Bez punktiem, bet pieklājīgi Ungārijā 0

Latvijas vīriešu handbola izlase 2014.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas otro grupu kārtu trešdien izbraukumā Ģeņģešā sāka ar zaudējumu 25:32 pret mājiniekiem ungāriem, kuri Londonas olimpiskajās spēlēs šovasar ieguva 4.vietu.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30

Latvijas valstsvienība sāncenšiem nopietnu pretestību izrādīja pirmajā puslaikā, kura sākumā arī pabija vadībā. Pārtraukumā Ungārija devās jau ar četru vārtu pārsvaru (18:14) un cīņas gaitu kontrolēja otrajā puslaikā, palielinot pārsvaru un droši aizvadot cīņu līdz uzvarai.

Dainis Krištopāns ar sešiem iemestiem vārtiem bija rezultatīvākais Latvijas izlasē, bet Ingars Dude un Ģirts Lilienfelds guva pa trim vārtiem, informēja Latvijas Handbola federācijā.

Galvenā trenera Valda Labanovska vadītā Latvijas izlase nākamajā spēlē sestdien Dobelē uzņems Londonas olimpiskās bronzas īpašniekus Horvātijas handbolistus. Grupā Latvijai būs jāspēlē arī pret Slovākijas valstsvienību, pret kuru vispirms mājās un pēc tam viesos būs jātiekas nākamā gada aprīlī, bet jūnija vidū Latvijas handbolistus vēl gaidīs spēles pret Ungāriju mājās un Horvātiju viesos.

Pirms došanās uz Ungāriju Labanovskis teica, ka panākums izlasei ir iekļūšana otrajā kvalifikācijas kārtā, bet turpinājumā komandai jācenšas pilnveidot meistarību, cīnoties pret spēcīgiem konkurentiem.

EČ finālturnīram automātiski kvalificējušies tikai mājinieki ‒ pašreizējie Eiropas čempioni dāņi, bet citām valstsvienībām neatkarīgi no līdzšinējiem panākumiem jāspēlē kvalifikācijas otrajā kārtā. Finālturnīram kvalificēsies pa septiņu grupu divām labākajām komandām, kā arī viena veiksmīgākā trešās vietas ieguvēja.