×
Mobilā versija
Brīdinājums +14°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Bērziņš nevarot atbalstīt priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš nevar atbalstīt priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu, jo neredz, par ko ir runa, šādu viedokli Bērziņš paudis intervijā žurnālam “Ir”.

“Neesmu dzirdējis konkrētu definējumu – vai mēs tiešām pārejam no parlamentāras uz prezidentālu republiku? Es uzskatu, ka to nevajag, tas man nav pieņemami,” intervijā žurnālam sacījis prezidents.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, iepriekš Bērziņš nav paudis konkrētu nostāju jautājumā par tautas vēlētu prezidentu.

Oktobra beigās, komentējot dažādu politiķu pausto ieceri panākt, lai Latvijā būtu tautas vēlēts prezidents, Bērziņš norādīja, ka šis jautājums bieži vien tiek aktualizēts pirms prezidenta vai Saeimas vēlēšanām. Viņš arī uzsvēra, ka šis jautājums ir Saeimas kompetencē.

Pagājušā gada decembrī Bērziņš žurnālistiem sacīja, ka tautas vēlēts prezidents varētu būt viens no veidiem, kā nākotnē izvairīties no Zolitūdes traģēdijai līdzīgām nelaimēm būvniecības nozarē, un ka tautas vēlēts prezidents nav ceļš uz autoritāru republiku.

Savukārt vēl pirms tam Bērziņš Latvijas Televīzijā (LTV) bija izteicies, ka Latvijā varētu būt nepieciešams visas tautas vēlēts prezidents, kurš varētu pārņemt savā kontrolē vairākas pašlaik neatkarīgas iestādes.

“Visas [iestādes] ir neatkarīgas, bet neviena nedara pilnībā savu darbu,” pērn LTV izteicās Bērziņš, paužot uzskatu, ka Valsts prezidentam būtu jāņem savā kontrolē gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs un Satversmes aizsardzības birojs, gan Latvijas Banka.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nekádá gadíjumá!

  2. Turpināsim likt sarakstos krustiņus? Atbildēt

    Jāatbalsta būtu mažoritāro vēlēšanu sistēmu-kā Francijā,Itālijā,Spānijā,Slovēnijā,Lielbritānijā,ASV,Kanādā,Indijā,Indonēzijā,Pakistānā,Austrālijā,Ēģiptē,Ganā,Dienvidāfrikā un pat divpadsmit Karību jūras baseina salu republikās.Lai deputāti būtu atbildīgi vēlētāju priekšā arī starpvēlēšanu periodā un priekšlaikus atsaucami.Partiju monopolam kandidātu izvirzīšanā jāpieliek punkts!

  3. Pat Bērziņš, kurš, liekās ir ieintesēts, saprot. Kēkšas, vispār, nonākušas līdz absurdam, proti, Saeimu viņi izvēla, bet tai neuzticās. Vajag tā kā PSRS ir bijis “specnadzor za speckontrolem”! Vienīgais, ko var iegūt ar vēlētu prezidentu, Bērziņš to neteiks, tāpēc es: iespēja iegūt savu Janukoviču. Par to arī iet cīņa. Atzīmēšu tikai, ka tādi, kā Ušakovs vispār nedrīkstētu kandidēt. Viņiem nav saknes Latvijā. Būtu galīgi smieklīgi – lustrācija nav bijusi, deokupācija arī, pat nav vienojušies par šo jautājumu izpratni, bet okupantu pēcteči prtendēs Latvijas prezidentos. Bet ja to liegt – atkal būs bļāvieni ka apspiež nabaga krievus. Kaut gan tāda prakse pasaulē pastāv.

  4. Tieši tā, nevajag parlamentārai republikai tautas vēlētu prezidentu.

  5. Toties atbalstīs priekšlikumu par mažoritārajām vēlēšanām,kas ir daudz būtiskāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+