×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Bez nokrāsām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valentīndienas laika kino piedāvājumā šogad iespējams noskaidrot, kā (un vai) iespējams būt laimīgai, ko palīdzēs izdarīt filmas “Greja piecdesmit nokrāsas” (2015) zvaigzne Dakota Džonsone.

Filmas darbība notiek mūsdienās Ņujorkā, kur satiekas vairāki filmas varoņi. Dakotas Džonsones tēlotā Alise, paņēmusi “pārtraukumu” attiecībās ar draugu, pārceļas uz dzīvi pie māsas Megas (Leslija Manna), darbaholiķes vecmātes, kura ar lepnumu stāsta, ka ir sagaidījusi pasaulē aptuveni 3000 mazuļu, bet savu gan nekāro, tomēr filmas gaitā mainot savu pārliecību. Jaunajā darbavietā Alise sadraudzējas ar sekretāri Robinu (Rebela Vilsone), apaļīgu blondīni, kura Alisi ieved Ņujorkas naktsdzīvē un mudina izklaidēties, kamēr vien var. Alise iepazīstas ar bāra īpašnieku Tomu (Anderss Holms), kuram arī jautājums par būšanu vienam un bez partnera ir aktuāls – Toma kontekstā tas saistās ar apzinātu nevēlēšanos saistīties ar kādu, pietiek ar gadījuma vai norunātu seksu, bet neko vairāk. Viņš pat savā dzīvoklī ir padomājis par dažādām niansēm, lai meitene pēc uzdzīves nakts pēc iespējas ātri pazustu no viņa teritorijas, jo tur pat ūdeni nevar dabūt. Alisei un Tomam izveidojas sava veida draudzība, kuras laikā abi gan pārdomā savu vienatni, gan iespēju tomēr to mainīt. Neatkarīgajam Tomam beidzot rodas vēlme pēc īstām attiecībām, bet Alise saprot, ka vienai būt nemaz nav tik peļami.

“Kā būt vienai un laimīgai” žanrs ir romantiska komēdija, bet šķiet, ka tajā ir maz gan romantikas, gan īsti komisku epizožu. Filmās ar vairākiem galvenajiem varoņiem to izdodas vien tikai ieskicēt, tāpēc būtiska ir dialogu kvalitāte, tēlu pievilcība, interesants situāciju risinājums, bet visi komponenti šajā filmā ir stipri mēreni. Atziņas, ko gūst filmas varoņi – ka vienam būt nemaz nav slikti vai beidzot jūtoties sāpinātam par to, ka nevar būt kopā ar cilvēku, ar kuru vēlētos –, ir tik pašsaprotamas un iepriekš paredzamas, ka šķiet pat naivas.

Saistošākais mārketinga elements filmā ir Dakota Džonsone, kura pirms gada bija redzama galvenajā lomā filmā “Greja piecdesmit nokrāsas”. Bestsellera ekranizācijā, kurā netrūka erotiskas pieskaņas, Džonsonei tobrīd bija lielākā loma. Ir jau izziņots, ka nākamajos gados gaidāmas jaunas filmas par Anastasiju un Greju, tā ka noteikti arī nākamajās Valentīndienās tikšanās ar Džonsoni būs!

 

UZZIŅA:

“Kā būt vienai un laimīgai”/”How to be Single”

ASV, 2016

Režisors Kristians Diters

Lomās: Dakota Džonsone, Rebela Vilsone, Leslija Manna, Anderss Holms u. c.

Kinoteātros “Citadele”, “Multikino”, “Cinamon” no 12.02.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+