×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Bērziņš: Izmaksas prezidentūrai ES Padomē neatsver ieguvumus (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Prezidentūra Eiropas Savienības Padomē ir pagātnes mantojums, un tās izmaksas kopumā neatsver ieguvumus, intervijā aģentūrai BNS sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Viņš pauda, ka arī laiks, kad Latvijai būt prezidējošajai valstij, nav labākais, jo jaunajiem ministriem tomēr “vajadzētu ieskrieties”.

“Arī pats prezidentūras mehānisms nav visai elastīgs – mazajiem vadīt lielos, it īpaši, ja tie ir donori, bet tu – saņēmējs, ir diezgan sarežģīts process,” sacīja Bērziņš.

Prezidents uzsvēra, ka gadījumā, ja kaut vai daļa no naudas, kas tiks novirzīta prezidentūras nodrošināšanai, ieguldītu izglītībā vai veselības aprūpē, reālā atdeve būtu daudz lielāka.

“Ja es būšu kļūdījies un pēc šīs prezidentūras varēšu teikt pretējo, tad es būšu tikai priecīgs,” piebilda Bērziņš.

Savukārt lielākais ieguvums no prezidentūras viņa skatījumā būs iesaistīto cilvēku kvalifikācijas celšana. “Tāpat prezidentūra radīs kontaktus un saprašanos ar līdzīgām institūcijām citās zemēs. Tas viss ir pozitīvi, bet vai tas ir pietiekami – es neesmu pārliecināts,” tā Bērziņš.

Latvija būs Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts no nākamā gada sākuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Piekrītu! Vajag atteikties no prezidentūras par labu tam kas grib, piem. par labu Kameronam.
  Taču ja noteikumi ir tādi, ka atteikties nevar, tad vajag paturēt mutīti ciet un nemuldēt un netēlot baigo gudro tēti. Ja vajag tad jātērējas un nabadzības dēļ godu zaudēt nevajag!

  • Piekrītu uz visiem simts! Kāds labums no šaubīgiem prezidentiem, – tikai kaitējums. Bet tie mums izmaksā daudz dārgāk par prezentēšanu! Te Bērziņš mēģina neuzkrītoši spēlēt Lemberga vārtos. Esmu spiests atkal mainīt savu viedokli.

 2. Prezidentam taisnība Atbildēt

  Eiropas prezidentūras izmaksas Latvijai neatsver ieguvumus,tāpat kā Latvijas izdevumi finansiālajai palīdzībai Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm!

 3. Kaunos par prezidentu Atbildēt

  KĀ valsts prezidents var tā runāt!? Laikā, kad mums blakus ir agresorvalsts, kad starptautiskais stāvoklis ir nokaitēts un pat sprādzienbīstams, jo pasaulē ir arī citi karstie punkti, mūsu prezidentam vajadzētu vēl vairāk uzsvērt Eiropas Savienības nozīmīgumu mūsu valstij, jo citādi mēs būtu palikuši vieni pret Krievijas tīkojumiem. Bet Bērziņš jau nez kuro reizi ir noniecinājis ES eksistenci. Ne visu nosaka nauda, ja arī izmaksas būs /un tas ir tikai saprotami/, tad ieguvumi var būt dažnedažādi – cilvēki vairāk uzzinās par mūsu valsti, iespējams vēlēsies uz šejieni atbraukt – tad taču ienākumi būs. Un prezidentūra vēl vairāk nostiprinās mūsu kopību ar citām Eiropas valstīm. Un tas ir pats galvenais.

  • Bērziņam nauda vienmēr ir bijusi pirmā vietā. Tāpēc viņš arī domā, ka no tās viedokļa jāapsver visus jautājumus. Tomēr valsts prezidentm jāsaprot starpību starp valsts un biznes firmas prezidentiem.

 4. beidzot ko prātīgu pateica. diez vai pats izdomāja?

 5. Vai tas cilveks vispar saprot, ko nozime latvijas prezidentura Eiropas Padome? Un ta ir pirma! Izskatas ka, tuvojoties Prezidenta velesanam, autors ir nolemis paradit savu aktivu darbosanos. No rita jau bija klajs uzbrukums demokratijai ar jaunu piedavajumu partiju veidosanas regulesanai. Briesmigi, ka mums ir tads prezidents!

Draugiem Facebook Twitter Google+