×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

Bez prēmijām nekādi: KNAB gada nogalē dala dāsnas piemaksas (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pēdējos gados valsts pārvaldē kopumā izdevumi prēmijām un naudas balvām jūtami pieauguši. Pēc Valsts kontroles (VK) apkopotajiem datiem, 2013. gadā ministrijas un citas valsts iestādes šiem mērķiem kopumā iztērēja 11,1 miljonu eiro, 2015. gadā prēmijās “aizgāja” jau vairāk nekā 18 miljoni eiro. Vai šī tendence būs turpinājusies arī aizvadītajā 2016. gadā? To uzzināsim tuvākajos mēnešos, kad VK būs pabeigusi revīzijas.

Ministrijas lielākoties taupīgas

Vairākums “Latvijas Avīzes” aptaujāto ministriju un valsts pārvaldes ie­stāžu apgalvoja, ka vismaz decembrī nekādas prēmijas neesot maksātas. Arī Saeimā neesot prakses gadu nogalēs darbiniekiem izmaksāt gada prēmijas, piemaksas vai naudas balvas un arī šogad nekas tāds nenotikšot (savukārt deputātiem likums vispār neparedz iespēju tikt pie prēmijām).

Tomēr atsevišķas valsts iestādes uz Ziemassvētkiem iepriecinājušas savus darbiniekus ar motivācijas piemaksām un naudas balvām. Piemēram, Ekonomikas ministrija (EM) saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu un ministrijas Iekšējās kārtības noteikumiem decembrī motivācijas piemaksu 20 – 30% apmērā no mēnešalgas piešķīrusi 31 ministrijas darbiniekam. Vēl lielāka prēmija – 70 – 100% no mēnešalgas – piešķirta trim darbiniekiem.

Prēmē narkodīleru un korumpantu ķērājus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) prēmijas var izmaksāt “par pašaizliedzīgu vai drošsirdīgu rīcību, veicot amata (darba) pienākumus, kā arī par tāda nozieguma novēršanu vai atklāšanu, kas radījis vai varēja radīt būtisku kaitējumu”. Tāpat tās var saņemt reizi kalendāra gadā saskaņā ar darbinieka darba izpildes novērtējumu. Decembrī piemaksas par papildu pienākumu veikšanu izmaksātas 14 darbiniekiem (kopumā 1010 eiro). Savukārt par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti piemaksas saņēmuši 112 biroja darbinieki (kopumā 
20 773 eiro).

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aizvadītā gada nogalē ir izmaksājis prēmijas trim Muitas policijas pārvaldes amatpersonām par profesionālu rīcību, kuras rezultātā 2016. gada aprīlī tika atklāta liela daudzuma kokaīna kontrabanda. Kā zināms, tika aizturētas personas, kas izdarīja šo noziedzīgo nodarījumu, un izņemti 43 kilogrami kokaīna. “Šāds izņemto narkotiku daudzums pērn bija lielākais Baltijā, tā vērtība nelegālajā tirgū var sa­sniegt četrus miljonus eiro, un, to izņemot, ir novēr­sta 125 000 narkotiku devu nonākšana nelegālajā apritē. Darbinieki prēmēšanai tika izvirzīti, pamatojoties uz Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma Pārejas noteikumu nosacījumiem un saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta ierēdņu un darbinieku materiālās stimulēšanas kārtību. Šajā gadījumā gan atklātā noziedzīgā nodarījuma sabiedriskā bīstamība – narkotisko vielu lielais daudzums –, gan atklāšanā iesaistīto darbinieku profesionālā rīcība atbilst kritērijiem, kuri noteikti saskaņā ar minētajiem normatīvajiem aktiem,” skaidroja VID pārstāve Evita Teice-Mamaja. Šiem trim Muitas policijas pārvaldes darbiniekiem prēmijās izmaksāti 29 419 eiro. Citas prēmijas 2016. gada decembrī VID darbiniekiem nebija paredzētas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Zemkopības ministrijas ierēdņi tik čakli strādājuši, ka par papildus pūlēm atlīdzība 1,616 miljoni eiro. Diemžēl labā iecere reģistrēt lolojumdzīvniekus izmantojot e-vidi varēšot tikai janvāra beigās vai pat februārī (kaut likuma prasība to izdarīt bija līdz 31.12.2016). Gada beigās cilvēki nīka bezjēdzīgi garās rindās lai reģistrētu čipotos lolojumdzīvniekus un tādejādi izvairītos no administratīvajiem sodiem. Vai tad arī šeit bija Force major apstākļi?

  2. MILJONI…….KĀDS VAR PATEIKT, CIK KATRĀ NO TĀM MINISTRIJĀM DARBINIEKU? TAD VARĒS IZRĒĶINĀT, CIK LIELA PRĒMIJA UZ KATRU GALVU. AK ŠAUSMAS….KAMĒR CILVĒKI MIRST NO HEPATĪTA UN CITĀM SLIMĪBĀM, MINISTRI ATSAKA PALĪDZĪBU…..LAI VARĒTU ŠĀDI IZLIETOT MŪSU PELNĪTO NAUDU!

  3. VINI NEKAD SEVI NEAIZMIRSIS.BET PAROSTOS SILVEKUS KAS DZIVO NO GRASIEM-KAUTKA AIZMIRST IEREDNI.10 PIELIKA,BET CIK NONEMA?

  4. Premijas atbalstu ugunsdzēsejiem un medicinas darbiniekiem,vel varetu vienam otram skolotajam,tie kuri tiesam riske ar dzivibam un glabj musu dzivibas .tiem vajag…bet valsts kantoru zurkam,pat sieru lamatas nevar likt vini ir paedusi tapat lidz acu vakiem!!1

  5. Atkal apgalvos politiķi, ka tauta “cepas”par velti! Kāpēc no nodokļu maksātāju naudas būtu jāpiešķir prēmijas par savu tiešo pienākumu pildīšanu?!!! Kur ir tāds likums?!! kāpēc tiešā darba izpildītāji, nodokļu naudas saražotāji NEKAD netiek prēmēti??! Kāpēc lauksaimniecības produkcijas ražotāji NEKAD netiek prēmēti? Kāpēc prēmijas dāsni dala šie NEKO NERAŽOJOŠIE IERĒDŅU BARI?! kāpēc prēmijas atliek arī aptiekāriem, skolotājiem utt., tiem, kas NEKO REĀLU NESARAŽO, tikai tērē?!

  6. Vai krīķe arī dabūja?

  7. Vai lielo algu saņēmēji – ierēdņi zina, kā dzīvot brīvā tirgus apstākļos? Privātpersonas, ja nepieciešams aizņemas, skat. Kredit.lv bet valsts sektorā strādājošie piešķir paši sev prēmijas. Burvīgi..

Draugiem Facebook Twitter Google+