×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. februāris, 2017
Drukāt

Bērzu sulas vietā nopirka šņabi: pensionāram piespriež sodu par divām krutkas pudelēm (29)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Bauskas rajona tiesa 19. janvārī piesprieda pensionāram Ziedonim Ozolam nosacītu septiņu mēnešu cietumsodu par nelikumīgu alkohola tirdzniecību. Tiesa uzskata, ka ir pierādīts, ka Z. Ozols šo noziegumu izdarījis divas reizes. Pats apsūdzētais gan to tiesā noliedza. Kā bija patiesībā? Spriediet paši.

 

Policijas eksperiments

2015. gada 8. aprīlī 19 gadus vecais Mārtiņš Dubrovskis uzrakstīja iesniegumu Valsts policijas Bauskas iecirkņa priekšniekam Ainaram Stankevicam, ka vēlas sadarboties ar policiju, lai apkarotu nelikumīgu alkohola tirdzniecību. Vēlāk gan tiesā jauneklis liecināja, ka policija palūgusi veikt eksperimentu. Tās pašas dienas vakarā Mārtiņš ieradās pie sava kaimiņa Ziedoņa Ozola Vecumnieku novada “Aizupēs”, kur, kā liecina policijai, par pieciem eiro nopirka puslitru spirta (kā vēlāk eksperti konstatēja, tas bija alkoholisks dzēriens ar 33,8% spirta saturu, bet lietas būtību tas nemaina). Tāpat jauneklis policijai teicis, ka to viņš bija darījis arī agrāk, kā arī novērojis, ka spirtu un cigaretes tur pērkot visi apkaimes iedzīvotāji. “Aizupes” atrodas piecus kilometrus no Vecumnieki centra, un tām apkārt ir citas viensētas, no kurām vienā dzīvo arī pats Mārtiņš. Nopirkto puslitru Mārtiņš atdeva inspektoram Aivaram Spangeram, kas netālu gaidīja.

Nākamajā dienā Bauskas rajona izmeklēšanas tiesnesis Aigars Sniedzītis atļāva policijai veikt speciālo izmeklēšanas eksperimentu, lai pierādītu, ka Z. Ozols patiešām glabā un pārdod nelikumīgus alkoholiskus dzērienus. Tajā pašā 9. aprīlī M. Dubrovskis saņēma iezīmētas eiro un centu monētas, skaņas ierakstīšanas ierīci, policija viņu nogādāja līdz “Aizupēm”, kur atkal no pensionāra nopirka – šoreiz par trijiem eiro – vienu pudeli dzeramā ar uzlīmi “Meža zemeņu liķieris”. Ņemot vērā notikušo, tiesnesis atļāva policijai uz karstām pēdām veikt īpašumā kratīšanu. Sarunas ieraksts liecina, ka pircējs prasīja šņabi un pārdevējs viņam to pārdeva.

M. Dubrovskis: – Hallo, kaimiņ!

Z. Ozols: – Kas ir?

M. Dubrovskis: – Es, re, kur atnācu (dzirdama monētu šķindoņa) pēc…

Z. Ozols: – Ko gribi?

M. Dubrovskis: – Šņabi.

Z. Ozols: – Labi, diez ko nav ar jums.

M. Dubrovskis: – Ko var darīt…

Z. Ozols: – Labi, pagaidi.

M. Dubrovskis: – Labi, labi.

Pēc tam dzirdams, ka durvis tiek aizvērtas un pēc brīža atkal atvērtas.

Z. Ozols: – Kas tev te vairāk bija…

M. Dubrovskis: – Nē, nē.

Z. Ozols: – Tu par daudz man iedevi (dzirdama monētu šķindoņa). Trīs…

M. Dubrovskis: – Uz redzēšanos, visu labu.

Kratīšanā atrada iezīmētās monētas, divas piecu litru plastmasas kannas ar šķidrumu, kuram ir alkohola smarža, kā arī divas medību bises un padsmit patronas. Ekspertīzē noskaidroja, ka pudelēs un kannās atradās 33,8% etilspirtu saturošs šķidrums.

Policija lūdza arī mobilo telefonu operatoram datus, lai uzzinātu, ar ko pēdējo pusotru mēnesi Z. Ozols sazinājies, bet pašu pensionāru uz 48 stundām aizturēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. ment neko vairak nevar aizturet ka tikai pensukus kauns

 2. Neko citu jau mūsu tieslietu sistēma nav spējīga izdarīt, kā vien uzcept lietu un notiesā tpar pensionāru. Apsveicami Kalnmeijera kungs un vietējā tiesvedība! Lai dzīvo muļķu zeme. Turpiniet tādā pašā garā nespējīgie – sēdiniet par izsistu logu, jaunu puisi pataisiet par teroristu utt. Nelabi paliek!

