×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2014
Drukāt

Bez ausu ārsta sāpju gadījumā neiztikt

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Katrs, kuram bijušas ausu sāpes, zina, cik nepatīkamas tās mēdz būt, it īpaši bērniem. Kā uz tām jāreaģē?

Strauji mainoties laika apstākļiem, ausis var sāpēt gan vasarā, gan ziemā. Dažreiz tas norit viegli un drīz vien pāriet, kā nebijis. Citkārt sāpes sākas naktī, uz laiku tās nomāc pretsāpju līdzekļi, tomēr cēlonis paliek. Tāpēc, sagaidot rītu, tik un tā jāvēršas pie speciālista, jo nevar zināt, vai iekaisuma cēlonis ir izārstēts. Turklāt bieži vien mājas apstākļos nepareizi izmantotie tautas medicīnas līdzekļi var radīt pretēju efektu.

Klīnikas ”Premium Medical” otolaringologs un ķirurgs Askolds Akers skaidro, ka ārsta apskate nepieciešama pēc iespējas ātrāk, lai novērtētu problēmas nopietnību. Operatīva rīcība ir īpaši svarīga, ja pacients ir mazs bērns, kurš pats nevar pastāstīt, cik ļoti viņam sāp.

Lai pareizi novērtētu veselības stāvokli un ārstēšana būtu vispiemērotākā, svarīgi ir apmeklēt ausu ārstu, nevis citu speciālistu.

Par to, kas notiek, ja ausu iekaisumu
laikus neārstē, stāsta A. Akers: – Ja radušos vidusauss iekaisumu nepienācīgi ārstē mājas apstākļos, tas var izraisīt dzirdes pārmaiņas, pat meningītu un, iespējams, komplikācijas, kuru ārstēšanai būs nepieciešama operācija. Ausu sāpes var kļūt hroniskas un ik pēc laika atkārtoties.

Lai pareizi ārstētu, jānosaka, vai tas ir ārējs vai vidusauss iekaisums. Pirmais parasti rodas ārēju faktoru dēļ – peldēšanās netīrā ūdenī, sabakstīšana ar ausu tīrāmajiem kociņiem… Savukārt vidusauss iekaisumu izraisa, piemēram, iesnas, caurvējš un saaukstēšanās, un tas mēdz būt daudz nepatīkamāks. Katru iekaisuma veidu ārstē atšķirīgi. Dažus iekaisumus var novērst bez antibiotikām, taču vidusauss iekaisumam, visticamāk, tās būs nepieciešamas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+