×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
10. jūnijs, 2017
Drukāt

Bez jokiem: Koknesē medību kluba “Ķepainis” teritorijā viesojies ķepainis (5)

MFDC4998

Kokneses novadā, mednieku kluba “Ķepainis” teritorijā ar medību kameru 8. jūnija vakarā nofotografēts lācis. Ķepainis bija pamielojies ar dzīvnieku pievilināšanas vietā esošajām auzām.

“Pievilināšanas vietā nebiju bijis divas dienas. Piektdien (9. jūnijā – aut.) devos pārbaudīt kas un kā. Ievēroju, kāds tur visojies,” stāsta mednieku kluba “Ķepainis” mednieks Jurijs Tarasovs.

“Bija vietas, kur “kāds” gulējis zālē. Nodomāju, varbūt atnākusi kāda mežacūka. Izņēmu karti no medību kameras un turpat automašīnā pieslēdzu to pie datora. Izrādās – ar auzām našķojies lācis. 2015. gada augustā man jau reiz izdevās ķepaini ieraudzīt labības laukā un caur nakts redzamības ierīci ar mobilo tālruni arī nofilmēt. Paziņas man stāstīja, ka dienu iepriekš lāča pēdas redzētas arī kartupeļu laukā pie Iršiem. Tas nav īpaši tālu, tāpēc domāju, ka tās atstājis fotogrāfijā redzamais dzīvnieks.”

Mednieki lāčus Kokneses apkaimē novēro regulāri. Mednieku viedokļi dalās — vieni uzskata, ka lāči līdz Koknesei atklejo no Igaunijas, taču ir viedoklis, ka meža saimnieki apmetušies meža biezoknī Ķūģu pusē, Dāmenezera apkaimē.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. “Sveiciens” ogotājiem un sēņotājiem?

  2. Lāči Latvijā stabili dzīvo un vairojas jau aptuveni deviņus gadus. To jums apliecinās daudzi mednieki un mežziņi. Ja agrā pavasarī mežā var sastapt lāceni ar lācēniem, kuri atrodas tālāk par 50 km no no Igaunijas robežas, jau vairāk neliecina par nejaušu ienākšanu no kaimiņu valsts.
    Meža pētniekiem vajadzētu vairāk pievērsties meža, nevis valsts budžeta pētīšanai.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.0
Alūksne +16.5
Daugavpils +15.0
Saldus +13.3
Liepāja +16.5
Jelgava +14.5
Ventspils +15.2
Limbaži +15
Madona +13.6
Rēzekne +16.6
Draugiem Facebook Twitter Google+