 3. Ja mūsu uzņēmīgie poliči un superprokurori tikpat labi šķetinātu oligarhu un citu korumpantu lietas – mēs dzīvotu paraugzemē. Bet, diemžēl, mēs dzīvojam vienā no korumpētākajām valstīm. Vai ne, Kalnmeijera kungs ?!

 4. VAI TAD MARTINSH VEL DZIVS?

 5. stukači būs vienmēr, ja tik būs kam stučīt. Latvijas likumi paredz sodu par zaptes burciņu vai krutkas pudeli, bet bankas veču klans , kas aptīrīja vai pusi Latvijas iedzīvotāju, tagad bez raizēm gozējas Floridā

 6. Valstī, kurā pašvaldības vai valsts iepirkumus uzraksta to uzvarētājiem;
  sabiedrībā, kurā ir pieņemts lielīties ar kukuli policistam, ar “pateicību” ārstam;
  sabiedrībā, kurā par saskaņotām būvatļaujām, izziņām, pvd, vid, dpd, utt par klusēšanu ir maksāts visiem pēc kārtas… mūsu lielākais noziegums ir un paliek vislētākā nodevība. Nožēlojami.

 7. VEČUKU SODĪJA , BET LIELOS ZAGĻUS KNAB ATTAISNOJA ! KĀ JAU BANĀNU REPUBLIKĀ !

 8. Kaut kā ir jāparāda , ka policija strādā , tas vecais pensionārs kuram jau gandrīz astoņdesmit taču ir labs ķēriens . Tagad bez papildus ienākuma avota , tas pensionārs ,vismaz ātrāk atvieglos valsts budžetu ! Būtu laicīgi samksājis nodevas nebūtu noķerts !

 9. Vispār jau tie pašvaldību poliči kas neko nedara lai pagastā likvidētu točkas vajadzētu bargi sodīt.Jo pa lielam ir tā ka policists zin kurš tirgojas bet neko nedara lai likvidētu šo rūpalu.Un beigu beigās iznāk tā ka nodokļu maksātāju nauda aiziet policista algā lai gan viņš pilnīgi neko nedara.Un bieži vien arī točkistam aiziet mūsu nodokļi maksājot viņam pensiju.


 10. “Kas arī bija jāpierāda!”, kā ir sacīts – šajā MUĻĶU un totāli nozombētu LUMPEŅU zemē SILES “valsts” parodijā “eurolatvānijā” kārtējo reizi LIKUMS ir ticis aizstāts ar truli analfabētisku vai pat apzināti klaji PRETLIKUMĪGU “revolucionāro pārliecību”.
  .
  Patiesībā – tā dēvēto “masu informācijas līdzekļu” truli necilvēcīgajās un lopiski alkatīgajās izdarībās ir visvairāk apzināta brutāla ļaunuma un tīšas recidīvas noziedzības. Pat nesalīdzināmi daudz vairāk par to, ko šādos un taml. gadījumos (arī, t.sk.), iespējams, varētu būt izdarījuši kādi konkrēti personāži (t.sk. arī domājamie likumpārkāpēji u.c. iedomāti “nepareizie sabiedrības locekļi”), kā arī dažādi publiski “fōnā sprediķojoši universāleksperti”.
  .
  Jo – vislielāko un, neapšaubāmi, arī neatgriezeniski graujošu kaitējumu šādās u.c. taml. IT KĀ “sabiedriski jūtīgās” (t.i. – prasti zombējošas / manipulējošas ažiotāžas iniciēšanai un uzturēšanai “aktuālās”) situācijās iesaistītajiem, gan arī šo cilvēku tuviniekiem un jebkuriem citiem “publicitātes objektiem”, nodara tā dēvētie “masmēdekļi” / tajos veģetējošie juridiski bezcerīgi analfabētiskie tā dēvētie “žurnālisti”. Vai pat, arvien masveidīgāk – vienkārši jebkuri pašnominēti “viedokļu līderi”, tipiski pseido “intelektuāļi” u.c. taml. klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” zombijfani, kas atļaujas / kam tiek atļauts izmantot masmēdekļus kā publisku WC-kolektoru savu privāto iedomāti “morālētiski orientēto pa(u)dumu” regulārai (ie)ķēzīšanai.
  .
  Galvenokārt jau – tie ir dažādi virtuālie “portāli, vortāli, platformas, agregatori” un taml. (DEZ)informāciju atgremojošas w-bedres, kā arī tā dēvētie “audiovizuālie” (TV / radio) “masu (DEZ)informācijas līdzekļi”. Kas, diemžēl, arvien masveidīgāk barojas no “neidentificētu info avotu” (galvenokārt jau – dažāda izdzimuma un institucionālās piederības “atbildīgo amatpersonu”) netīri dzeltenajām “noplūdēm”. Un kuros parazitējošie tā dēvētie “žurnālisti” apzināti un galvenokārt dēļ nožēlojamiem jūdasa grašiem lopiski bradā pa cilvēku dzīvēm kā pa pašu sagānītiem sū#iem – klaji PRETLIKUMĪGI publiski tiražējot JEBKĀDU ar Likumu aizsargātu informāciju par saviem izvēlētajiem “izstrādes objektiem”. Ieskaitot pat JEBKĀDUS iespējamos personas datus, sensitīvu u.c. taml. diskrētu privātu, kā arī citā izpratnē stingri konfidenciālu (t.sk. arī tiesiski procesuālu, valsts noslēpuma, komercnoslēpuma u.c. attiecīgā formātā klasificētu u.t.t.) ar LIKUMU aizsargātu (!!!) informāciju.
  .
  Savukārt, par šādas (u.c. taml. JEBKURAS) ar Likumu aizsargātas informācijas nesankcionētu publiskošanu, kā zināms, ir paredzēta ne tikai visnotaļ nopietna administratīvā un civiltiesiskā atbildība ( Likumdevēja paredzētās soda naudas par šādiem noziegumiem sasniedz vairākus desmitus tūkstošu € apjomu ), bet arī reāla kriminālatbildība ar reāliem kriminālsodiem.

