×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2014
Drukāt

Bet tilts jau darbojas! (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Tatjana Ždanoka.

Atsaucoties 2. janvārī “Latvijas Avīzē” publicētajam Tatjanas Ždanokas rakstam “Nepieciešams tilts starp ES un Krieviju”.

Mazliet intriģējošā Eiropas Parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas vārdu cīņa ar latviešiem draudzīgo Izraēlas žurnālistu un publicistu Franku Gordonu it kā saistās ar kreisā spārna spāņu politiķa Miguela Anhela Martines-Martinesa izteicieniem, bet vēršas diskusijā par komunismu vs. nacismu un tilta celšanu starp Krieviju un Rietumiem, konkrēti Latviju.

Nacisms un komunisms, runājot vienkārši, abi ietver tīri precīzas pamatidejas. Nacisms – āriskā cilvēka kā rasistiski īstā pasaules valdnieka izcelšana citu vidū. Komunisms – īstenot proletariāta diktatūru. Kā realizēt vienu vai otru un aiz kuras gan slēpjas lielākais ļaunums? Komunisma mācību Rīgas pašpuikas 1905. gada revolūcijas laikā definēja ar savu lozungu: “Lai dzīvo tas, kam nav nekas!” Protams, Ļeņinam un viņa pēctecim Staļinam komunisma celšana bija brutālas varas jautājums. Sarkanais terors savā necilvēcībā uz visiem laikiem aptraipīja Marksa definētās idejas īstenošanas iespējas dzīvē. Tāpat Hitlers un viņa rasu teorijas speci ar masu slepkavībām aptraipīja āriskuma ideju. Abu vēsture ir atbaidoša un cilvēciskuma vārdā šīs idejas vairs nav pieņemamas demokrātiskā pasaulē.

Par Ždanokas tilta celšanu starp Krieviju un Rietumiem – tilts jau darbojas. Miljoniem tonnu izejvielu uz Rietumiem ik gadus aiziet arī caur Latvijas ostām un no tā Latvijai tiek savs labums. Vācijas industriālās labklājības interesēs Vācijas–Krievijas miermīlīgās attiecības turpinās pastāvēt. Vienīgā problēma taču ir Putina aizraušanās ar Krievijas imperiālisma atjaunošanas mēģinājumiem, kas izraisa saspīlējumu Krievijas un tai apkārt dzīvojošo tautu starpā. Šīs tautas pagātnē ir bijušas spiestas “izbaudīt” mātes Krievijas dzelžainos apkampienus un tajos, vienalga kā Putins arī pūlētos, nevēlas atgriezties.

Kaut gan Ždanoka beidz savu rakstu ar apgalvojumu, ka viņa pirmām kārtām kalpojot Latvijai, neviens latvietis, kas ir sekojis šīs sievietes izdarībām pēdējos 20 gados, viņai neticēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pievienojos rakstā teiktajam

  2. Lauku vecisLA , ko jūs velkat ārā Ždanoku no kapenēm. Lai viņa tur mājo līdz savai fiziskai nāvei. Neviens viņu vairs nev\el\as. ĀMEN! Atbildēt

    ĀMEN!

  3. Tas Martines-Martinesa savā rakstā noiet pretrunās pats ar sevi. No vienas puses viņš kritizē baltiešus par attieksm pret krieviju un par to ka tie negrib palīdzēt “celt tiltu”. No otras atzīst, ka baltieši, kuriem viņš pārmet un pamāca, labāk saprot Krieviju. Starp citu savā rakstā viņš apgalvo, ka Krievija šodien ir īstā kapitalisma zeme. Domāju, ka tas raksts viņam pasūtīts. Rakstā atrodāmas arī daudz citu neatbilstību.

Draugiem Facebook Twitter Google+