×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Betmenam aprit 75 gadi

Foto - forumcinemas.lvFoto - forumcinemas.lv

Šomēnes populārā komiksu varoņa Betmena 75.jubileja nosvinēta ar jaunu komiksu un videospēļu izdošanu.

23. jūlijs ir Betmena diena. Kinostudija “Warner Bros” par godu tai rīko ekskursijas pa uzņemšanas laukumu, kurās apskatāmi Betmena automobiļi, maskas, apmetņi un citi priekšmeti no filmu sērijas.

“Pasaulē nav varoņu. Betmens dod cerību un ticību,” norāda aktieris Denijs Devito, kurā 1992. gada kinolentē “Batman Returns” (“Betmens atgriežas”) spēlēja ļaundari Pingvīnu.

Betmena tēlu 1939. gadā radīja mākslinieks Bobs Keins un rakstnieks Bils Fingers, kuriem kompānija “DC Comics” bija likusi radīt jaunu supervaroni, kas būtu konkurents tobrīd ļoti iemīļotajam Supermenam.

Betmens drīz vien kļuva par popkultūras ikonu par spīti jaunākās supervaroņu paaudzes – Kapteiņa Amerikas, Zirnekļcilvēka un Dzelzs vīra – ienākšanai kino.

60.gados iznāca televīzijas seriāls “Batman” (“Betmens”) ar aktieriem Adamu Vestu un Bērtu Vardu galvenajās lomās. Tā popularitāte vairoja arī oriģinālo komiksu žurnālu pārdošanas apjomu.

Pēc tam iznāca vēl septiņas filmas par Betmenu, kuru kopējie ieņēmumi no biļešu pārdošanas kinoteātros pārsniedz 3,7 miljardus ASV dolāru (2,7 miljardus eiro).

“Fanu aizrautība ir milzīga. Tas ir dzīvesveids,” uzskata kompānijas “DC Entertainment” mākslinieks Džims Lī. “Cilvēki tetovē Betmenu uz sava ķermeņa. Brīnišķīgi redzēt, ka Betmens kļuvis par nozīmīgu popkultūras daļu.”

2016.gadā iznāks supervaroņu filma “Batman v Superman: Dawn of Justice”, kurā Betmens un Supermens pirmoreiz būs redzami kopā. Betmena loma uzticēta Holivudas aktierim Benam Aflekam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+