×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. marts, 2012
Drukāt

Bērziņš: pašvaldībām jādod daudz lielākas pilnvaras

berzins_andris0208

Pašvaldībām būtu jādod daudz lielākas pilnvaras un iespējas, vakar tikšanās laikā ar Lubānas iedzīvotājiem, atbildot uz jautājumu, kā valsts varētu palīdzēt atgriezties no Sibīrijas tiem tautiešiem, kas to vēl nav varējuši izdarīt, sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Prezidents teica, ka, piemēram, pašvaldībām jādod iespēja uzpirkt zemi savā teritorijā, jo, beidzoties zemes privatizācijas termiņam, šobrīd ir pēdējais brīdis to darīt. Ja pašvaldībām būtu lielākas iespējas patstāvīgi saimniekot, tām būtu pieejami lielāki resursi un iespēja palīdzēt arī repatriantiem, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

“Ja nesaglabāsim laukus, tad Latvijas nebūs. Paliks dažas lielas pilsētas un vairāk nekas. Tieši tādēļ ir neatliekami jārisina jautājumi, lai laukos būtu darbs, lai cilvēki vēlētos dzīvot laukos un audzināt te savus bērnus. Nav svarīgi, no kurienes cilvēks nāk. Svarīgi – ko viņš grib sasniegt un kādi ir viņa mērķi,” teica valsts pirmā persona.

Diskutējot par jautājumiem, kas skar valsts pārvaldības modeli un tā uzlabošanu, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijai nekavējoties jāveido profesionāls civildienests, bet strukturālās reformas būtu jāsāk ar redzējumu, kur paliks tie cilvēki, kas reformu rezultātā zaudēs darbu. “Tā ir demokrātija uz nākotnes rēķina, un ilgi tā turpināt nevar,” piebilda Valsts prezidents.

Daļu sarunas ar iedzīvotājiem skāra jautājums par pensionēšanās vecuma palielināšanas plāniem, uz ko Valsts prezidents atbildēja: “Šim jautājumam nav vienkāršas un pareizas atbildes. No vienas puses, aug jauno cilvēku bezdarbs un, paaugstinot pensijas vecumu, šī problēma tikai saasināsies. No otras puses, ja mēs neko nemainām pensiju sistēmā, tad tiem, kas ies pensijā pēc gadiem 15, vairs nebūs, no kā pensiju maksāt. Tādēļ Labklājības ministrijas rīcība šobrīd ir objektīvi loģisks solis. Diemžēl cilvēciski to ir grūti saprast.”

Sarunas gaitā Valsts prezidents atbildēja uz jautājumiem par iespējamo augstākās izglītības reformēšanu, kā arī par Latvijas politisko partiju lomu parlamentārās demokrātijas nostiprināšanā. Bērziņš pauda pārliecību, ka Latvijas politiskās partijas joprojām ir pārāk mazskaitlīgas, kas liecina, ka tās nepārstāv plašu sabiedrības slāņu intereses. Tādēļ sabiedrībai būtu jābūt daudz aktīvākai, gan iesaistoties tai nozīmīgu jautājumu risināšanā, gan partiju un sabiedrisko organizāciju darbībā.

Raksturojot situāciju Eiropas Savienībā (ES), Bērziņš uzsvēra, ka lielākais ES nopelns ir tas, ka šajā valstu apvienībā ir miers. Šobrīd, Valsts prezidenta vārdiem runājot, “svarīgākais ir noturēt ES un saglabāt Latvijas neatkarību. Viss ir mūsu pašu rokās”. Vienlaikus Valsts prezidents skaidroja, ka situācijas stabilizēšanai ES ekonomikā un finansēs vienkāršas receptes nav, tādēļ tas noteikti būs sarežģīts process.

Valsts prezidentam tika izteikta pateicība par viedokli latviešu leģionāru vēsturiskās patiesības jautājumu skaidrošanā, kā arī par algas ziedojumu Meirānu Kalpaka pamatskolai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+