×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. augusts, 2012
Drukāt

Bērziņš: Igaunija, Latvija, Lietuva ir par mazu, lai ilgtermiņā izdzīvotu

Foto - LETAFoto - LETA

Igaunija, Latvija un Lietuva ir par mazu, lai ilgtermiņā izdzīvotu, tāpēc nākotnē ir jāsadarbojas ciešāk, šādu viedokli Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Jauna nedēļa” otrdienas vakarā pauda Valsts prezidents Andris Bērziņš, jautāts par Baltijas valstu attiecībām un sadarbību.

“Mans vispārīgais skatījums tomēr ir tāds, ka mēs katrs esam daudz par mazu – Igaunija, Latvija, Lietuva -, lai mēs ilgtermiņā izdzīvotu. Ja mēs neatradīsim tuvāko desmit gadu laikā ceļu, kā iet vairāk kopā, nebūs nevienas no tām valstīm. Vienkārši viņas izplēnēs, vienkārši mēs esam par mazām. Tā ir izejas bāze, kā mums rīkoties uz priekšu,” sacīja Bērziņš.

Viņš prognozēja, ka ciešāka ekonomiskā sadarbība sagaidāma pēc vairākiem gadiem.

“Centīšos darīt visu no loģiska Latvijas interešu viedokļa, lai mēs būtu kopā un varētu iet uz priekšu. Igaunija prata labāk sadarboties ar Somiju, pārņemt pieredzi dažādās sfērās. Latvija un Lietuva izgāja veidošanas procesu un dažādas biznesa intereses sadūrās, un bizness stāvēja augstāk par valstiskajām. Sevišķi daži projekti. Tagad mēs esam pieauguši,” atzina prezidents.

Viņš norādīja uz tirdzniecības apgrozījuma apjomiem ar Lietuvu, kas esot loģiska bāze, lai varētu iet tālāk.

“Ja mēs gribam izdzīvot pasaulē, mums spēki ir jāsaliek kopā,” uzskata Latvijas prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+