×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Bērziņš: Ja vēlos attīstīties, nepieciešamas pārmaiņas

LETALETA

“Normāls treniņš, domāju – visi zināja, kāds tas būs. Nebija ļoti grūti. Liekam pamatu, lai Slovēnijā (nometnē) cītīgi strādātu,” pēc pirmā treniņa, gatavojoties Eiropas čempionātam, sacīja Latvijas izlases basketbolists Kaspars Bērziņš. Viņš arī pastāstīja par nākotnes nodomiem un to, vai ir runājis par valstsvienību ar Andri Biedriņu.

Kādi bija galvenā trenera Ainara Bagatska ievadvārdi pirms treniņa?

Pateica, ka mums ir kopīgs mērķis, atstājam malā personiskās lietas, cenšamies norīt visādus krupīšus un virzamies vienā virzienā. Nevienam nav šaubu, kāpēc mēs esam šeit. Jāiet un jāpierāda.

Parasti saka, ka uz nometni jāierodas labā formā. Ko darīji, lai sagatavotos?

Pēc sezonas pagulēju slimnīcā un pēc tam sāku darboties. Neesmu tādā formā, lai spēlētu, bet, lai sāktu gatavoties. Fiziskie testi uzrādīja, ka viss ir kārtībā, atliek tikai trenēties.

Tev vienīgajam bija pulsometrs.

Vēlos sekot līdzi savam pulsam. Lai arī basketbolu profesionāli spēlēju jau desmit gadus, tikai tagad sāku to apgūt – kā notiek atjaunošanās, iesildīšanās, lai varētu sasniegt augstāku formu. Visu dzīvi esmu interesējies un centies uzzināt ko jaunu par ķermeni, uzturu, fizisko sagatavotību, un pienāca brīdis, kad vēlos uzzināt, kā strādā sirds. Šobrīd par to daudz interesējos.

Ar bumbu šis tev bija pirmais treniņš šovasar?

Jā, visu vasaru nebiju spēlējis bumbu. Man ir ahila problēmas, veidojas izaugums un ir nepieciešama operācija, bet to darīs tikai galējas nepieciešamības gadījumā. Kamēr varu paciest, tikmēr ciešos. Ieguldīju darbu, lai nostiprinātu saites, īpaši ahilam. Tāpēc bumu neņēmu rokās – vēl jau būs pietiekami daudz laika basketbolam.

Kāda ir situācija ar klubu? Nākamo sezonu pavadīsi Rīgas “VEF”?

Varu pateikt publiski – trīs gadi vienā komandā pie viena trenera ir pietiekami, noteikts izaugsmes līmenis ir sasniegts. Ja vēlos attīstīties, vajadzīgas pārmaiņas. Uzskatu, ka man vajag jaunu vidi, un šobrīd meklēju variantus. Nav nekā personīga pret klubu vai treneriem, komandas biedriem. Taču centīšos atrast citu vietu, un kā veiksies – to vasaras laikā uzzināsiet.

Klubs palaidīs?

Ar vadību jau esmu runājis un nekas nav sanācis. Tur ir tikai juridiskas nianses – vai to var izdarīt vai nevar. Ja varēšu aizbraukt, tad aizbraukšu, ja piespiedīs palikt, tad palikšu un darīšu savu darbu par visiem simts procentiem. Šobrīd nepārdzīvoju un gatavojos izlasei.

Izlases vadībai nav izdevies sakontaktēties ar Andri Biedriņu. Jūs esat draugi, varbūt vari pateikt, kādi ir viņa plāni?

Neesmu jautājis, godīgi. Tāpēc, lai nebūtu tas jums (žurnālistiem) jāstāsta. Tāpēc nezinu. Protams, es gribētu, lai viņš trenējas. Baudu katru minūti viņa sabiedrības, īpaši basketbola laukumā. Ja viņš būtu šeit, es būtu priecīgs, taču katram ir savi apsvērumi, katrs pieņem savus lēmumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+