Ekonomika
Bizness

Bērziņš: Pēdējos mēnešos vērojams pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoma pieaugums0

Pēdējos divos mēnešos VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) pārvadāto kravu apjoms nedaudz pieaudzis, intervijā Latvijas Radio sacīja LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Pēc viņa teiktā, aprīlī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi pārvadāto kravu apjoms pieaudzis par 7%, bet maija pirmajā pusē salīdzinājumā ar attiecīgo laika posmu pērn – par 3-4%.

Vienlaikus Bērziņš uzsvēra, ka pērno gadu, kas dažādu ģeopolitisko lēmumu un sankciju dēļ bijis grūts, LDz izdevies noslēgt ar stabiliem un pozitīviem rādītājiem, tostarp, ar 800 000 eiro peļņu pirms nodokļu nomaksas.

LDz vadītājam esot cerība, ka turpmāk pasaule kļūs mierīgāka, kas ļaus LDz attīstīties.

Kā ziņots, LDz vadība šodien informēs par uzņēmuma pagājušā gada rezultātiem, ilgtspējas un koncerna jauno stratēģisko redzējumu. Pasākums notiks plkst.13 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, Rīgā, Uzvaras bulvārī 2a.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna LDz valdošais uzņēmums.

Pērn Latvijas dzelzceļa publiskās lietošanas infrastruktūra tika izmantota, lai pārvadātu 43,8 miljonus tonnu kravu, kas ir par 8,4% mazāk nekā 2016.gadā. Šī gada\ pirmajā ceturksnī dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs Latvijā samazinājās par 15,4% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu un bija 11,898 miljoni tonnu.

LA.lv