×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Bērziņš atkal noraida Pabrika kandidatūru premjera amatam (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nav guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam, prezidents izteicies pēc sarunām. Neviena no nosauktajām personām netiks aicināta sastādīt Ministru kabinetu, portālu “LA.lv” informēja Valsts prezidenta kancelejas preses dienestā.

Sarunās ar partiju vadītājiem Valsts prezidents uzsvēris, ka viņa galvenais uzstādītais mērķis ir izveidot tādu valdību, kas personāliju un rīcībspējas ziņā būtu kvalitatīvāka par līdzšinējo un spētu jau tuvākajā laikā risināt valsts attīstībai aktuālus un sarežģītus jautājumus. Valsts prezidents neatbalsta tādu pieeju kandidāta izvēlē, kas tiek pakārtota vienīgi nosacījumam, lai partiju izvirzītajam kandidātam izdotos iegūt vairākuma atbalstu parlamentā.

Politiskais spēks, kas pats ir uzņēmies valdības veidošanas iniciatīvu, premjera kandidāta virzīšanas kritērijos neievēro konsekventu nostāju. Viens no sākotnēji izteiktajiem “Vienotības” kritērijiem nākamajam valdības vadītāja kandidātam ir labas fiskālās politikas un makroekonomikas zināšanas, kas neatbilst otrajā sarunu kārtā virzītā kandidāta kompetencei. Arta Pabrika līdzšinējā darbība aizsardzības ministra postenī Valsts prezidentu pārliecinājusi, ka Pabriks nevar pildīt Ministru prezidenta amata pienākumus šajā periodā.

“Esmu pārliecināts, ka to personu loks, kuras varētu tikt virzītas premjera kandidātam ir ievērojami plašāks nekā šobrīd publiski izskanējis. Ir pietiekami daudz cilvēku, kas varētu uzņemties valdības vadīšanu. Es gaidu no Saeimā pārstāvētajām partijām reālus kandidātus,” Andra Bērziņa teikto citē preses dienests.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Man kauns, ka mums ir tāds prezidents.

  2. Piekristu “Vienotibai”, ja ši partija papūlētos daudzus izlēcējus NOLIKT SAVĀS VIETĀS…!!! Izlēcēji nevienu NEŽĒLO, tad KĀPĒC žēlot viņus??? Viņiem VIENMĒR AKMENS AZOTĒ…ARTIS PABRIKS BIJA UN IR VIENA NO LABĀKAJĀM KANDIDATŪRĀM PREMJERA AMATAM – operativs, konsekvents, strādā veikli un PĀRZIN SAVU DARBA LAUKU BEZ GUMIJAS STIEPŠANAS, VAR PATEIKT SKAIDRI UN TIEŠI SAVAS DOMAS UN PROT VĒRTĒT GAN SAVU, GAN CITU DARBU BEZ “IEGRIEŠANAS” UN PAZEMOŠANAS!!! Mums JEBKURAM VAR PĀRMEST visu ko, ja tikai RŪPĪGI “PAROK” attiecigo augsni… Par Abreni lieki nerunāsim, jo šī novada liktenis VAIRS nebija ATKARĪGS no Ārlietu ministra!!! Tas jau bija izlemts… !!!KĀPĒC neviens NEKLŪP virsū prezidentam , kura laikā tika parakstīts šis dokuments par Abreni???…Tas būtu JĀAKCEPTĒ jebkuram no Ārlietu ministriem, kas tajā brīdī būtu tajā vietā!? JEBKURAM!?…

  3. No kura laika prezidents regulē saeimu?Jauni laiki jauni likumi.Prezidents samācijies no Ušakova kunga,kuram Latvijā ir visatļautība.Var iet pāri līķiemjo viņu tie neuztrauc.Lai aizbrauc uz krieviju.Vai tur varētu tā šefot?

  4. Valsts prezidentu vēlē Saeima,kura var atcelt viņu no amata,ja šādu lēmumu atbalsta divas trešdaļas deputātu.Ko Saeima vēl gaida?

  5. Es neesmu par Pabriku ( Abrene) un šeit spēle notiek ar iezīmētām kārtīm. Jautājums, ko Pabriks te meklēja, ja kārtis ir A A A iezīmētas… Izlaidīs kādu riņķi un tad zolēs… Žēl ja nesapratāt – gaidāma liela EU naudas čupa un gribēšana tuvāk…. Par valsti i neviens pat nerunā – pat lācītis skatās uz ziemas alu.

  6. Vai tiešām Viņķeli uzkārojis?

Draugiem Facebook Twitter Google+