×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Bērziņš iedzīvotājiem norāda, ka ebreju īpašumu jautājums ir nokārtots

LETALETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien, atbildot uz iedzīvotāju sacīto par ebreju īpašumu atgūšanu, atbildēja, ka tas ir atrisināts un Izraēlas prezidents Šimons Peress Latvijā nav ieradies šī attiecību aspekta dēļ.

“Tas viss ir nokārtots, un tur nav nekādu problēmu. Visiem tomēr interesē, lai pasaulē būtu miers, un tas ir pamatjautājums, kā to izveidot. Uztraukumam nav pamata,” pauda Bērziņš, piebilstot, ka ar Peresu šodien bijusi ļoti pozitīva saruna.

Vaicāta, ko valsts augstākā amatpersona saprot ar nokārtotu jautājumu, prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne aģentūrai LETA norādīja, ka Bērziņš uzskata, ka denacionalizācijas process Latvijā ir beidzies. Katrs atsevišķais jautājums par kādu īpašumu ir jārisina individuāli, piemēram, Saeimai pieņemot attiecīgu normatīvo aktu.

Bērziņš šodien pēc svinīgās ceremonijas ar Peresu pie Brīvības pieminekļa uzklausīja arī iedzīvotāju sūdzības par slimu strādnieku un pensionāru slikto situāciju, kā arī saņēma atbalsta apliecinājumus no dažiem cilvēkiem.

Kā ziņots, šodien sākusies Izraēlas prezidenta Peresa vizīte Latvijā, kas turpināsies arī 30.jūlijā. Viesošanās laikā viņam paredzētas tikšanās ar Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Abi prezidenti plkst.16.30 apmeklēs piemiņas pasākumu Rumbulas memoriālā, bet pēc tam Peresam paredzēts Okupācijas muzeja apmeklējums.

Dienu noslēgs Bērziņa rīkotās oficiālās vakariņas par godu Izraēlas prezidenta vizītei.

{gallery id=”1954″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+