×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. novembris, 2013
Drukāt

Franks Gordons: Bez pieciem simts… (44)

Foto - LETAFoto - LETA

"Tieto Latvija" vadītājs Elmārs Gengers

Svētku gaidās raugos divās fotogrāfijās, kas vedina uz pārdomām par Latvijas pagātni un nākotni.

Lūk, Ministru kabineta sēde 1928. gada 23. janvārī. Vidū – Ministru prezidents Marģers Skujenieks, kurš toreiz pārstāvēja sociāldemokrātus – “maziniekus”. Autoritārā režīma gados viņam bija lemts kļūt par Kārļa Ulmaņa līdzgaitnieku un izpelnīties cieņu par prasmīgu darbošanos arī patlaban tik svarīgajā statistikas un demogrāfijas jomā. Viņu apcietināja padomju vara 1940. gada augustā un nošāva 1941. gada 12. jūlijā… Pa labi pirmais – izglītības ministrs Rainis – kvēls Latvijas patriots, dižs eiropietis. Pa kreisi trešais – kara ministrs Rūdolfs Bangerskis, kurš 1931. gadā “žīdu tautības Latvijas atbrīvotāju biedrības” almanahā rakstīja: “Mūsu tautas varonīgajās cīņās par savu eksistenci un neatkarību arī žīdu tautas dēli ir nesuši savu artavu uz brīvības altāra.” Tas pats ģenerālleitnants Bangerskis, kurš 1943. gadā kļuva par Latviešu leģiona ģenerālinspektoru, aicinot nepieļaut “boļševiku atgriešanos mūsu zemē”.

Vecā fotogrāfija vedina uz pārdomām par pagātni. Un par izredzēm uz labāku nākotni Latvijā liek aizdomāties otra fotogrāfija, kurā redzams pēc izskata pajauns, bet iznesīgs vīrs – Latvijas IT kompānijas “Tieto Latvia” valdes priekšsēdētājs Elmārs Gengers. Kompānijā ir vairāk nekā 700 darbinieku, un šīs kompānijas izstrādāto maksājumu karšu risinājumu izmanto 400 finanšu kompānijas 33 valstīs, un analītiķi to vērtē kā vienu no līderiem pasaulē. Elmārs Gengers, manuprāt, simbolizē atjaunotās Latvijas nākotni, jo, tikai visnotaļ veicinot IT nozares attīstību un izmantojot mūsdienu jauniešu “smadzeņu potenciālu”, Latvija savā simtgadē varētu nostāties līdzās visaugstāk attīstītajām valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. Gordonam taisnība. 2. Pasaules karu izraisīja Vācija ar savu sabiedroto, Krieviju. Laika posmā no 1917-1979 g. bolševiki un viņu pēcteči pēc vēsturnieku domām badā nomērdēja, noslepkavoja gulagos, dažādos karos ap 250 000 cilvēku. Vācieši uz šāda fona ir tikai tādi pienapuikas.

 2. Kauns, nudien kauns Atbildēt

  man arī tamlīdzīga reklāma šķebina- ko tik dumji ļautiņi neuzņēmas par pagaldē nomestu kaulu…

 3. viens no 20 gadsimta sausajiem atlikumiem ir latvijas un izraelas valstu izveidosana,musu sabiedrotie ir bijusi ari zidi,tad kapec latvijai tik maz zidu draugu un daudz ienaidnieku,kuriem zidu tautiba.

 4. Gordons murgo, hallucine, vina rada spoki—”…Latvija savā simtgadē varētu nostāties līdzās visaugstāk attīstītajām valstīm…”lielaku glupibu gruti ir atrast…

 5. jā,uz krieviem vankšķoši radījumi piesārņo ēteru …laikam plānprātiņi neko citu neprot,un nespēj apgūt…

 6. Komentāros rensteles valoda, nevienam absolūti nekā ko teikt , toties lamāšanās nevainojama. Krievmīļiem vieta, kur izcelties. Pirmai vēstules daļai piekrītu – tā bija; pēdējo tematu nepārzinu.

 7. jā, tās ir tīrās šausmas, ka 21. gs. atrodas jūdi, kas noliedz vācunacistu mežoņu izdarības, 6 miljonu nabaga ebrējiņu nogalinašanu un aplaupīšanu, jo vēlme truli riet uz krieviem aizmiglo gan prātu gan saprātu./…domāju ,ka šadi pu-skustoņi ir nevien nekatras tautības , bet arī dzimtes…

 8. Ir dzirdēts, ka Dāvids Grīns, pazemīgi nolūdzies sinagogā pateicības lūgsnu latviešiem par jūdu glābšanu novācu hitleriešiem,esot tūliņ devies iegūt jaunu noreķinu karti…Uzminiet, uz kurieni ?

