×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. marts, 2014
Drukāt

Bez būtiskiem starpgadījumiem noslēdzas leģionāru piemiņas gājiens (FOTO) (2)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Leìionâru piemiòas diena. 16/03/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Bez būtiskiem starpgadījumiem noslēdzies leģionāru piemiņas gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.

Kā novēroja aģentūra LETA, tad lielākā daļa gājiena dalībnieku ir devušies projām. Brīvības pieminekļa pakāji pametusi karogu alejas godasardze, kā arī izklīdusi lielākā daļa cilvēku, kas protestēja pret šo gājienu.

Atsevišķi cilvēku pūlīši pieminekļa apkārtnē pārrunā notikušo, diskutē par vēsturiskiem notikumiem, kā arī bieži piemin notikumus Ukrainā. Aptuveni 30 “Apvienības pret nacismu” pārstāvji turpina protestēt Bastejkalna pakājē un pie viņiem pulcējas ļoti daudz žurnālistu, kas viņus intervē un filmē.

Pamazām tiek novāktas pie Bastejkalna izvietotās improvizētās karātavas un pie tām piestiprinātie plakāti.

Joprojām savas vietas nav pametuši policisti, kas veido divas ķēdes, tādējādi norobežojot Bastejkalnā esošos piketētājus no Brīvības pieminekļa laukuma.

Ap plkst.12.50 laukumu pie Brīvības pieminekļa pametuši arī policisti, kas devās uz policijas automašīnām un viņiem piešķirtajiem pasažieru autobusiem, līdz ar to tagad ziedu nolikšana pie pieminekļa ir atļauta ikvienam.

Jau ziņots, ka leģionāru piemiņas gājiens veiksmīgi sasniedza Brīvības pieminekli, lai gan ziedu nolikšana tika pavadīta ar “Apvienības pret nacismu” piketa dalībnieku saucieniem un svilpieniem.

Gājiens pēc dievkalpojuma Doma baznīcā bija sācies aptuveni ap plkst.11.39 un tajā piedalījās vairāki simti cilvēku.

Gājiena pirmajās rindās bija leģionāri un viņu tuvinieki. Aiz viņiem nesa Baltijas valstu karogus un tad aiz tiem sekoja vairāki Nacionālās apvienības politiķi, piemēram, Raivis Dzintars, Imants Parādnieks, Jānis Dombrava, nule kā no amata atbrīvotais vides un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis, Jānis Iesalnieks, Aleksandrs Kiršteins, Vineta Ploriņa un citi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gramatiski neveikls raksts. Nule, nevis nulle! Kauns! Laikam skolnieks rakstījis.

  2. Es lūdzu Dievu lai strauji,nekavējoties uzlabojas laika apstākļi un mūsu valsts augstākās amatpersonas nesaslimtu slapjās apakšveļas dēļ.

Draugiem Facebook Twitter Google+