×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Bērziņš: turpmākas agresijas apturēšanai Ukrainā visbūtiskākā ir solidaritāte (5)

Foto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kancelejaFoto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja

Turpmākas agresijas apturēšanai Ukrainā visbūtiskākā ir solidaritāte un vienbalsība, pēc triju Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ASV prezidentu Baraku Obamu Tallinā žurnālistiem sacīja Latvijas prezidents Andris Bērziņš.

“Šodienas tikšanās ir Baltijas valstu un ASV stratēģiskās partnerības apliecinājums. Pērn mēs tikāmies Baltajā namā. Šādas tikšanās būtu jāturpina ne retāk kā reizi gadā. Mūsu attiecību pamatā ir sadarbība drošības jomā, kas ir balstīta kopīgās vērtībās. Es pateicos ASV prezidentam Obamam par ASV vadošo lomu. Jūsu atbalsts – Eiropas valstu drošības iniciatīva – ir ļoti nozīmīgs mūsu reģiona drošībai. Es esmu pārliecināts, ka ASV Kongress pieņems šo likumprojektu bez kavēšanās,” sacīja prezidents, pateicoties ASV par militāru klātbūtni Baltijas reģionā. “Mēs uzņemsim ASV karaspēku un bruņojumu Latvijā tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.”

Kā informēja Prezidenta preses dienestā, tāpat prezidents apstiprināja, ka Latvija atbalsta ASV centienus, konsolidējot striktu starptautisko nostāju pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, un norādīja, ka turpmākas agresijas apturēšanai visbūtiskākā ir solidaritāte un vienbalsība.

“Samits Velsā dos skaidru vēstījumu par kolektīvās drošības stiprināšanu. Mēs veiksim konkrētus pasākumus, lai nodrošinātu karaspēka klātbūtni, infrastruktūru un vadības struktūru Baltijas reģionā. Transatlantiskās attiecības un ASV klātbūtne Eiropā ir izšķirošas eiroatlantiskajai drošībai. Arī Eiropai ir jāiegulda vairāk līdzekļu aizsardzībā. Latvija palielinās aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP līdz 2020.gadam,” turpināja Bērziņš, norādot, ka NATO samita laikā tiks arī apspriesti jautājumi, kā NATO dalībvalstis var iesaistīties, lai izskaustu “vislielāko terorisma avotu Tuvajos Austrumos” – Islāma valsts kaujinieciskos cīnītājus.

“Kopīgiem spēkiem mēs virzāmies uz priekšu Baltijas-ASV kiberdrošības partnerības jautājumā, kuru mēs uzsākām pērn Vašingtonā. Mēs vēlreiz apliecinām savu apņemšanos veicināt ES-ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības (TTIP) nolīguma sarunas. Mums ir jāstrādā, cik ātri vien iespējams, lai nodrošinātu šī nolīguma parakstīšanu. Mēs vēlamies nostiprināt patiesu transatlantisko saikni starp Eiropu un ASV enerģētikas jautājumā,” uzsvēra prezidents.

Viņš arī norādīja, ka nesenie notikumi Ukrainā ir vēl viens pierādījums tam, ka steidzami jāsamazina atkarība no viena energoresursu piegādātāja, tādēļ ASV iesaistīšanās ir ļoti svarīga centieniem stiprināt energoapgādes drošību un izstrādāt integrētus energoresursu tirgus reģionā. “Tas būtu gan Eiropas, gan ASV ekonomiskajās interesēs,” uzskata prezidents.

“Vēlos izteikt pateicību mūsu draugiem un sadarbības partneriem par nozīmīgo ieguldījumu un atbalstu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas iestāšanās sarunu uzsākšanai ar Latviju. Baltijas valstis un ASV vieno kopīgas intereses ekonomikas attīstības un labas pārvaldības veicināšanā ES Austrumu partnerības valstīs un Centrālāzijā. Tā būs galvenā prioritāte Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības (ES) Padomē nākamgad,” runas noslēgumā sacīja Bērziņš, uzsverot, ka Baltijas valstis un ASV ir īsteni sadarbības partneri, kurus saista kopīga uzticība demokrātiskai pārvaldībai, tiesiskumam, cilvēktiesību un pilsoniskās brīvības ievērošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Prezidenta runas tiek gatavotas pēc VIŅA VĒLMES! Man liekas, ka tika teikts apmēram tā: Sagatavo runu šim pasākumam, lai es runātu daudz un nepateiktu NEKO!!! Viņš taču nerunās TO, KO NEVĒLAS TEIKT??????????? Mūsu politiķiem RAKSTURĪGI DAUDZ virināt muti, aizņemot tik dārgo ētera laiku, BET NEKO NEPATEIKT!!! Kā jau teicu – VIDUVĒJĪBAS… Tādēļ jau esam, KUR ESAM…. Abiem prezidentiem – Ilvesam un Grbauskaitei- bija ko sarkt Obamas priekšā…, mūsējam kā pīlei ūdens! Šaubos, vai viņš pats tic tam, Ko sacīja attiecība uz VIENOTĪBU un SOLIDARITĀTI Ukrainas sakarā????????

  2. Saistībā ar rakstu, laba infografika par Vladimiru Putinu

    – kreisiepatrioti.lv/zinas/257-infografika-vacijas-nacistiska-un-krievijas-fasistiska-rezima-salidzinajums

  3. cik dziļa doma, kā sludinātājs

  4. Es apbrīnoju Bērziņa spēju svarīgos saietos runāt un neko būtisku nepateikt. Ukrainā agresiju varot
    apturēt ar vienbalsību un solidaritāti! Ja tas tā būtu, tad pasaulē jau sen visi lielākie konflikti būtu izbeigti.
    Vai, piemēram, vārdu savārstījums: “Transatlantiskās attiecības un ASV klātbūtne Eiropā ir izšķirošas eiroatlantiskajai drošībai”. Interesanti, kas viņam tās runas gatavo?

Draugiem Facebook Twitter Google+