 9. God. redakcija! Vai jums nav nekas sakāms, ja kāds lietotājs, mainot n-tos nikus, piedrazo “LA.lv” ar nelāgi smirdošām atraugām? Es saprotu – cilvēkam, kuram pelēkās šūniņas ir gauži primitīvā līmenī, ir mazvērtības kompleksi, kas rezultējas logorejā. Taču vai viena eksemplāra dēļ ir vērts zaudēt avīzes “seju”?

  • Trulums, viens trulums:)) Atbildēt

   pareiz jau tu saki par frenkija smakošanu, bet ko var gribēt no ļautiņiem, kas par grašiemk pūlas izplatīt nejēdzīgas muļķības …kaut gan kādu maizi ēd tā rej:))

 10. Tagad skaidrs, kāpec 3. Reihs paputēja…-nebija vajdzīgās norēķinu kartes

 11. Tēbu drupās esot atrasta kapsula ar noslēpumainu vēstījumu-dižu dzejoli”tev tieto karti nopērkot, viss dzīvē labi veiksies, un šekumu vairs nekasot, to iegādaties steidzies”…domajams, ka autors bijis Homērs…

 12. man arī liekas, ka bez tieto tā Latvija 18. gada nemaz nebūtu radusies, katru reizi , braucot pari tiltam, salutēju plakātelim uz pustukšās ēkas.

 13. vai tiesa, ka par katru iznīcinato boļseviku tanku leģionars drīstējis saņemt gabaliņu tieto kartītes un 100 reihsmarkas erzacšnabim?

 14. Ir saglabājusies fotogrāfija”Bangerskis apbalvo savus zēnus ar dzelz krustiem(ar ozollapām, dimantiem un tieto kartēm”

 15. Raiņa zelta zirgam stallī stāvējis maišelis ar tieto kartēm , laikam jāiet vienu nopirkt…

 16. cīnoties pret ļaunajiem boļševikiem leģionāri esot norēķinājusies ar tieto kartēm, – labs uzvaras garants !

 17. cik ģenģers maksā par šāda veida reklāmām?vai nav drusku pārāk salkani? Tas atgādina melšanu vikipēdija , ka 1. pk piedalījās kā kombatanti 1,4 miljoni jūdu(atsauce avotam uz vienu jūdu, aizmirsu nosaukumu, tas arīnav svarīgi, mājas lapu:)) ), Krievijas armijā vien 450 000…

 18. 134 valstis atzina Palestīnas valsti jau 2011. gadā Atbildēt

  gordonam jāsāk nevis ar vāji pārzinātu izvilkumu trafaretu atkārtošanu, bet precīzu nostāju citā jautajumā- vai atzīst Palestīnas valsti kā patstāvīgu starpt. tiesību subjektu un atzīst patreizejos Izraēlas uzslietos žogus un Jēruzālemes okupāciju par nelikumīgām. Kā arī to, vai Leh biedri ir/nav atzīstamipar teroristiem, īpaši pēc Bernadota nošaušanas.Ar leģionāru “jautājumu” tiks galā erudītākas personas.

  • Gordons par Izraelu un Palestinu devis izsmelosu skairdojumu “Latvijas Avize” 2008.g. 10. maija – raksta nosaukums – “Izraelas valstij 60 gadu:divas taisnibas, divas kludas, 22.vieta”

  • tur daudz kas mainījies, aprobežotā būtne, un kāpec piesārņot lauku avīželi ar ābečnieka līmeņa reklāmām(rainis-boļševiki-bangerskis-tieto norēķinu karte) , ja gordons var ,piemēram , precīzi un skaidri pateikt mums , latviešiem, lielu PALDIES, par to, ka piepalīdzot visām bij. PSRS tautām, mēs izglābām jūdus no vācu nacistisko nezvēru ķetnām?

 19. Lai latvju zobens nesarūs... Atbildēt

  Nav noliedzams, ka 16. marta gājiens, kas notiek pie Vācijas vēstniecības, ir labs atgādinajums vāciešiem, ka vairāk kā 45 000 latviešu jaunekļu aizlauztās un bieži priekšlaicīgi izbeigtās dzīves ir būtiska daļa 127 miljardu kompensācijas prasījumā , kuru Vācija ir parādā Latvijai par 2. Pasaules kara noziegumiem.
  Cita lieta 9.maijs- tad mēs svinam dižas uzvaras gadadienu, atceroties, kapaglābam nevien Eiropas un pasaules tautas no vācu hitleriskajiem salašņām, bet pie viena arī pārdesmit miljonus nabaga ebrējiņus, sos dūkulīšus, starp kuriem,par noželošanu, atrodas kaut kādi vanbckari kas gatavi gluži vai piemirst mūs,- latviešus, savus glābejus!!!

