×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

Bērziņš prezidenta algu ziedos Viļānu vidusskolai

berzins_andris02122

Valsts prezidents Andris Bērziņš Latgales vizītes laikā šodien apmeklēja Viļānu vidusskolu, paziņojot, ka savu nākamo valsts pirmās personas algu ziedos šai izglītības iestādei.

Prezidenta preses dienests vēsta, ka jaunums uzņemts ar skaļiem skolēnu un pedagogu aplausiem. Kā liecina prezidenta kancelejas dati, pēc nodokļu nomaksas prezidenta alga ir nepilni 1504 lati.

Viļānu vidusskolā Valsts prezidents tikās ar skolotājiem un skolēniem, kurā uzrunāja abas auditorijas, kā arī atbildēja uz jautājumiem, kas interesēja klātesošo auditoriju, tostarp par jauniešu aizceļošanas apturēšanu no laukiem, par budžetu vietu saglabāšanu Latvijas augstskolās, par iespējamām izmaiņām vidējās izglītības iegūšanā gada garumā, kā arī par skolotāju pensionēšanās vecuma samazināšanu.

Prezidents uzsvēra, ka šobrīd viss ir mūsu pašu rokās, tostarp arī Latvijas nākotne ir pašu Latvijas iedzīvotāju rokās. “Bet izglītība ir atslēga visam, un es aicinu ikvienu atcerēties, ka tikai izglītotai tautai ir nākotne!” Vienlaikus Valsts prezidents aicināja skolēnus apgūt pēc iespējas vairāk valodu, jo valoda ir līdzeklis, kas dod iespēju paplašināt zināšanas. Atbildot uz jautājumiem par jauniešu aizbraukšanu peļņā uz ārvalstīm, Bērziņš akcentēja, ka daudz būtiskāk ir iegūt labu izglītību, tostarp arī pasaules labākajās augstskolās, lai pēc tam atgrieztos savā dzimtajā novadā vai pilsētā un palīdzētu tiem attīstīties.

Bērziņš šodien tikās arī ar Viļānu novada domes deputātiem un vadību. Sarunā ar Viļānu novada domes deputātiem tika skarti jautājumi par šī brīža situāciju Viļānu novadā, par augsto bezdarbu, kas ļoti satrauc novada vadību, par risinājumiem, kas varētu līdzēt pārvarēt šo krīzi, palielināt uzņēmēju interesi par Viļānu novadu. Sarunas laikā tika minētas arī krīzes sekas, kas šobrīd negatīvi ietekmē nodarbinātības līmeni novadā, proti, sociālo pabalstu sistēma lielā mērā neveicina interesi meklēt darbu, jo tie lielai daļai novada iedzīvotāju ļauj dzīvot ilgstoši bez darba.

Sarunā ar domes deputātiem tika skarts arī izglītības jautājums Viļānos un novadā. Viļānu novada domes deputāti atzina, ka šis ir labvēlīgs laiks drosmīgiem lēmumiem valstij kopumā un novēlēja Valsts prezidentam apņēmību un gribasspēku šos lēmumus īstenot. Valsts prezidents deputātiem atbildēja, ka arī viņš ir pārliecināts, ka šis ir brīdis, lai Latvijā mainītu attieksmi pret daudzām lietām, ja Latvija vēlas arī turpmāk būt pasaules attīstītāko valstu saimē un pārvarēt krīzi. Valsts prezidents solīja, ka turpinās cieši sekot paša izteiktajiem ierosinājumiem par Latvijas nākotnes attīstību un darīs visu, lai Latvijā un jo īpaši Latvijas laukos iedzīvotāju skaits nesamazinātos un Latvija saglabātos kā valsts, kurā arī lauku reģionos vēlētos dzīvot cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+