×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. decembris, 2014
Drukāt

PVD negaidīti “ciemojas” piemājas saimniecībā (11)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Mana kaimiņiene invalīde pašas vajadzībām tur trīs kazas un vienu teliņu, ar saimniecisko darbību nenodarbojas. Pie viņas bez brīdinājuma pēkšņi ieradās PVD pārstāvji un pieprasīja, lai uzrāda čekus par nopirkto lopbarību. Vai dienests ir tiesīgs šādi rīkoties? VINETA TALSU NOVADĀ

Pārtikas un veterinārā dienesta Veterinārās uzraudzības departamenta Novietņu uzraudzības daļas vadītāja Maija Irbe skaidro, ka saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma 8. pantu PVD inspektori ir tiesīgi bez iepriekšēja brīdinājuma apmeklēt valsts veterinārās uzraudzības objektus. Apmeklējuma laikā inspektori var pieprasīt arī dokumentus un informāciju, kas nepieciešami pārbaudes veikšanai.

Taču, lai pilnībā izvērtētu konkrēto situāciju, vajadzētu noskaidrot vēl dažus būtiskus papildu jautājumus, piemēram, kāds bija pārbaudes iemesls, kas tajā konstatēts, kādi lēmumi pieņemti inspekcijas laikā vai pēc tās.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Privātīpasumā, kam nav sakara ar biznesu nevienam nav tiesību bāzt savu degunu. Vajadzēja dot ar lāpstu pa purnu.

 2. absurds..jau invalidiem keras klat-Latvija ta jau nabadziba —jau kontroles driz ko mute baz…un pateiks drikst est vai ne- birokratijas visatlautiba…..

  bet zaglu bandu neviens neaiztiek-??/…vldiba?

 3. Visi bijušie uzņēmēji kalpo saimniekam Anglijā un sib Īrijā, bet parazītiem joprojām… 🙂 gribās ēst #edvin

 4. Kaut kāds murgs!!!

 5. Bija sūdzība,ka zvēriņi netiek pietiekoši aprūpēti,tad taču labi,ka dienests ātri reaģēja…..vot,jūs ķērktu,ia kas slikts notiktu un nebūtu pārbaudīts. Es saku,PALDIES!,lai bauda visus,būs vsm kārtība un punkts!

  • Pati no PVD vai? Suņiem laukos ir cieti un gari ilkņi, kā radīti pārāk ziņkārīgiem korumpētiem pvdešņikiem.

 6. sunjus uzrídítu tiem PVD darbonjiem…

 7. vienkārši bija jāatbild Atbildēt

  Kas ir – un vai šīs invalīdes īpašums _ IR valsts veterinārās uzraudzības objekts (vai nav) .
  Un kaš uz to norāda (jan nav ipaši kur reģistrēts kā dzīvnieku audzētava utt.)? Vai mājās turēts kaķis padara šo dzīvokli par valsts veterinārās uzraudzības objektu? Un ja tas nav kaķis, bet ir trusītis? (Vai, piemēram, nav dzīvnieku, bet ieradušies radi šķendējas, ka te jau tīrā cūkukūts. Tas tā, ironiski piebilstot. Bet jautājums ir nopietns- kādi kritēriji vispār pieļauj kvalificēt kāda cilvēka privāt[as dzīves telpu par Valsts veterinārās uzraudzības objektu?

  • valsts veterinārās uzraudzības objekti – dzīvnieku novietnes, dzīvnieku audzētavas un dzīvnieku audzētāju organizācijas, kas nodarbojas ar dzīvnieku audzēšanu, tirdzniecību un demonstrēšanu publiskās izstādēs, dzīvnieku kolekcijas, cirki, inkubatori, dzīvnieku mākslīgās apsēklošanas stacijas, embriju transplantācijas komersanti, dzīvnieku mākslīgās apsēklošanas pakalpojumu sniedzēji, veterinārmedicīniskās aprūpes komersanti, individuālie veterināro pakalpojumu sniedzēji, eksperimentos un zinātniskos nolūkos izmantojamo dzīvnieku audzēšanas, izmantošanas un piegādes komersanti, izstādes, izsoles un citas vietas, kur notiek pasākumi ar dzīvnieku piedalīšanos, dzīvnieku patversmes un viesnīcas, dzīvnieku barības apritē iesaistītās personas, dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu, kuri nav paredzēti izmantošanai pārtikā savākšanas, transportēšanas, uzglabāšanas, pārstrādes vai iznīcināšanas komersanti, veterināro zāļu, veterinārfarmaceitisko produktu un dzīvnieku kopšanas līdzekļu ražošanas un izplatīšanas komersanti, komersanti, kas iesaistīti dzīvnieku izcelsmes produktu apritē, kā arī speciālie dzīvnieku transportēšanas līdzekļi, atkritumu poligoni un dzīvnieku kapsētas;”

 8. Valsts inspektors jau ir tāds pats varas nesējs, kā jebkurš cits valsts ierēdnis, tikai viņa uzdevums ir
  kaut ko pārbaudīt un noskaidrot, kā citi cilvēki ievēro likumus. Parasti par inspektoriem kļūst ierēdņi, kuriem patīk vara un tās demonstrēšana. Ja ierēdnis ir godīgs, tad viņš savas pilnvaras demostratīvi nepasvītros, lai kādu neaizvainotu, tomēr netrūkst arī izņēmumu. Dažreiz likuma vārdā tiek bezkaislīgi bradāts pa cita cilvēka jūtām un tiek aizmirsta cilvēcība un spēja iejusties otra ādā. Arī tādu piemēru dzīvē netrūkst.

 9. NU GAN ATRADUŠI, PIE KĀ IERASTIES!?? PIE INVALĪDES!!! NONSENSS!!! LAIKAM GRIB TOS LOPUS ATŅEMT VAI KO CITU??? LABĀK BŪTU PALĪDZĒJUŠI SAVĀKT LOPBARĪBU, LAI CILVĒKAM KAUT KĀDA PALĪDZĪBA!!! NAUDU JAU VIŅA NEZAGA, LAI NOPIRKTU LOPBARĪBU…

Draugiem Facebook Twitter Google+