 20. Izrādās, ka LA lasa arī kangari tādi ,kā “profesors”, “Otto” un citi provokātori

  • nē, plukata, personīgi es nelasu nevienu portāleli, tikai komentēju, jo dažādu trulu žurku,rējēju/pīkstētāju uz krieviem, baltkrieviem utt(tikai ne Latvijas patiesajiem šodienas izzadzējiem-izmērdētājiem , piem fričiem vai zviedreļu augļotājiem),tātad , šo Latvijas tautas izmerdētāju pakaļlaižu profanācijas līmenis ir tik augsts,ka izraisa manī neviltotu želumu un nepieciešamību arī šai visdumjāko ļautiņu sugai “iedegt mazliet gaismiņu”:)

   • Tad laizīsim p. staļinistiem un pieteiksimies rindā uz atjaunotu gulagu ar putina seju? Profesoreli, Jūs esat manāmi vienpusīgi aprobežots.

  • Lasa, tāds tas kangaru maizes darbiņš. Gordonam paldies! Tautai patīk. Okupantu pakalpiņiem daudz darba komentārus rakstot – nāk naudiņa – arī viņi apmierināti!!! Kā redzat, Jūsu raksti visiem vajadzīgi…

 21. apnikusi gordona vāvuļošana,labi būs ja šis spēgs apjēgt, ka mēs .latvieši,kopā ar krieviem, kazahiem, igauņiem un citām bij. PSRS tautām , 2. PK laikā sakaujot vācu hitleriskos salašņas un sadzenot tos atpakaļ būdas, izglābām jūdus no šiem vācu nacistiem. Un lūgs dievu par mums gan sinagogā gan rozīnes biezpienā skaitot, nevis apzelēs lietas par kuram tam maz sajēgas.

  • Profesors? Cik pieticīgi čekista Jāņa Dzintara reinkarnācijai! – pieņemiet vien “akadēmiķa” vārdu un (ieteicams) dodieties savu “patiesību” sludināt turpat, kur devās J. Dz. – tur, savai kā Jums labpatika izteikties, “vāvuļošanai” radīsit vairāk dzirdīgu ausu un vairāk arī sapratnes.

  • kas ir frenkij, tev bez izteiktas tieksmes melst niekus klīniskaja ainā saskatāma arī paranoja, dēls? Ar tavu dzintar-janku man nekada sakara, bet šis vards vien man jau visai nepatīk, joliecina par necilu izcelšanos:))
   Bet, tas viss nieki, svarīgi ir lai tu atceries, ka mēs , latviesi jūdus paglābam no vacu hitleriešu untermenšiem,un “sardīņu pakošanas” tēvu jekelneli pakārām ka ķinķēziņu eglītē , lai zin plukatas savu vietu. Tātad, nekavē laiku un uz ceļiem, puiss, uz ceļiem !Pateicība un karstas lūgsnas, – lūk kas ir derīgs gan bitei gan stropam.

   • Ceru, ka Franks Gordons, Jūsu tekstiņu lasīdams, ir līks pārsmējies (ko no sirds viņam novēlu – C vitamīns ir gauži veselīgs).
    Taču ne-Gordoniem koments var likties analīzes vērts:
    ”Ar tavu dzintar-janku man nekada sakara, bet šis vards vien man jau visai nepatīk, joliecina par necilu izcelšanos:))
    Tātad Jums, kurš, par latvieti uzdodamies, latvieša vārdu nelietīgi velti valkā, ir būtiski iebildumi pret Jāni Lipki? Interesanti. Gauži interesanti. Pie tam – ne tikai Latvijas kontekstā.

    ”svarīgi ir lai tu atceries, ka mēs , latviesi jūdus paglābam no vacu hitleriešu untermenšiem,un “sardīņu pakošanas” tēvu jekelneli pakārām ka ķinķēziņu eglītē , lai zin plukatas savu vietu.”
    Jā, barbari 20. gadsimta Eiropā. Patiesi ir, ar ko lepoties. Tāpat kā ar „sardīņu pakošanu” golodomora laikā, 37.-38. – ar 30 00 „sardīņu pakošanu” Komunarkā (citas n-tās pieresvietas pat nepieminot), ar Katiņu, Liteni, Centrālcietumu u.c. Bez tam šai lapā ir informācija par Ježija Šumačika veidoto pieminekli – ar šādiem sarkanarmiešu „varoņdarbiem”, protams, arī lepojaties. Par Jums tas daudz ko liecina, „Profesor”.

