×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Bez pacienta ziņas nomaina viņa ģimenes ārstu

Kādi Rīgā mītoši vecāki, vedot savu atvasi kārtējā vizītē pie ģimenes ārsta, saņēmuši interesantas ziņas – viņu dēls, kurš jau vairāk nekā divus gadus, kopš 2010.gada rudens, bijis pierakstīts pie viena ģimenes ārsta, bez viņu ziņas ticis pārreģistrēts pie cita mediķa.

Kā uzzināja aģentūra LETA, ierodoties vizītē pie ilggadējās ģimenes ārstes “Veselības centrā 4”, mediķe vecākiem paziņojusi, ka viņu dēls vairāk nav viņas pacientu sarakstā un pārreģistrēts pie cita ģimenes ārsta Pļavniekos. Vecāki devušies pie jaunā ģimenes ārsta un lūguši uzrādīt iesniegumu, kurā izteikuši vēlmi pārreģistrēt bērnu, tomēr mediķe to nav varējusi atrast, jo tāds nav ticis rakstīts. Viņa paskaidrojusi, ka, iespējams, kļūdījusies kāda datorizētā informācijas sistēma, kas atrodas Cēsu ielā.

Minētajā Cēsu ielā atrodas Nacionālais veselības dienests (NVD) un tā pārvaldībā esoša dienesta vadības informācijas sistēma, kurā tiek reģistrētas ģimenes ārstu prakses un viņu pacienti.

Komentējot notikušo, NVD pārstāve Laura Lapiņa gan sacīja, ka līdz šim šādas sistēmas kļūdas nav novērotas. To esot apstiprinājuši arī NVD speciālisti.

Viņa teica, ka šāda situācija varēja rasties tikai tad, ja iepriekšējais ģimenes ārsts ir slēdzis praksi. Šādos gadījumos NVD piecu darbadienu laikā izslēdz ģimenes ārsta pacientu no pacientu saraksta un vietējos plašsaziņas līdzekļos vai NVD mājaslapā izziņo par pacientu pārreģistrāciju pie cita ģimenes ārsta.

Pārreģistrācijas termiņš ir seši mēneši, piebilda Lapiņa. Šajā laikā pacienti var paši izvēlēties citu ģimenes ārstu no dienesta piedāvātā ārstu saraksta, un tikai tos pacientus, kuri pārreģistrācijas termiņa laikā to nav izdarījuši, dienests ir tiesīgs automātiski reģistrēt pie ģimenes ārsta, kurš pārņem iepriekšējā ārsta praksi.

Katrai personai ir tiesības jebkurā laikā mainīt ģimenes ārstu. Lai to izdarītu, pacientam jāvēršas pie izvēlētā ģimenes ārsta un jānoslēdz jauna vienošanās.

Ģimenes ārsts var nepiekrist personas reģistrācijai savu pacientu sarakstā tad, ja personas dzīvesvieta atrodas ārpus ģimenes ārsta darbības pamatteritorijas, kuru nosaka NVD un ģimenes ārsta noslēgtajā līgumā, vai gadījumā, ja ģimenes ārsta pacientu sarakstā jau ir 2000 reģistrētu pacientu vai 900 bērnu, izņemot jau reģistrēta pacienta pirmās pakāpes lejupējos radiniekus vai laulāto un ģimenes ārsta darbības pamatteritorijā dzīvojošas personas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+