×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Bez priekšrocībām

Foto - LETAFoto - LETA

Kā nokārtot dokumentus priekšlaicīgai pensijai? Esmu dzimis 1956. gadā, pašlaik strādāju skolā par sporta skolotāju. 1980. gadā no janvāra līdz oktobrim dienēju PSRS bruņotajos spēkos Afganistānā.

Biju seržants, bet dienesta beigās pēc virsnieku kursiem Ašhabadā kļuvu par rezerves virsnieku – leitnantu. Esmu dzirdējis, ka dienests Afganistānā dod priekšrocības ātrāk doties pensijā. Kur man jāgriežas un kas jādara, lai varētu nokārtot dokumentus? No armijas laikiem ir palikusi virsnieka apliecība un medaļu apliecības.
 Egils R. Aizputes novadā

 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pensiju metodiskā vadības daļas vecākā eksperte Zita Laviceviča atzīst, ka Latvijas pilsonim obligātais militārais dienests PSRS Bruņotajos spēkos, tostarp Afganistānā, veido apdrošināšanas stāžu vecuma pensijai, taču nedod priekšrocības doties pensijā ātrāk. Vienīgi var izmantot vispārējo priekšlaicīgās pensionēšanās iespēju, kas paredz, ka personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem, ir tiesības pieprasīt to divus gadus pirms likumā noteiktā pensionēšanās vecuma.

Pašlaik likumā noteiktais pensionēšanās vecums ir 62 gadi, taču no nākamā gada 1. janvāra ik gadu tiks palielināts par trim mēnešiem, līdz 2025. gada 1. janvārī tas būs 65 gadi. Tāpat pakāpeniski palielināsies pensionēšanās vecums arī priekšlaicīgajai vecuma pensijai, līdz 2025. gada 1. janvārī tas būs 63 gadi.

Pensijas pieprasījumu un nepieciešamos dokumentus var iesniegt jebkurā VSAA nodaļā. Turpat var noskaidrot arī visus jautājumus, kas saistīti ar pensijas piešķiršanu. Informāciju var iegūt arī VSAA mājas lapā internetā: www.vsaa.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+