×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

Bet mēs esam daudznacionāla valsts…

18. decembrī raksta ”Tautības ierakstā pārpratumi” autors saka: ”Var rasties iespaids, ka esam daudznacionāla valsts.” Bet vai tad tā nav īstenība un mūsu tautas traģēdija?

 

Rīgā valda sveštautieši, Lindermans organizē Latgales atdalīšanu, 280 000 pilsoņu sveštautiešu balsoja par otru valsts valodu. Autors laikam grib panākt, ka pašreizējā daudznacionālajā veidojumā latvieši neapliecinātu savu tautību un ātrāk iejuktu nepilsoņu masā bez pierādījumiem. 
Raksta autoram Mārcim Gobiņam tituli augsti – politologs, jurists. Es brīnos, kā politologs var dot tik neloģiskus piemērus kā pārpratums Ungārijas policijā. Protams, ka viņiem nav saprotams, kā Latvijas pilsonis var nezināt latviešu valodu. Es atšķīru savu pasi un konstatēju, ka tajā viss ir pārāk skaidrs un neviens izglītots cilvēks nevar neko sajaukt. Tur rakstīts: pilsonība – ”citizenship” – Latvijas Republika. Bet ”nationality” – tautība, nacionalitāte, pavalstniecība, nācija, tauta (pēc vārdnīcas). Kā jūs, politologa kungs, varat jaukt šos jēdzienus? Vēl jūs pārdzīvojat, ka trešdaļai Latvijas Republikas pasu turētāju pasē ierakstīta cita tautība un tā tiks atgādināta paaudžu paaudzēs. Domāju, ka tikai tā var būt! Mārci Gobiņa kungs! Kāpēc latvieši domā tik atšķirīgi? Kāpēc mēs nevaram dzīvot savas tautas vidē, nevis iztapt iekarotājiem?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+