×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. februāris, 2012
Drukāt

Bērziņš aicina Polijas prezidentu investēt Latgales reģionā

komarovskis

Valsts prezidents Andris Bērziņš, ceturtdien Varšavā tiekoties ar Polijas prezidentu Broņislavu Komorovski (attēlā), aicinājis Poliju investēt Latgales reģionā, aģentūra BNS uzzināja prezidenta Preses dienestā.

Bērziņš poļu kolēģim apliecinājis, ka ir ieinteresēts Latgales problēmu risināšanā, par ko liecina arī Latgales pārstāvju iekļaušana prezidenta vizītes delegācijā, proti, Krakovā iecerētajā biznesa programmā.

Vienlaikus prezidents rosinājis Poliju īpaši rūpīgi izvērtēt iespējas sadarboties un investēt Latgales reģionā, kur vēsturiski dzīvojusi poļu minoritātes lielākā diaspora Latvijā.

“Latvijai pierobeža ar NVS valstīm vienmēr būs ļoti nozīmīgs reģions, jo tā ir Eiropas Savienības robeža un tai ir lielas attīstības perspektīvas, kam Latvija pievērsīs īpašu uzmanību, cenšoties iesaistīt arī Poliju,” sacījis Bērziņš.

Prezidents arī uzsvēris, ka Latvija vēlas paplašināt jau labi izveidoto abu valstu sadarbību, savstarpējo atbalstu un saredz Poliju kā vienu no nozīmīgākajiem partneriem Latvijai būtiskos reģiona, Eiropas Savienības (ES) un drošības politikas jautājumos. Šajā kontekstā prezidenti atzinīgi novērtēja faktu, ka 2011.gada 10 mēnešos ir sasniegts visaugstākais tirdzniecības apmērs Latvijas un Polijas ekonomisko attiecību vēsturē, kas ir pārsniedzis vienu miljardu eiro.

Vienlaikus Polijas prezidents atzinis, ka līdzšinējās sadarbības rādītāji sniedz pietiekami daudz argumentu, lai ekonomisko sadarbību paplašinātu vēl vairāk.

Komorovskis pateicās Latvijai par ieguldījumu un atbalstu Latvijā gadsimtu garumā dzīvojošās poļu minoritātes izglītības un kultūras veicināšanā, piebilstot, ka Polija ir ieinteresēta arī biznesa paplašināšanā Latvijā.

Pārrunājot ES nākamo finanšu perspektīvu 2014.–2020.gadam, prezidenti apliecināja apņemšanos vienoti iestāties par lauksaimniecības platību maksājumu politikai būtiskākajiem jautājumiem, kā arī citiem fiskālās disciplīnas un finanšu sektora jautājumiem, saskaņojot savus viedokļus pirms nozīmīgām sarunām ES mērogā.

Prezidenti apsprieda arī enerģētikas projektus reģionā un bijuši vienisprātis, ka to pamatotība primāri jāvērtē, raugoties no biznesa ieinteresētības viedokļa, jo politika šajos jautājumos ir sekundārs arguments. Bērziņš apliecināja ieinteresētību gāzes vada būvē no Polijas uz Lietuvu un Latviju, uzsverot Latvijas gāzes krātuvju priekšrocības un iespējamo iekļaušanu šā projekta nākotnē.

Noslēgumā abu valstu prezidenti vienojās, ka pirms maijā gaidāmā NATO samita Čikāgā Baltijas valstīm un Polijai ir būtiski saskaņot vienotu pozīciju jautājumā par gaisa patrulēšanu reģionā, kas visām valstīm ir ļoti nozīmīgs drošības aspekts.

Jau vēstīts, ka prezidents Bērziņš ceturtdien sāka vizīti Polijā, kas noslēgsies sestdien.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+