×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2013
Drukāt

Bērziņš: Latvijas un Vācijas sadarbības pamats ir izglītība

Foto-LETAFoto-LETA

Vācija ir Latvijas stratēģiskais partneris Eiropas Savienībā (ES) ar ļoti dziļām vēsturiskām saknēm un abu valstu sadarbības pamats ir un būs izglītība, 7.jūlijā pēc tikšanās ar Vācijas prezidentu Joahimu Gauku sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš (attēlā pa labi).

Rīt Valmierā abu valstu prezidenti parakstīs Latvijas un Vācijas sadarbības nodomu protokolu arodizglītības jomā, informēja Bērziņš. “Tas būs pamats, lai veiksmīgi turpinātu sadarbību, un izglītība ir un būs kopīgā darba pamattēma,” uzsvēra Bērziņš.

Gauks uzsvēra, ka Vācijas arodizglītības sistēma ir tas, ar ko šī valsts lepojas. “Tā ir tikpat laba kā lielākā daļa Vācijā ražoto automašīnu. Vēlamies šo sistēmu eksportēt ne tikai uz Baltijas valstīm, bet arī uz citām valstīm, gribam dot lielākas iespējas jauniešiem,” uzsvēra Gauks.

Viņš piebilda, ka profesionālajai izglītībai nav jābūt zemāk vērtētai par akadēmisko izglītību un tā var nest labus augļus.

Bērziņš uzsvēra, ka Gauka vizīte Latvijā ir Vācijas prezidenta pirmā valsts vizīte ES valstīs prezidenta statusā. “Tādējādi Vācijas prezidents izrāda cieņu un uzmanību Baltijas valstīm par tajās sasniegto progresu un vēlmi iet uz priekšu,” sacīja Valsts prezidents.

Bērziņš novēlēja Vācijas prezidentam gūt pozitīvas emocijas no vakarā plānotā koncerta apmeklējuma Mežaparkā. Gauks pauda prieku par iespēju apmeklēt dziesmu un deju svētkus.

Gauks norādīja, ka Latvijas un Vācijas attiecības ir senas un vēsturiski draudzīgas, vienlaikus paužot atzinību par Latvijas atbildīgo pieeju reformām krīzes pārvarēšanas kontekstā.

“Ir valdības un ir prezidenti, kuri apmierinās ar simbolisko eiro esamības nozīmi, bet jūsu valsts valdība ir ļoti rūpīgi strādājusi pie reformām, par ko personīgi varu paust vislielāko apbrīnu. Sperot šādus soļus, jums ir izdevies jo vairāk nostiprināties Eiropā un nostiprināt arī savu lomu tajā. Jūsu realizētā politika ir paraugs Eiropai,” sacīja Vācijas prezidents, atkārtoti uzsverot, ka valsts vizītes statuss ir vislielākās uzmanības izpausme, kas valstu divpusējās attiecībās iespējama, un tā noteikti jāsaprot kā Vācijas valdības politikas izpausme un redzējums par Latviju un Baltijas valstīm kopumā.

Abi prezidenti runāja arī par Austrumu partnerības valstīm un sadarbības iespējām ar Centrālāzijas reģionu. Vācijas prezidents pauda cerību, ka Latvija arī turpmāk būs stingrs sabiedrotais Vācijai reformu iniciēšanā un citos ES un eiro zonai nozīmīgos jautājumos.

Valsts prezidents pateicās Vācijas pusei par lielo biznesa interesi, ko apliecina arī šīs delegācijas sastāvā esošie uzņēmēji un pašreizējais abu valstu kopējais preču tirdzniecības apgrozījums, kas 2012.gadā bija divi miljardi eiro, tomēr izaugsmes potenciāls vēl ir ļoti liels.

Prezidenti pārrunāja arī Otrajā pasaules karā vācu armijas pusē karojušo un Krievijas teritorijā kritušo Latvijas valsts piederīgo karavīru mirstīgo atlieku pārbedīšanas iespējas Latvijā.

Plkst.12 augsto viesi pie Melngalvju nama sagaidīja Valsts prezidents ar kundzi Daci Seisumu. Tālāk sekoja prezidentu un delegāciju tikšanās un kopīga preses konference. Vēlāk Vācijas prezidents apmeklēja Okupācijas muzeju.

Pirmā vizītes diena noslēgsies, Vācijas prezidentam apmeklējot XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncertu “Līgo!”.

Rīt, 8.jūlijā, Vācijas prezidents tiksies ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) un Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu (V). Tāpat viņš dosies nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Vēlāk Gauks apmeklēs Valmieras pamatskolu un iepazīsies ar AS “Valmieras stikla šķiedra” produkciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+