Reuters/Scanpix

Bez medaļām… Latvijas kamaniņu braucēji sestie komandu stafetē 1

Latvijas kamaniņu braucēji Ulla Zirne, Kristers Aparjods, kā arī divnieku ekipāžu Juris un Andris Šici, ceturtdien izcīnīja sesto vietu Phjončhanas olimpisko spēļu sacensībās komandu stafetē.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Par olimpiskajiem čempioniem tika kronēta Vācijas komanda, kuras sastāvā bija Natālija Geizenbergere, Johanness Ludvigs, kā arī divnieku ekipāža Tobiass Vendls un Tobiass Arlts.

Latvijas izlase sacensības aizvadīja bez lielām kļūdām, tomēr pirmoreiz četru olimpisko spēļu laikā palika bez godalgām kamaniņu sportā.

Zirne un Aparjods savus braucienus aizvadīja labi, taču pirms Šicu došanās trasē par 0,122 sekundēm piekāpās novājinātā sastāvā startējušajiem Olimpiskajiem sportistiem no Krievijas. Šici trasē divreiz piebremzēja ar kāju, taču ātrumu nezaudēja un savus tuvākos konkurentus apsteidza par 0,034 sekundes.

Sacensību turpinājumā latviešu apsteidza piecas nākamās komandas, Latvijai olimpiskajās spēlēs gūstot sesto vietu.

Vācijas komanda olimpisko trasi summā veica divās minūtēs un 24,517 sekundēs. Sudraba medaļas ieguvēja Kanāda zaudēja 0,355 sekundes, kamēr bronzu guvusī Austrija bija 0,471 sekundi lēnāka.

Latvieši olimpiskajiem čempioniem zaudēja 0,798 sekundes, bet līdz goda pjedestālam bija 0,327 sekundes.

Stafetes sacensībās piedalījās 13 komandas.

Komandu stafete olimpisko spēļu programmā debitēja pirms četriem gadiem Sočos, zelta medaļu izcīnot Vācijai, sudrabu gūstot Krievijai, bet bronzu – Latvijai.

Komandu stafete kamaniņu braucējiem bija noslēdzošās olimpisko spēļu sacensības. Latvijas komandu stafetes izcīnītā sestā vieta ir dalīts pašmāju kamaniņu braucēju labākais rezultāts olimpiskajās spēlēs, jo sesto vietu divnieku sacensībās guva arī brāļi Šici.