×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Prezidents atklāj Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu un vēl, lai tas atbalsojas pasaulē

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās "Rīga - 2014.gada Eiropas Kultūras galvaspilsēta" atklāšanas pasākumā.

Latvijas prezidents Andris Bērziņš, atklājot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, vēlēja, lai šis gads atbalsojas visā pasaulē, nesot vēsti par Rīgu, Latviju un Eiropu.

Operā piektdienas vakarā norisinās “Rīga – 2014.gada Eiropas Kultūras galvaspilsēta” atklāšana ar multimediāla Riharda Vāgnera operas uzvedumu “Rienci”.

“Jaunu latviešu oriģināloperu iestudēšana un izstāžu cikli, konferences un filmu skates – tā ir tikai daļa no kultūras pasākumu spektra, ko varēs baudīt gan rīdzinieki, gan pilsētas viesi, kuru šogad solās būt jo īpaši daudz. Rīga mirdzēs ne vien kā kultūras, bet arī kā tūrisma galvaspilsēta, kam gatavojamies ar vislielāko atbildību un prieku,” sacīja prezidents.

Viņš minēja, ka kultūras svētku gads saistās arī ar Nacionālās bibliotēkas Jurģiem uz jauno ēku Daugavas kreisajā krastā, vasarā gluži kā dziesmu svētkos Rīgu pieskandinās Pasaules koru olimpiāde.

Viņš pateicās visiem, kas ir veltījuši savas zināšanas, ziedojuši laiku un ieguldījuši darbu, lai Rīga varētu godam sagaidīt šo notikumu.

“”Rīga 2014″ ir dāvana mums visiem. Šis gads ir apliecinājums Latvijas galvaspilsētas – Rīgas – piederībai Eiropas kultūrai uz visiem laikiem. Lai mūsu sirmā, skaistā Rīga spoži mirdz Eiropas kultūras zvaigznājā, lai šis gads atbalsojas visā pasaulē, nesot vēsti par Rīgu, Latviju un Eiropu,” vēlēja prezidents.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+