Mobilā versija
+6.8°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
20. novembris, 2014
Drukāt

Bērzu sulu pārstrādes uzņēmums “Sula” grasās celt jaunu ražotni

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Bērzu sulu pārstrādes uzņēmums “Sula” nākamajā gadā plāno celt jaunu ražotni, pastāstīja uzņēmuma dibinātājs Linards Liberts.

“Mēs gribētu celt jaunu ražotni. Pagaidām tas ir tikai ideju līmenī, bet es ceru, ka projektu izdosies īstenot,” pastāstīja Liberts, piebilstot, ka jauno ražotni uzņēmums plāno celt blakus esošajai un tādējādi kompānija iecerējusi palielināt ražošanas jaudas. Pēc viņa teiktā, projekta izstrāde varētu sākties nākamā gada sākumā – jaunās sulu ražošanas laikā vai arī tās beigās.

Sākotnēji projekta realizācijai uzņēmums plānoja piesaistīt vietējo rīcības grupu finansējumu, taču patlaban apsver iespējas piesaistīt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu. “Mēs gribējām projektu realizēt caur vietējām rīcības grupām, bet tā kā tajās finansējums būs pieejams tikai 2016.gadā, caur Lauku atbalsta dienestu (LAD) apsveram iespēju piesaistīt [ES fondu] finansējumu,” pastāstīja uzņēmuma dibinātājs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka projekta kopējais finansējums varētu būt mērojamas robežās līdz 100 tūkstošiem eiro.

Tāpat uzņēmums šogad ar LAD palīdzību realizēja investīciju projektu, kopumā ieguldot 20 tūkstošus eiro. Projekta ietvaros kompānija iegādājās speciālu aprīkojumu ražošanas procesu tehnoloģiskai atvieglošanai, pastāstīja Liberts.

Pārstrādes uzņēmuma “Sula” apgrozījums 2013.gadā bija 45,5 tūkstoši eiro, savukārt peļņa – 6,6 tūkstoši eiro, liecina “Lursoft” datubāzē publicētais gada pārskats.

Uzņēmums darbojas kopš 2011.gada marta un nodarbojas ar bērzu sulu, vīnu, dzirkstošo vīnu un bērzu sulas sīrupu ražošanu un tirdzniecību. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Jānis Liberts un tās pamatkapitāls ir divi tūkstoši latu (2,84 tūkstoši eiro).

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+