×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

“bet bet” 25. jubilejas tūrē atklās mazzināmas koncertvietas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Leģendārā latviešu grupa “bet bet” šogad atzīmēs jau 25. pastāvēšanas gadadienu. Savu ceturtdaļgadsimta jubileju grupa nolēmusi atzīmēt mazliet neierastā veidā, proti, uzstājoties tādās Latvijas vietās, uz kurām pazīstami latviešu izpildītāji brauc ļoti reti, vai arī vietās, kur šo garo gadu laikā grupa nekad nav uzstājusies. Koncertturnejas atklāšana – 5. martā Allažu tautas namā. Pārējie koncertu datumi būs zināmi vasarā.

Grupa “bet bet” dibināta 1991. gada pavasarī, sadaloties tolaik jau populārajām grupām “Jauns Mēness” un “Zodiaks”. Kāda 1991. gada marta dienā visi satiekas mazā Rīgas pagrabiņā, kurā dzīvo Guntars, un vienojas par jaunas grupas izveidi. “bet bet” savulaik uzvarējuši festivālā “Liepājas Dzintars ‘92” un 1993. gadā ar dziesmu “Vakara vējā” plūkuši laurus “Mikrofona aptaujā”, radījuši milzu skaitu folklorizējušos dziesmu. Grupas mūziku pārsvarā raksta Zigfrīds Muktupāvels un Guntars Račs, bet visus dziesmu tekstus – Guntars Račs ar nelieliem izņēmumiem, kad notiek otrādi.

“Mēs esam uzstājušies visās lielākajās Latvijas pilsētās un lielākajās zālēs un arī tagad varētu uzstāties. Taču mums pašiem tas vairs nešķiet interesanti. Tāpēc radās šī doma braukt tur, kur vēl neesam bijuši. Bez īpaši lielas nojausmas, kā tur ir un kas mūs tur sagaida,” stāsta grupas dziedātājs un dziesmu autors Zigfrīds Muktupāvels. Jubilejas koncertu sērijas ietvaros vēl ir plānots uzstāties Vecvārkavā, Rožupē, Madlienā, Piltenē, Alsungā, Staburagā, Lubānā un citur.

Turnejas atklāšanas koncertvieta – Allažu tautas nams – nav izraudzīta nejauši. “Šeit pavadīju gandrīz visus savus skolas vasaru brīvlaikus. Katru gadu, vismaz trīs mēnešus, jo tieši tur dzīvoja mana tēva māsa ar ģimeni. Allažos iemācījos slaukt un ganīt govi,” stāsta “bet bet” bundzinieks un dziesmu autors Guntars Račs. “Tur pirmo reizi biju uz īstām dejām, kas notika tieši Allažu tautas namā. Ar mopēdu esmu apbraukājis visu apkārtni un makšķerējis katrā dīķī un upītē. Man bija svarīgi te atgriezties un satikt cilvēkus, kurus neesmu saticis vairāk nekā 30 gadus.”

Reizē ar “bet bet” jubilejas koncertu šī būs arī G. Rača grāmatas “Laikam laika nav” prezentācija. Grāmata ir dzejnieka un mūziķa līdz šim apjomīgākais izdotais dzejoļu un dziesmu vārdu apkopojums. “Pirmajā nodaļā ”Atskaņas” esmu iekļāvis dzejoļus, kas radīti laikā no 1980. – 2015. gadam. Daļa no šajā nodaļā iekļautajiem dzejoļiem agrāk bija atrodami tikai 1994. gadā izdotajā grāmatiņā ”100 dzejoļi”, kura nav pieejama jau vairāk nekā 20 gadu,” par grāmatu stāsta Račs. ”Otrajā nodaļā ”Acu mirkļi” esmu iekļāvis daļu no saviem mirkļu vērojumiem, kurus piefiksēju un bez īpašas slīpēšanas jau vairāku gadu garumā esmu publicējis savu sociālo tīklu lapu kontos internetā ar vienu kopīgu ievadu – ”Ar labu nakti, Latvija. Es Tevi mīlu”,” piebilst autors. Savukārt nodaļā ”Dziesmas” iekļauti pazīstamāko dziesmu vārdi. Kopumā krājumā iekļauti 284 dziesmu vārdi. ”Grāmatā ir arī pārītis dzejoļu, kas sarakstīti Allažos. Vietu tur nav daudz, bet tieši tāpēc tas solās būt īpašs koncerts gan man, gan, cerams, arī klausītājiem.”

Grupa “bet bet” uz skatuves kāps tās ilggadējā sastāvā, kurā kopš grupas dibināšanas 1991. gadā muzicē dziedātājs un dziesmu autors Zigfrīds Muktupāvels, bundzinieks un dziesmu autors Guntars Račs, ģitārists Uģis Tirzītis, kā arī basģitārists Andris Alviķis, kurš 2006. gadā nomainīja ilggadējo grupas basģitāristu Aivi Kalvānu.

Jubilejas koncertos “bet bet” sola izpildīt tās ”zelta repertuāru”: skanēs “Kāpēc man nav sarkans mersedess”, “Vakara vējā”, “Man vienalga viss”, “Diena”, “Mana mīļā meitene”, “Pieklauvē”. Līdztekus leģendārajiem grāvējiem – arī dziesmas no grupas jaunākā albuma ”Vasara nebeigsies nekad”, kas nāca klajā pērnajā rudenī. Vasarā koncertējot, “bet bet” jau iepazīstināja ar jaunajām albuma dziesmām, katrai uzņemot arī kādu saulainu video, kurā būtu skatāmas burvīgas Latvijas vasaras ainavas. Tādas ir skatāmas albuma tituldziesmas “Vasara nebeigsies nekad” un arī “bet bet” supergrāvēja “Mazs cinītis” videoversijā. “Gaidīsim jūs ļoti un dziedāsim no sirds!” aicina “bet bet” mūziķi.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 5. III 19.30 Allažu tautas namā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+