×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. maijs, 2013
Drukāt

Bez pašvaldību palīdzības kūlas ugunsgrēku skaitu mazināt grūti

LETALETA

{gallery id=”1721″}Bez pašvaldību iesaistīšanās kūlas ugunsgrēku skaitu mazināt būs grūti, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Ministrs norādīja, ka viens no galvenajiem kūlas ugunsgrēku iemesliem esot milzīgās neapsaimniekotās zemes platības. Pēc viņa domām, pašvaldībām jau rudenī šādas teritorijas vajadzētu apsekot un izdarīt attiecīgas atzīmes kadastrā.

Kozlovskis gan nedomājot, ka vajadzētu palielināt sodus par kūlas dedzināšanu, jo vajadzētu efektīvāk izmantot jau ieviestos sodus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu fiziskām personām var piemērot naudas sodu no 200 līdz 500 latiem vai pat administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Savukārt atbilstoši APK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskās personas soda ar 100-500 latu naudas sodu, bet juridiskās personas – ar 500-2000 latu naudas sodu.

Saskaņā ar Ministru kabinetā pieņemtajiem “Ugunsdrošības noteikumiem” zemes īpašniekiem vai valdītājiem ir jāveic visi nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Ja tas netiek darīts, VUGD fiziskajām personām var piemērot naudas sodu no 20 līdz 200 latiem, bet juridiskajām personām – no 200 līdz 1000 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+