×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Bērziņš ģimenes ārstu brīdinājuma akciju atzīst par pārdomātu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas pieteiktā protesta akcija, aicinot ģimenes ārstus doties triju dienu atvaļinājumā, ir pietiekami sabalansēta, lai iedzīvotājiem neradītu problēmas, trešdien pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Ģimenes ārstu asociācija protesta akciju pieteikusi, lai paustu neapmierinātību ar nule valdības apstiprinātajiem jaunajiem kvalitātes kritērijiem ārstiem un par veselības aprūpes finansējumu kopumā. Ģimenes ārstu atvaļinājuma laikā viņu praksēs strādātu māsa.

Bērziņš gan atzina, ka ģimenes ārstu vidū viedoklis par pieņemtajiem kritērijiem ir atšķirīgs. Piemēram, lauku ģimenes ārstu asociācija ministrijas izstrādātajiem kvalitātes kritērijiem ir paudusi atbalstu, līdz ar to pretestība izmaiņām nav viennozīmīga.

Arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) žurnālistiem atzina, ka viedoklis par nu jau pieņemtajiem kvalitātes kritērijiem ir dažāds. Premjers arī norādīja, ka jaunie kvalitātes kritēriji ir izstrādāti tieši pacientu interesēs. “Šie grozījumi ir vērsti uz pacientu interesēm, lai nodrošinātu ģimenes ārstu lielāku ieinteresētību,” teica premjers.

Savukārt veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) uzskata, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izsludinātā protesta akcija – nestrādāt trīs dienas – pirmssvētku laikā ir apdraudējums pacientu interesēm, aģentūrai BNS pavēstīja Veselības ministrijā.

Ministre atgādina, ka vairākus mēnešus kopā ar abu ģimenes ārstu asociāciju pārstāvjiem un sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem ir strādāts pie kvalitātes kritēriju sistēmas, diskutējot un pilnveidojot to.

“No savas puses esam darījuši visu iespējamo, lai maksimāli ņemtu vērā ģimenes ārstu asociāciju priekšlikumus darba organizācijai primārajā veselības aprūpē, tajā pašā laikā saglabājot kvalitātes prasības. Vēl vairāk piekāpjoties, nespēsim nodrošināt pacientam veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību,” paskaidroja Circene.

Ministre uzskata, ka izvēlētā protesta forma sabiedrības uzmanības pievēršanai ir bezatbildīga, it īpaši pirmssvētku laikā, jo pacientiem diemžēl nav dota izvēle šodien slimot vai neslimot.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija, ņemot vērā neveiksmīgās sarunas ar valdību saistībā ar jaunajiem kvalitātes kritērijiem, aicinājusi ģimenes ārstus iesaistīties brīdinājuma akcijā, dodoties trīs dienas ilgā atvaļinājumā.

Asociācijas vadītājs Pauls Princis otrdien neprognozēja, cik daudz ārstu varētu atsaukties uz šo aicinājumu, bet pauda pārliecību, ka asociācijas biedru atsaucība dalībai būs. Atvaļinājumā ģimenes ārsti aicināti doties no šā gada 19. līdz 21.decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+