×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. marts, 2012
Drukāt

Bērziņš: Eiropas finanšu nestabilitāte Latvijai ir lielāks drauds nekā inflācija

berzins_andris08022

Eiropas finanšu nestabilitāte Latvijai ir lielāks drauds nekā inflācija, otrdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”  atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Es nedomāju, ka inflācija šobrīd ir pats pats svarīgākais moments. Tas, kas notiek Eiropā, finanšu stabilizācijas process, tas palielina inflāciju… Manuprāt, Eiropas finanšu sistēmas nestabilitāte ir daudz lielāks drauds par inflāciju,”  teica prezidents.

Viņaprāt, situācija Eiropas finanšu sistēmā ir ļoti nestabila un būs nepieciešams ilgs laiks, lai problēmas novērstu un krīzi atrisinātu. “Viss, kas tiek darīts līdz šim, ir tāda laika pirkšana, nekas vairāk… Sevišķi ar Grieķiju un pārējām valstīm saistītie jautājumi. Es nesaku, ka tas ir nepareizi. Droši vien tas ir labākais, ko iespējams darīt, lai vairotu stabilitāti,”  teica Bērziņš.

Prezidents prognozēja, ka, lai atrisinātu Eiropas parādu krīzi būs nepieciešams ļoti ilgs laiks – vairāku gadu process. “Ja kāds cer, ka fiskālā pakta lēmumi kaut ko atrisinās uzreiz, tad tā nebūs.. Parādi jau nekur nepazudīs,”  atzina prezidents.

Viņaprāt, tuvāko divu trīs gadu laikā aktuāls būs jautājums par finanšu sistēmas dzīvotspēju. “Es domāju, ka tuvāko divu trīs gadu laikā jautājums ir atklāts, vai finanšu sistēma nesabruks vispār. Tas ir tālu aizgājis process..”  teica Bērziņš. Viņaprāt, ja esošos uzkrātos parādus atsevišķas Eiropas valstis nespēs atmaksāt, tad tas novedīs pie Eiropas banku sistēmas sabrukuma.

“Latvija ir viena sīka sastāvdaļa šajā sistēmā. Tas, ka mums šī situācija ir stabilāka nekā citās valstīs, vēl nedod garantijas, ka mūs šīs lielās sekas neskars,” teica Bērziņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+