foto – Facebook/BK Ogre/Kumho tyre

Bērziņš pēc 15 gadiem atgriežas Ogrē 0

Ogres basketbola līdzjutēji pēc 15 gadu pārtraukum atkal sagaidījuši Kaspara Bērziņa spēli savā pilsētā, tomēr tas neglāba “Ogre/Kumho tyre” no zaudējuma LBL čempionāta mačā pret “Jūrmala/Fēnikss”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
VIDEO. “Vai tu zināji, ka krāpniekam nemaz nav svarīgi, vai tev kontā ir vai nav nauda?” Padoms kā pārbaudīt, vai krāpnieki uz tava vārda nav paņēmuši kredītus 4

Ārzemju līguma meklējumos esošais Kaspars Bērziņš savas dzimtās Ogres komandā pirmo spēli aizvadīja pirms nedēļas Liepājā, savukārt sestdien ogrēnieši savu slavenāko basketbolisti nāca skatīt vaigā savā laukumā. Lielais Bērzs, kā viņu pierasts saukt aizkuklisēs, spēli sāka ar pirmajās minūtēs gūtiem deviņiem punktiem, kas laukuma saimniekiem uz brīdi ļāva pabūt vadībā. Tomēr viens nav karotājs, Bērziņam radās piezīmju problēmas un beigu beigās sanāca nospēlēt tikai 17 minūtes. Tajās Latvijas izlases uzbrucējs ar 15 punktiem bija rezultatīvākais, trāpīja visus septiņus metienus no spēles, tomēr komanda zaudēja.

“Jūrmala/Fēnikss” kā komanda bija labāka cīņā zem groziem, ieguva 17 atkārtotas iespējas uzbrukumam un tika pie iespējas izpildīt 43 (!) soda metienus. Ar šādiem statistikas rādītājiem iznāca likumsakarīga uzvara.

Nedēļas spēles statuss bija piešķirts favorītu BK “Ventspils” vizītei pie esošajiem čempioniem “Valmiera/Ordo”. Kurzemniekiem papildus motivācija nebija jāmeklē – pērnās sezonas iznākums, zaudējums Valmierā šoruden BBL kausa izcīņā un nelāgas atmiņas par nedēļas vidū piedzīvot neveiksmi FIBA Čempionu līgā lika skriet ātrāk un lēkt augstāk. Spēles iznākums tika izšķirts jau pirmajā puslaikā, lai gan “Valmiera/Ordo” uzvarēja otro puslaiku.
Čempionu sastāvu pirms šīs spēles papildināja pērn BK “Ventspils” sastāvā iepazītais amerikāņu saspēles vadītājs Damjērs Pitss, kurš pret savu bijušo komandu guva 15 punktus.

Kā šūpolēs aizritēja spēle Liepājā, kur laukuma saimnieki ieguva 21 punta pārsvaru (42:21) pār “Barons”, to paspēlēja (61:66 pēc trīs ceturtdaļām) un tomēr prata šo spēli uzvarēt.

“VEF Rīga” VTB līgā bija aizceļojuši uz tālo Astanu, 33. minūtē bija vadībā ar 58:49, tomēr pamanījās zaudēt ar 64:66. Rīdziniekiem rezultatīvākais Jānis Blūms, kurš Astanā spēlēja pirms trīs sezonām. Pretiniekiem 11 punktus guva bijušais vefietis Roberts Loverijs. “Neizpildījām spēles plānu, zaudējām cīņu zem groziem un vairāki spēlētāji šodien bija ļoti pasīvi,” īss savos komentāros bijis “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis.

LBL ČEMPIONĀTS
“Ogre/Kumho tyre” – “Jūrmala/Fēnikss” 59:71
(17:21, 26:35, 43:50). Bērziņš 15, Antrops 12, Sīpoliņš 11; Pinete 17, Strēlnieks 13+13AB, Rozītis 12.
“Liepāja/Triobet” – “Barons” 90:84 (27:17, 52:41, 61:66). Kuks 17, Makmalans 16+8RP, Ausējs 14; Jogela 23, Geks 19, Freimanis 11.
“Valmiera/Ordo” – BK “Ventspils” 79:94 (19:26, 32:55, 60:80). Kaufmanis 21, Pitss, Laksa pa 15; Kempbels 17, Zaķis 14, Škēle 13.

VTB VIENOTĀ LĪGA
“Astana” – “VEF Rīga” 66:64
(19:18, 33:37, 47:48). Odoms 22+10AB, Loverijs, Kaselakis pa 11; Blūms 13, Meiers, Ričards pa 10, Šķēle 7, Helmanis, Labucks pa 6, Gromovs, Gadijs, Bezbradica pa 4.