×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Bērziņš: tālākai reģionu attīstībai jārod konkrēti risinājumi

Foto - LETAFoto - LETA

Ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju skaitu, tālākai attīstībai neder tādi plāni kā citām valstīm, tāpēc jārod konkrēti risinājumi tālākai reģionu attīstībai, trešdien forumā “Rīcība un risinājumi Latvijas reģionu attīstībai” teica Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Mēs salīdzinām sevi ar to, kā tas notiek Anglijā un citur, domājam, ka esam tie paši, bet mēs aizmirstam ka esam zem diviem miljoniem [iedzīvotāju]. Tāda tirgus ekonomika nav iespējama (..), lūgums nerunāt par to, ka mums vajag vairāk naudas, nestāstīt garus plānus, bet rast konkrētus risinājumus, viņi varbūt citam liksies muļķīgi, bet šajā brīdi jāsāk rīkoties, skatīties praktisiki, domājot pašiem par sevi,” klāstīja Bērziņš.

Savā uzrunā Valsts prezidents arī aicināja intensīvāk valsts varai strādāt kopā ar uzņēmējiem, tāda veidā veicinot reģionu un valsts attīstību.

Vienlaikus Bērziņš, uzrunājot foruma dalībniekus, uzsvēra, ka cīņa ar krīzes pārvarēšanu ir nesusi rezultātus, turklāt Latvijas paveiktais atzinīgi tiek vērtēts no citām valstīm.

Foruma mērķis ir sniegt atbalstu pašvaldību ekonomiskai attīstībai, novērtējot reģionu attīstības tendences un apzinoties, ka tikai veiksmīga uzņēmēju darbība reģionos varēs nodrošināt iedzīvotāju vēlmes pēc labākas dzīves ilgākā laika posmā.

Tajā paredzētas vairākas paneļdiskusijas ar dažādu ekspertu dalību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+