   • tad tavējie katru gadu 9.maijā tajā Jekelna pakāršanas vietā visu laukumu noklāj ar ziediem?Laikam jau viņiem viņš bija dikti mīļš,ja tik grandiozi piemin.

   • re,vācu nacistu vankšķis par katiņam ievankšķējās…Tad zini, trulā nejēga, ka vācu nacistu mežoņi Polijas teritorijā 2. Pasaules kara laika nogalināja 5 400 000 cilvēkus, kamer tavā katiņa, poļu tautas ienaidniek un dzimtcilveku palieka(ar latviešiem tev nav nekā kopēja) upuru skaits variē no 3-20 000 (domātas visas 3 vietas) un nav zināms kas , ko un kad šāvis.60. gados izveidotā komisija (protams soc.valstu konstatēja , ak šāva vācieši, tad 90. gadu sākumā toreizejās vēl PSRS vadība atzina , ka ir šāvuši NKVD.
    Tālāk, Litene, saki? Tur uz vietas nošāva 2 ,palasi tiešā dalībnieka Oto Gruntes, Roberta Gabra u.c. atmiņas, toties vairākus tūkstošus izvadāja pa PSRS nometnēm,lielkākoties Noriļsku, kur lielākā daļa ļoti sliktos apstākļos gāja bojā. Tikmer tieši Latvijā vāciešu hitlerieši noslepkavoja vairāk kā 110 000 civilpersonas, neskaitot aptuveni 300 000 PSRS karagūstekņus(avots-Latvijas mazā enciklopēdija, 90. vai 91. g. gada izd.)Tātad Audriņi,.Zlekas, šmerlis, Biķernieki ,Dundaga(4-5 km uz ziem.) čiekurkalna mežiņs pie Kapiem, Mežaparks un vēl vismaz 200 vietas Latvijā tev nav zināmas?
    C vitamīnu saki? To tu , vācu naciku pēcpuses laizot nez vai saņem pietiekošā daudzumā , citādi negvelztu šāda dumības. ja vien pats neesi gordons, kas aprobezotību vēlas aizmiglot ar trulu vāvuļošanu , kā jau minēts,par lietām ,kurās tam tiešām maza sajēga, pats sevi slavinot, jocitu jau nav un nebūs:))
    Un atceries, 9. maijs bija un būs lielas uzvaras atceres diena, citās dienās vari iet paraudat jekelneļa un vel 7-8 Hitlera kalpu pakāršanas vietā,pie viena paņemsainītī mazak iepelējušu biezpienu:))

 22. Pēdējā laikā autors daudz izsakās un izsakās par labu latviešiem, kaut arī ir jūds pēc tautības. Būtu interesanti zināt kādi ir šī cilvēka mērķi.

  • Ne jau tādi ka tavējie, pagātnes cilvēk.

  • Zinātņu Akadēmijas Loceklis Atbildēt

   pag, kādi ir zinātkārā bufetnieka merķi mes nezinam(es nezinu arī gordona, jo tamlīdzīgus rakstus intereneta nekad nelasu), bet vai tad vienīgais ceļš kā uzbūvēt nākotni nav atbalstoties uz pagātni, vienalga kādu?Ja labu- tad taisīt vel labāku, ja sliktu, – ņemt vērā pieredzētās kļūdas…Lūk, kāpēc paurī zaļknābjiem svilpo vēš, – absolūta nespēja saprast, ka ne valsts, ne uzņēmums, ne ģimene , ne atsevisķs cilvēks nevar racionāli darboties un gūt sekmes ja nepārņem no jau bijušā labāko un neatmet nevajdzīgo, dumjie cilvēciņi.Darba tikuma nav,iekrājumi absolūti lielākajai daļai iznīcināti, nekust. īpašums atsavināts vai apķīlāts, pa TV iestāstīts daudzmiljardu vietā parāds (tam nezkāpēc tic vairākkā Hrjušas un Karkušas teiktajam), nuko,plikadīdas, dejojiet un kasajieties:))

 23. Gordons murgo, halicine, vina rada spoki—Latvija savā simtgadē varētu nostāties līdzās visaugstāk attīstītajām valstīm.

  • Kas ir “halicine” — kaukas krievu žargonā?

  • krieviem nav ne vainas, tieši kopā ar krieviem mēs jūdus paglābam no vācu nacistu salašņām…nav vērts par vecu Golf 2 modeli, gabalu salami un glāzīti skopi lieta Jēgermeistera pārdoties.

Draugiem Facebook Twitter Google+