×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Bērziņš gatavs iniciēt jaunu Latvijas konstitūciju

berzins_andris24102

Valsts prezidents Andris Bērziņš būtu gatavs iniciēt jaunu Latvijas konstitūciju. To valsts pirmā persona šodien atzina intervijā raidījumam “Dienas Rīts”.

Atbildot uz jautājumu, vai Latvijā nepieciešams rakstīt jaunu konstitūciju, Bērziņš teica: “Tas noteikti notiks tuvāko gadu laikā, būs pavisam jauna pieeja.” Valsts pirmā persona arī piebilda, ka mūsu kaimiņvalstis savus pamatlikumus jau mainījušas.

Tāpat prezidents atzina, ka būs jaunās konstitūcijas iniciators. “Jā, būšu iniciators. Tas ir process, kas būtu jānoslēdz līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām.”

Bērziņš sacīja, ka esošā Satversme viņam šķiet loģiska, taču mūsdienu “situācija ir pavisam cita”.

Valsts prezidents gan neprecizēja tieši ko vajadzētu mainīt Satversmē, minot, ka Saeimai jāpaliek par galveno likumdošanas jomā, bet valdībai jābūt “vistīrākajam” izpildītājam.

Pēc prezidenta domām, sistēmas sakārtošanu nepieciešams sākt ar pašvaldībām, jo “vairs ar esošo pieeju un pārvaldības struktūrām nav iespējams “iet uz priekšu”. Visloģiskākā ideja, ko viņš ir dzirdējis, esot veidot lielajos reģionos līdzīgas struktūras kā ostu pārvaldes. Piemēram, izveidot Kurzemes reģiona pārvaldību, kurā novadi ievēlētu četrus savus pārstāvjus, bet ministrijas – savus četrus. Šīs pārvaldes arī lemtu “lielos jautājumus” reģionā.

Bērziņš norādīja, ka pašvaldību struktūru nepieciešams sakārtot jau līdz gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+