latvijas valsts pārvaldi, kas būs balstīta uz pašvaldību bāzes.

“Man ir prieks redzēt, kā pašvaldības ir attīstījušās un ir sasniegušas to, ko varējušas sasniegt. Bet ir jāatrod ceļš, kā iet tālāk,” atzina Bērziņš.

Jau ziņots, ka šodien Smiltenē notiek LPS 26.kongress, kurā tiks pieņemtas pozīcijas par dažādiem pašvaldībām aktuāliem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. SS Panzergrenadier Atbildēt

  Kamēr netiks pakārti vecie mērgļi komūnistu funkcionāri (kāds ir arī pats Bērziņš) ātrāka attīstība nav iespējama.

 2. Briseles progresīvos nodokļus Latvijā! Atbildēt

  Latvijas straujākai attīstībai ar “Vienotības” progresivitāti” un kārtējo sociālo pabalstu,ES valstu samazinātas PVN likmes vietā pārtikai,vien nepietiek!

 3. Paldies labākajam prezidenyam Atbildēt

  kāds mums bijis. Viedi vārdi. Viņš vienmēr redzējis tālāk par savu degungalu. Viņš līdz šīm vienīgais ir pateicis to, ka Latvijas parāds turpina pieaugt nevis samazināties. Un Latvijai parāds uzradās tieši mutes bajārienes laikā.

 4. Cik tālu jau esam tikuši? Atbildēt

  “Premjeram ir jābūt gatavam atbildēt uz jautājumu”kurp mēs ejam?” Es teikšu tā. Mēs ejam Ziemeļvalstu attīstības virzienā. Mēs esam piederīgi šim reģionam,šim sabiedrības modelim un šai demokrātijai. Mēs ejam turp,kur jaunie,stiprie un bagātie pelna un maksā nodokļus. Bet vecie,vājie un maznodrošinātie jūtas pasargāti un droši par rītdienu”,teica Ivars Godmanis 2007.gada 31.decembrī savā uzrunā tautai.”

 5. Bērziņš saka taisnību,bet kur tad viņs bija šos 25 gadus???, Kas tad liedza tautas kalpiem attīstīt ekonomiku, piemēram Ulmanis no 1920 gada līdz 1930.gadam uztaisīja tādu ekonomika, ka pprodukciju eksportēja uz Rietumiem, kaut arī tur tai laikā cilvēki gan sviestu pazina, gan cūkas audzināja

 6. ................... Atbildēt

  nedodiet nepelnītu naudu, zagļi aizies, nāks cilvēki kas grib un prot

 7. Tikmēr, kamēr būs tādi pensionāri, kas saņem SUPERpensijas uz citu rēķina un pēc tam spriedelē par valsts nākotni- būs slikti.
  Bērziņ, ko Tu esi darījis tautas labā visu savu darba mūžu? Tikai nestāsti, ka strādājot bankā un būvējot Kājiņas, domāji par labumu Latvijai!
  Pie reizes aprunājies ar Vili, Andri, Aivaru, Juri uc, kas sarausa un turpina raust no kopējās LV kases.
  Izzagts ir gandrīzvai viss

 8. Gandrīz divreiz lielāka ministriju skaita uzturēšana ,nekā Šveicē,Luksemburgā,Rumānijā un Ungārijā,nebūt vēl nenozīmē efektīvu valsts pārvaldi! Tāpat,kā trekno gadu padomju atjaunošana valsts kapitālsabiedrībās-efektīvāku uzņēmumu vadību! Daudzums un kvalitāte ir atšķirīgas lietas!

 9. Un ko Jūs pats, Bērziņa kungs, 4 gadus Valsts prezidenta krēslā sēdēdams (un vēl šodien sēžot) būtisku esiet izdarījis, lai tautai šāda nākotne nedraudētu? Kādu pozitīvu nākotnes vīziju latviešu tautai esiet izvirzījis, cīņā par kādu pozitīvu nākotnes programmas realizēšanu valsts pamattautu esiet saucis un centies iedvesmot ? Tieši tāds ir Valsts galvas GALVENAIS uzdevums un pienākums. Visāda sīka darbības imitācija, un viss. Ar kādiem sasniegumiem tauta Jūs atcerēsies ?

 10. Tā drūmā nākotne Latviju sagaida, ja Latvija ātrāk netiks vaļā no vecajiem padomiešiem, kas vēl polītiku kontrolē. Arī, ja Latvija visu skolu sistēmu tuvā nākotnē nelatviskos.

 11. Vai tik prezidents ar šo neaizskar homoseksuāļu tiesības!?

 12. … VISPIRMS Pasvaldibam ir jadod iespeja iesakt blakus valsts finansialam atbalstam un ES fondu piesaistei, ar likumu iesakt un attistibas fonda sponsoretu, brivpratigu VIETEJA darba speka un kapitala piesaisti – sakot ar darbibas koncentresanu kooperativas sabiedribas ar bankas funkcijam …

  … Ir jaizskolo, un ar ligumu japiesaista vietejie vai regionalie biznesmeni ar iniacitivam jaunu pasakumu iedestisana, kas butu bazetu uz vietejo resursu un iespeju pamatierm …. !

  … Piemeram, Vidzeme, katrai majai pieder potencials audzet veseligu ogu razu … un tadejai tai ir tads pat potencials ka veseligas ogu sulas producetajai … vismaz Eiropas limeni … nemaz neskatoties uz Talajaim austrumiem … vietam esmu ieverojis edamo gliemezu parpilnibu eksportam uz Dienvideiropu … galigi neizmantotu augstvertigas vides produktam … !

 13. Pašvaldības jau tā visu sačakarē ar saviem izdomājumiem un monopola uzņēmumiem, ka cilvēki vel aizbrauks, jo latvija paliek dārga valsts, nav tādas lietas kurai nebūtu 6 kārtīgs uzcenojums.

Draugiem Facebook Twitter Google+