Foto – LETA

Līdz Saeimas vēlēšanām bez veselības ministra var iztikt 1

Vai Veselības ministrijai līdz Saeimas vēlēšanām ir nepieciešams politiskais vadītājs – ministrs?

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Valdis Pīrāgs, 
P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Iekšķīgo slimību centra vadītājs:
 “Veselības ministrijas politika pēdējā laikā nebija pārāk aktīva – ministre slimo, un viņas aizvietošana ar citu personu neko nemainīs. Circenes kundze ilgi bijusi politikā, ieņēmusi augstus amatus, un arī viņai tāpat kā daudziem, kas ilgstoši darbojušies šajā jomā, nav gājis secen politiskās atkarības sindroms. Ja spiež aiziet no politikas, rodas diskomforts, tādēļ var saprast pašreizējās ministres nevēlēšanos atstāt amatu. Ministra portfeli uz neilgu laiku uzticēt citai personai ir diezgan riskanti, jo nav izslēgts, ka īslaicīgais ministrs pieņem arī vienu otru sabiedrības interesēm neatbilstošu lēmumu.”

Andris Lasmanis, 
ģimenes ārsts:
 “Ja ministre slimo, ir taču ierēdņi, kas strādā. Runa ir par ko citu – mediķu organizācijas ir pieprasījušas Circenes kundzes demisiju, kas liek secināt, ka liela daļa ārstu un medicīnas darbinieku ir neapmierināti ar veselības aprūpes jomas vadību. Circene vēlas uzlabot situāciju medicīnā, bet, ja nav pietiekami daudz naudas, grozies, kā gribi, – visi ministri tiks kritizēti, jo medicīnas aprūpe kļūst arvien dārgāka.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministre primāro veselības aprūpi ir pasludinājusi par prioritāti, bet tie resursi, kas tai atvēlēti – 6 – 7% no kopējā veselības aprūpes budžeta –, ir diezgan nesamērīgi. Taču dārgai aparatūrai naudas pietiek. Slimnīcas to ir sapirkušas, un tām vajag pacientus, lai to atpelnītu. Ja salīdzina izmeklējumu daudzumu ar šādu aparatūru Latvijā un citās Eiropas valstīs, tad atklājas, ka mūsu valstī to ir krietni vairāk nekā citur, jo izmeklēties sūta arī tad, kad bez tā var iztikt.”

Inguna Liepa, 
Cēsu slimnīcas vadītāja:
 “Nē, ministrijai līdz vēlēšanām atlikušajos mēnešos nav nepieciešams jauns ministrs. Ministrija var strādāt Nacionālā veselības dienesta direktora un valsts sekretāra vadībā. Nav taču prātīgi mainīt zirgus uz pārbrauktuves. Veselības aprūpes jomā ir tik daudz ielaistu problēmu, ka ministra atkāpšanās un jauna iecelšana uz tik īsu laiku neko nemainīs.”

Juris Vidiņš, 
SIA “Viļānu slimnīca” valdes priekšsēdētājs: 
””Vienotībai” nevajadzētu dancot pēc Valsts prezidenta Bērziņa stabules. Ja ministres Circenes krēslā tiks iesēdināts kāds cits, nekas taču nemainīsies. Lai strādā parlamentārais sekretārs un valsts sekretārs!”

Ēriks Vizulis, 
SIA “Aizkraukles slimnīca” traumatologs:
 “Pašreizējā veselības aprūpes sistēma sevi ir izsmēlusi, un ministru nomaiņa tur vairs nepalīdzēs. Lai tos trīs mēnešus ministrijas vadību uztic valsts sekretāram, jo viņš taču vislabāk zina, kādi dokumenti jāpieņem, kas atbilst vai neatbilst likumam, kā kurš strādā, kurš saņem kukuļus…

Valsts ir izdarījusi visu, lai pārietu uz privāto medicīnu. Kamēr Saeimā ievēlētajiem deputātiem neradīsies nopietnas veselības problēmas, viņi necentīsies iedziļināties veselības aprūpes problēmās. Piemēram, es šodien pieņēmu 30 slimniekus, lielu daļu konsultēju pat pusstundu, bet valsts man par katru šādu konsultāciju samaksā apmēram 1,50 eiro. Šādos apstākļos nākotne ir tikai privātajai medicīnai.”

Alīda Vāne, 
Medicīnas iestāžu biedrības vadītāja:
 “Ierēdniecībai nav politiskās atbildības, tāpēc būtu dīvaini, ja tai uzticētu ministrijas politisko vadību. Bet “Vienotībā” nav neviena, kas būtu ar mieru uzņemties šo atbildību līdz Saeimas vēlēšanām. Straujumas kundze savieno pienākumus, un tas nav normāli. Arī pēc vēlēšanām nebūs viegli sameklēt veselības aprūpes jomas politisko vadītāju, jo saprātīgs cilvēks saprot, ka valsts nespēj aizsargāt cilvēka veselību un garantēt ikvienam medicīniskās palīdzības minimumu, kā tas noteikts Satversmē. Labāk nebūs, būs – sliktāk!”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.