  =======

  Ir taču sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”

  Un, arī: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 11. nau samaksajis pie mums nelegalas tirgotavas maksa nodevas likumsargiem un viss iet okei jau vairakus gadus cigaretes alkaxolu veikala neperku

 12. Jācer, ka Mārtiņš Dubrovskis saņems pēc nopelniem.

 13. Kāpēc policija un robežsargi ar muitu neķer tās fūres un dzelzceļa cisternas, kas brīvi rullē spirtu uz Latviju ?

  • Ķer un kā vēl ķer. Neizplatīšanas melīgus mītus.

  • Tur to nedrīkst – ģenerāliem dāčas jābūvē – pietiks ar vecīšiem – točkas , kuras dalās uz augšu strādā jau gadus 20 – to pat točku karte uzrāda – nekas nemainīsies – jo tās dāčas – lasi 3 reizes…

 14. KO jūs te šūmējaties —- vienkārši onka nemaksāja “jumtam”(poličiem ) !!! Un tas ir VISBRIESMĪGĀKAIS NOZIEGUMS !!! Tur kur maksā ,viss ir “ne čiku, ne grabu ” .

 15. Tā iet, ja nedod uz parāda.

 16. smiekliigi, ka veco viiru shitaa izkjeemo…, driizaak buutu kjeerushies tieshaam pret bandiitiem.

 17. Par to džeku un vīru viss skaidrs – abi nav svētie, bet jādzīvo kaut kā ir.
  Tomēr policijai: un kā tagad jūs domājat dzīvot bez aģentiem, tos nepiesedzot, nesargājot?!

 18. Vai tikpat naski ņemtu pie žaunām
  ja personāžs būtu kāds Pitkovičs ??

 19. Ar steigu jānovēl īpašums kādam labam radiniekam vai draugam.

 20. tiesam precizi teikts musu musuri bez stukaciem ir tira nulle latvietis ir bijis stukac un dirsa lidejs un tads vins paliks

 21. Nabaga onka…

 22. Baltkrievijā ir rnodoklis par dīkdienību,padomju savienībā bija kriminalatbildība za tunejadstvo……

 23. Lai dzīvo mūsu varonīgā policija, kura ar nožēlojama ”stukača” palīdzību, pašaizliedzīgi atklāja ”noziedznieku”……..Ja visos policijas iecirkņos būtu tik aktīvi darboņi un nopēkamie ”stukači”, mūsu valsts būtu brīva no briesmīgiem noziedzniekiem, ”krutkas” tirgotājiem, pensionāriem!!! Ura!!!

  • Stukaču mums netrūks vēl 100 gadus. Kamēr morāles normas neaudzinās, katrs piektais būs aktīvs kārtības ieviesējs. Man ir kauns, ka esmu no vienas tautas ar šādu mārtiņu. Krutku tirgot nav labi, bet kā lai pensionārs ar 150-200 eiro lai izvelk dzīvību? Visa sistēma tak spiež šādu rūpalu turēt, tāpat arī lietot.

Draugiem Facebook Twitter Google+