×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Bērziņš: Nevar izslēgt, ka uz Maskavu būtu jābrauc pirms vai pēc 9.maija “uzvaras dienas” svinībām (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Nevar izslēgt, ka uz Krievijas galvaspilsētu Maskavu būtu jābrauc, bet iespējams ne 9.maijā uz “uzvaras dienas” svinībām, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Bērziņš joprojām neatklāj vai dosies uz šīm svinībām, vien norādot, ka iespējams uz Maskavu varētu braukt pirms vai pēc tām. Bērziņš skaidroja, ka viņam ir tikpat gadu cik antifašistiskās koalīcijas uzvarai Otrajā Pasaules karā, kas ļaujot “izvērtēt visu”, un viņa pienākums ir darīt visu, lai pasaules kari neatkārotos.

Pēc prezidenta teiktā, Krievija vēl neesot informēta par viņa lēmumu, tas tikšot darīts atbilstoši starptautiskajam protokolam.
Kā ziņots, prezidents lēmumu par to, vai atsaukties Krievijas uzaicinājumam, esot pieņēmis, taču publiski to vēl neatklāj, jo par lēmumu sākotnēji informēs uzaicinātājvalsti. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Bērziņš uz Maskavu nedosies, kā to jau iepriekš mudinājis vairums Latvijas politiķu.

“Man tas lēmums ir bijis visu mūžu iekšā,” sacīja prezidents. Jautāts par laiku, kad lēmums tiks oficiāli publiskots, prezidents sacīja – “kad dzīve rādīs, ka tas ir nepieciešams, jo es neesmu viens šajā spēlē”.

Krievija jau sākusi gatavoties vērienīgām svinībām, pieminot 70.gadadienu kopš nacistiskās Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā, un uz Maskavā paredzēto ceremoniju vizītē uzaicinājusi arī Latvijas Valsts prezidentu Bērziņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Piedodiet, prezidenta kungs!
  Aizmirstiet Maskavu. Nevienam tur Jūs neesat vajadzīgs. Maskava gaida Ušakovu, kurš strauji un veiksmīgi realizē Latvijas pievienošanu Krievijai. Rīgu jau pievienojis.
  Ar ko gan Jūs varat iepriecināt Maskavu?

 2. Pārsmējos, bet tāds iespaids rodas, jā! 😀

  ______________________________

  Džokers 27. janvāris, 2015 12:04 Atbildēt
  Mūsu prezidents ļoti grib braukt uz 9.maija svinībām Maskavā.Viņš katru dienu zvana Putinam,kad tu vedīsi to armiju no Ukrainas ārā,lai es varu braukt uz Maskavu un piedalīties “Uzvaras svētkos”.Nabadziņš,man viņa ir žēl.Putin palīdzi mūsu Bērziņam!

 3. VVF aizskrēja uz Maskavu pēc pirmā Kemļa svilpiena

 4. Bērziņam ļļļoti gribas pie Putina tāpēc, ka: 1. To Prezidents uzskata par godu tur pabūt un baudīt viņam Kremļa izrādīto “cieņu” . Tas būs garantēts t.k. civilizēto valstu prokrievisko prezidentu un premjeru tur būs ļļļoti maz. 2. Tā Prezidents dabūs 100% “Saskaņas” balsu prezidenta AIZKLATAJĀ balsošanā par otro termiņu. Pasaku priekšā: ZZS+Saskaņa = gandrīz pietiekami. Pārejās dažas vajadzīgās balsis “piepirks”.

  • pēc lasītā bet labs Atbildēt

   Tāpēc jau pretojas atklātajai balsošanai – aizklāti tā ir liela nauda – sk. pat Jūrmalgeitā, cik maksāja un Saeimā pat vel kāds cipars klāt…

 5. Ir jau apnicis ar savām idejām braukt uz Maskavu. Labāk 100 gudrajām galvām tādu nevēlēt un būs kāds cits ar skaidrāku domu.

 6. jābrauc īsi pirms un arī tūlīt pēc. un vai vērts uz vienu dienu atgriezties Latvijā – var takš ietaupīt valsts (lasi “darbaļaužu”!) kāpostu un netērēties par biļeti!

 7. Mūsu prezidents ļoti grib braukt uz 9.maija svinībām Maskavā.Viņš katru dienu zvana Putinam,kad tu vedīsi to armiju no Ukrainas ārā,lai es varu braukt uz Maskavu un piedalīties “Uzvaras svētkos”.Nabadziņš,man viņa ir žēl.Putin palīdzi mūsu Bērziņam!

 8. 1) tas, ka cien. Prezidenta kungs uzreiz nedod atbildi ir politiski pareizs gājiens, ņemot vērā, ka esam prezidējoša valsts… Un šis gājiens ir diplomātijas paraugs… Tomēr līdz vienam brīdim… Kamēr nesākas spēlēšanās. Diplomātiska pauze ir labākais variants.
  2) Tomēr tas, ka vispār tiek pieļauta braukšana šajos sarežģītajos ģeopolit. apstākļos ir slikti, jo Redzi Krievija to iztūlkos savā labā un pasnegs sev ierastā garnējuā…… Lai apkārt braukā ministri…un vēstnieki, ne prezidents.

 9. Latvija ir atkal izcēlusies, prieks par kaimiņu prezidentu tūlītēju stingru nostāju, man ir kauns un jūtos pazemota ka mūsējais brauc uz okupācijas svētkiem, tas neko neizsaka kad viņš brauc vai 8; vai 10 bet viņš brauc kad visa pasaule ir šokā par krievijas organizēto karu Ukrainā. Avīzes būs pilnas ar rakstu LATVIJAS PREZIDENTS PAGODINĀJIS PUTINU AR SAVU KLĀTBŪTNI 9 maija SVINĪBĀS………..

 10. Ideja par nepieciešamību “braukt uz Maskavu” mūsu augstāko amatpersonu ir burtiski apsēdusi. Žēl, ka prātā neienāk atziņa, ka XX g.s. latviešu tauta ir pietiekami pērta, kauta un pazemota, un nav pelnījusi vēl vienu pērienu un pazemojumu.

 11. Klausoties bijušo padomju okupantu aktīvistu filozofešanu ir jādomā par garīgā līdzsvara saglabāšanu.Kāpēc šo cilvēku problēmas tiek padarītas par valsts mēroga problēmām?

Draugiem Facebook Twitter Google+