Bez disciplīnas nav uzvaras 0

Latvijas U-16 kadetu zlase Eiropas čempionātā Kijevā četru pagaidām vājāko komandu turnīru sākusi ar 60:64 zaudējumu pagarinājumā Beļģijai.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

“Statistika ir daiļrunīga – metienu precizitāte apmēram līdzīga, pārliecinoši esam uzvarējuši cīņā pie groziem (49-30), bet esam pieļāvuši 27 kļūdas… Turklāt tās ir tikai statistikā fiksētās, bet vēl jau klāt nāk taktiskās kļūdas gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Neapstrīdama izskaidrojuma pagaidām man nav. Iespējams, puiši pārāk gribēja uzvarēt, parādīt sevi. Iespējams, netiekam galā ar spriedzi, kaut gan formāli šim mačam nebija ļoti izšķirošas nozīmes. Bijām gan tehniskais brāķis, gan nepareizi lēmumi. Arī nedisciplinētība, aizsardzībā darot to, ko sarunājām nedarīt. Piemēram, neatkāpties no konkrētiem pretinieku spēlētājiem vai noteiktās situācijās necensties palīdzēt partnerim. Beļģi mūs pietiekami kvalitatīvi par šādām lietām sodīja.

Negribu saukt vainīgos, jo zaudējumā pirmais vainīgais vienmēr ir treneris. Taču sava atbildība jāizvērtē visiem, arī spēlētājiem. Nedisciplinētība, norādījumu ignorēšana – tas viss ietekmēja sastāva izvēli un to, kuri spēlētāji vairāk laika pavadīja laukumā, bet kuri – uz soliņa. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām mums bija astoņu punktu pārsvars, bet elementāras kļūdas ļāva beļģiem izlīdzināt rezultātu. Kad Strautiņš stājās uz soda metienu līnijas, līdz beigām bija palikušas mazliet vairāk par četrām sekundēm un zinājām, ka pretiniekiem vairs nav minūtes pārtraukuma. Tāpēc pieņēmām lēmumu otro sodu mest iekšā, jo ar plus 1 risks būtu pārāk liels. Tomēr beļģu līderis paspēja izlīdzināt rezultātu… Rīt spēle ar Zviedriju, bet patlaban pretiniekiem nav nozīmes. Vispirms jātiek galā pašiem ar sevi,” basket.lv spēli komentēja Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Fomins.

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS KADETIEM KIJEVĀ (UKRAINA)

G grupa

Latvija – Beļģija 80:84 (17:16, 36:33, 51:49, 71:71). Birkāns 20, Krūmiņš 11, Strautiņš 10, Krauklis 8, Raimo, Saulītis pa 6, Zoriks 5, Kokins 4, Garoza, Kohs pa 3, Jankovskis, Antoms pa 2.