×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. marts, 2013
Drukāt

Bez punktiem Katarā

foto: motocrossmx1.comfoto: motocrossmx1.com

Losailas trasē Katarā aizvadīts pirmais pasaules čempionāta posms motokrosā MX1 un MX2 klasēs, kurā no latviešiem piedalījās tikai brāļi Augusts un Roberts Justs, paliekot bez ieskaites punktiem.

Pasaules motokrosa čempionāta starts šosezon notiek neraksturīgi agri un tālu no Eiropas – Kataras galvaspilsētas Dohas pievārtē un pēc nedēļas Siračas trasē Taizemē. Aprīlī sacensību seriāls uzņems ierasto gaitu Eiropā un 7. jūlijā viesosies arī Ķeguma trasē.

Kam sekot līdzi būs arī Latvijas motokrosa līdzjutējiem. Pirmkārt, protams, Matīss Karro MX1 klasē. Diemžēl sezonas sākumu nākas izlaist kārtējā savainojuma dēļ. Optimistiskākās prognozes vēsta, ka rokas lūzumu varēs sadziedēt sešās nedēļās un uz ceturto posmu aprīļa vidū Itālijā Karro jau būs ierindā. Cerēsim un gaidīsim, jo tieši ar Matīsu varam saistīt lielākās cerības uz augstu rezultātu.

Pasaules čempionāta pilnā apritē piedalīsies arī divas Latvijas komandas. “Elkšņi Racing Team” ar brāļiem Augustu un Robertu Justiem attiecīgi MX1 un MX2 klasēs, “Rīga Motrocross Team” ar Ivo Šteinbergu MX1 klasē un Krievijas sportistu Vjačeslavu Golovkinu MX2 klasē. Justi brauca arī Katarā, taču palika bez ieskaites punktiem. Augusts Justs MX1 klases braucienā finišēja 21. vietā starp 23 dalībniekiem. Pirmais ieskaites punkts nebija tālu, tomēr sezonas sākuma apļa laiki stipri atpalika no līderiem. Piemēram, Justa un brauciena uzvarētāja beļģa Klemāna Desalē labākā apļa laika atšķīrās par vairāk kā piecām sekundēm. Roberts Justs MX2 klases braucienā izcīnīja 22. vietu 31 dalībnieka konkurencē. Brāļi plecu pie pleca tikās pēdejās cerības braucienā un finišēja sestajā un astotajā pozīcijā. Abu klašu superfinālam kvalificējās tikai divu pirmo vietu ieguvēji. Ivo Šteinbergs vēl nav sasniedzis vēlamo sportisko kondīciju, tādēļ pirmajos tālajos posmos nolēmis palikt starp skatītājiem.

Pasaules čempionāta rīkotāji tā sauktajos aizjūras posmos, kādi šosezon ir četri (Katarā, Taizemē, maijā Meksikā un Brazīlijā) atkāpušies no ierastās divu braucienu sistēmas katrā klasē. Šajos četros posmos MX1 un MX2 klasē tiks aizvadīts pa vienam braucienam, pēc tam 40 labākajiem (pa 20 no katras klases) tiekoties superfinālā. Kopvērtējumā punkti gan tiek skaitīti atsevišķi. Par Kataras “Grand Prix” ieguvēju MX1 klasē kļuva pirmā brauxciena uzvarētājs Sedriks Desalē no Beļģijas, savukārt superfināla uzvarētājs Antonio Kairoli no Itālijas atpaliek par diviem punktiem. Starp MX2 klases braucējiem abas reizes ātrākais bija Džefrijs Herlings no Nīderlandes, superfinālā viņam septītā vieta.

 

PASAULES ČEMPIONĀTA KALENDĀRS MX1/MX2 KLASĒS

2. martā Losailā (Katara)

10. martā Si Račā (Taizeme)

1. aprīlī Valkensvārdā (Nīderlande)

14. aprīlī Arko di Trento (Itālija)

21. aprīlī Sevļevo (Bulgārija)

5. maijā Aguedā (Portugāle)

19. maijā Beto Karero (Brazīlija)

26. maijā Gvadalaharā (Meksika)

9. jūnijā Ernē (Francija)

16. jūnijā Madžorā (Itālija)

30. jūnijā Udevalā (Zviedrija)

7. jūlijā Ķegumā (Latvija)

14. jūlijā Hīvinkē (Somija)

28. jūlijā Lauzitsringā (Vācija)

4. augustā Loketā (Čehija)

18. augustā Bastoņā (Beļģija)

25. augustā Vinčestrā (Lielbritānija)

8. septembrī Līropā (Nīderlande)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+