×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Bērziņš pārliecināts, ka Grieķija neatmaksās parādu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Nav nekādu cerību, ka Grieķija atmaksās parādu starptautiskajiem aizdevējiem, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Valsts prezidents Andris Bērziņš.
Viņš uzsvēra, ka pēdējos piecos gados, piešķirot jaunus aizdevumus un pagarinot termiņus, ticis pirkts laiks lēmuma atlikšanai. Taču parāds ir tik liels, ka tas netiks atmaksāts un cerību uz to neesot nekādu.

Bērziņš pauda viedokli, ka starptautiskajai sabiedrībai problēma ir skaidra, bet netiek analizēts kāpēc Grieķijas gadījumā tā ir noticis.

Valsts prezidents arī piebilda, ka sliktākā scenārija gadījumā ietekme uz Latviju būs neliela, jo tirdzniecība ar Grieķiju Latvijai ir ļoti maza.

Arī premjerministre Laimdota Straujuma (V) šorīt LTV uzsvēra, ka Grieķijas krīzes ietekme uz Latviju nav liela, jo mēs neesam piedalījušies esošajā Grieķijas aizdevuma programmā un tirdzniecība ir zemā līmenī. Politiķe aicina uzmanīties tūristus no Latvijas, jo Grieķijā var būt grūti izņemt naudu un ir iespējamas nekārtības. Ietekme uz Latviju gan vēl var rasties, sniedzot palīdzību tām valstīm, uz kurām Grieķijas ietekme ir ievērojamāka.

Ir svarīgi, lai eiro kurss ir stabils, un Straujuma ir pārliecināta, ka Eiropas Centrālā banka to nodrošinās.

“Agri vai vēlu parādi būs jāmaksā, tāpēc mani pārsteidz tas, ko pašlaik dara Grieķijas valdība,” piebilda politiķe.

Kā ziņots, Grieķijas krīze padziļinājās sestdien pēc tam, kad Eiropas partneri reaģēja uz Grieķijas premjerministra Alekša Cipra aicinājumu rīkot referendumu par starptautisko kreditoru izteiktajiem priekšlikumiem, atsakoties pagarināt valsts glābšanas programmas termiņu pēc 30.jūnija.

Grieķijai 30.jūnijā jāatmaksā Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) 1,6 miljardi eiro.

Ciprs jau paziņojis, ka Grieķija otrdien neveiks 1,6 miljardu eiro lielo parāda maksājumu SVF.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nesaprotu! vai tad nevar apķīlāt vai atņemt kādus īpašumus??? Mums taču parādniekiem atņem pēdējo kreklu…

Draugiem Facebook Twitter Google+