×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Bez raizēm par dzeramo ūdeni un notekūdeņiem


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pagājušonedēļ SIA “Rīgas ūdens” parakstīja līgumus ar būvniekiem par ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūves darbiem divos Rīgas pilsētas mikrorajonos – Bolderājā un Katlakalnā. Būvdarbu veikšana konkursa rezultātā uzticēta SIA “Skonto Būve”, kas darbosies Bolderājā, kā arī CBF SIA “Binders”, kas deleģēta darbam Katlakalnā.

Tie būs pilnīgi jauni ūdens un kanalizācijas vadi, kas uzlabos ūdensapgādes un notekūdeņu savākšanu un attīrīšanu abos Rīgas rajonos. Iedzīvotājiem, kuriem līdz šim bija jāiztiek ar autonomajām kanalizācijas un ūdens akām, nu būs iespēja pieslēgties centralizētajām caurulēm, neraizējoties par regulāru notekūdeņu atsūknēšanu un izvešanu vai ūdens kvalitāti piemājas akā. Notekūdeņu novadīšana komunālajā kanalizācijā un uz ūdens attīrīšanas iekārtām ļaus mazināt vides piesārņojumu un ūdenstilpju eitrofikāciju.

Katlakalnā darbi aptver 27 ielas un to atsevišķus posmus. Tur tiks izbūvēts ūdensvads 9,2 km garumā, bet kanalizācijas kolektors – 11,8 km. Projekts paredz uzcelt četras jaunas sūkņu stacijas, kurām rezerves enerģijas avots ārkārtas gadījumiem tiks nodrošināts ar mobilo dīzeļģeneratoru palīdzību. Kopumā pie jaunām komunikācijām Katlakalnā tiks pieslēgti ap 360 objektu un pakalpojuma pieejamība nodrošināta 1200 iedzīvotājiem.

Bolderājā 33 ielu un to posmu aptverošajā projektā ūdensvadu izbūvēs septiņus kilometrus garu, bet saistībā ar novietojuma, diametra, iebūves dziļuma un slīpuma maiņu 0,5 km posmā arī rekonstruēs esošo. Līdzīgi arī ar kanalizācijas trasi – no jauna būvē 8,3 km, bet rekonstruē 0,4 km. Arī Bolderājā būs jauna notekūdeņu sūkņu stacija. Jaunas komunikācijas varēs baudīt 960 Bolderājas iedzīvotāji no 290 pieslēdzamajiem objektiem. Cauruļvadus izbūvēs ielās, bet to atzarus – līdz gruntsgabalu robežām. Tiesa, ēkām, kas neatrodas pie ielas, pieslēgumi projekta ietvaros netiks veidoti un par to būs jārūpējas zemes īpašniekiem.

“Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa informē, ka darbus Bolderājā un Katlakalnā paredzēts pabeigt līdz nākamā gada nogalei. Vienīgās neērtības, ko būvdarbi varētu radīt, attiecas uz satiksmes plūsmu, tāpēc viņa aicina iedzīvotājus laikus aplūkot būvdarbu karti “Rīgas ūdens” mājas lapā www.rigasudens.lv un izvēlēties ērtākos alternatīvos maršrutus. Lai būvdarbu laikā radītu vismazākos satiksmes traucējumus, kur vien tas iespējams, ūdens un kanalizācijas vadi tikšot izbūvēti pa tām pašām ielām vienlaikus un kopējā būvgrāvī.

SIA “Skonto Būve” valdes loceklis Māris Kvite un CBF SIA “Binders” rīkotājdirektors Aigars Sēja pēc līgumu parakstīšanas pauda gandarījumu par iespēju abu pārstāvēto uzņēmumu iegūtu iespēju realizēt šo vērienīgo projektu un solīja, ka, ja laikapstākļi pieļaus, būvdarbi tikšot uzsākti jau šā gada nogalē.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks sacīja, ka vēlējies, lai šo līgumu parakstīšana notiek publiski, jo tas pilsētai ir ļoti svarīgs un nopietns projekts: “Salīdzinot ar citu pilsētu līdzīga tipa projektiem, šis pēc apmēriem ir pats vērienīgākais. Priecājos, ka tik daudz jauniem patērētājiem dzīve kļūs ērtāka, pateicoties pieejai pilsētas centrālajām komunikācijām.” Viņš teicās sekot līdzi, lai darbi tiktu veikti atbilstoši līgumam un noteiktajiem termiņiem.

Ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūves darbi Katlakalnā un Bolderāja ir projekta “Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā 4. kārta” komponentes. Tā kopējās izmaksas ir 43,09 milj. latu (61,31 milj. eiro). No tiem 14,49 milj. latus finansē ES Kohēzijas fonds, 9,02 milj. latu – Rīgas dome, bet pārējās izmaksas tiek finansētas no SIA “Rīgas ūdens” līdzekļiem. Projekta pirmais posms tika uzsākts 2011. gadā. Tā ietvaros principā jau noslēgušies līdzīga tipa darbi Rīgas pilsētas administratīvajā rajonā Mārupe
– atlikusi vien tehniskās dokumentācijas noformēšana, bet jau drīzumā plānots uzsākt realizēt ceturto projekta sadaļu – ūdens atdzelžošanas staciju Baltezerā.

 

Publikācija tapusi sadarbībā ar SIA “Rīgas ūdens”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+