×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

Bērziņš: Eiro ir līdzeklis konkurētspējas celšanai

LETALETA

Eiro nav pašmērķis un ir tikai līdzeklis uzņēmēju un visas valsts konkurētspējas paaugstināšanai, uzskata Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Esmu jau iepriekš uzsvēris, ka šis lēmums nav nedz pašmērķis, nedz risinājums kādām sen ielaistām problēmām. Latvija ir tikai ceļā uz to, lai jau tuvāko desmit gadu laikā sasniegtu vismaz vidējo no Eiropas Savienības (ES) dzīves līmeņa. Mums būs daudz un mērķtiecīgi jāstrādā, un eiro šeit ir tikai līdzeklis, lai mūsu uzņēmēji kļūtu vēl konkurētspējīgāki un lai visas valsts konkurētspēja paaugstinātos. Būtiskākais, kas Latvijai ir jāpanāk: mūsu cilvēku dzīves līmeņa paaugstināšana, lai to izjustu katrs, nevis tikai daļa no sabiedrības, kā tas bijis līdz šim,” saka Valsts prezidents.

Prezidenta preses dienestā aģentūru LETA informēja, ka, pēc prezidenta domām, Latvijas ceļš līdz gaidāmajai eiro valūtas ieviešanai ir mērāms teju desmit gadu garumā, tomēr visnopietnākie soļi šajā virzienā ir sperti pēdējos piecos gados. “Zīmīgi, ka tieši krīzes pārvarēšana mums ir likusi kļūt gudrākiem un uz valsts fiskālo politiku raudzīties daudz nopietnāk. Tikai pateicoties aizsāktajām reformām, finanšu sistēmas sakārtošanai un mūsu uzņēmēju spējai krīzes laikā pārplānot savu biznesa politiku, tādējādi pat veiksmīgi attīstoties, patlaban esam pussoļa attālumā no dalības eirozonā.”

Vienlaikus Valsts prezidents uzsver, ka Latvijas kļūšana par eirozonas valsti dos daudz lielākas iespējas ietekmēt procesus eirozonā un līdztiesīgi citām eirovalstīm paust savu nostāju par to, kas joprojām ir aktuāli. “Nav noslēpums, ka eirozonā vēl daudz darāmā, lai tiktu galā ar visām krīzes izraisītajām sekām un, pats galvenais, – lai neko tādu vairs nepieļautu nākotnē.”

Kā ziņots, ES finanšu ministri vakar pieņēma gala lēmumu par Latvijas pievienošanos Eiropas vienotajai valūtai, tādējādi nākamā gada janvārī Latvija kļūs par 18.eirozonas dalībvalsti. Līdz eiro ieviešanai Latvijā atlikušas vēl 175 dienas. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar līdzšinējo Latvijas Bankas oficiālo kursu – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+