×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. decembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Bez specefektiem jeb Mierpilns kā Zemnieku savienības Dombrovskis (21)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Valmierietis Māris Kučinskis neieradās politikā, spriņģodams, kā no valga pasprucis kumeļš, un neuzlēca ar Porziņģa cienīgu lēcienu, kā daži šejienes sabiedriski politisko organizāciju spīdekļi ar spilgtu cēzaru kvēli. Pagāja kāds sprīdis, kad laikabiedri saprata, ka, būdams praktiķis,Valmieras pilsētas galva atšķir govi no kazas, ar viņu jārēķinās kā ar atsaucīgu, sakarīgu vīru, un ātri vien Kučinskis tika pie pašvaldību lietu ministra krēsla. Pēc tam oranžajā jaunībā viņš izvirzījās par Tautas partijas frakcijas pārzini un, tā stāsta, pēc šķēlistu bēdīgā gala kā visveselīgākais audzēknis esot saņēmis mājienus pieslēgties gandrīz visām tālaika Latvijā reģistrētajām partijām.

Būdams pacietīgs līdzsvara meklētājs, Kučinskis izvairījās no politiskajiem spēkiem, kuri mīl publiku žilbināt ar specefektiem, uz vēlēšanām pieslējās ZZS apvienībai, bet maizi pelnīja kā Lielo pilsētu asociācijas priekšstrādnieks. Par Kučinska darba produktivitāti nereti dzirdēja mazāku pašvaldību un novadu ļaužu klusas nopūtas – ek, ja par mums gādātu tāds apķērīgs vīrs ar spoži asinātām zināšanām un atmiņu, kādās lietās kurā kabinetā ­jāiet!

Pašreiz Māris Kučinskis atgriezies Saeimā kā no Liepājas partijas ievēlēts deputāts. Nav brīnums, ka taisni viņš ir no atbilstīgākajiem ZZS cilvēkiem premjera amatam ar plašu redzesloku, kurš pie tam iecienīts un šķiet uzticams partnerpartijām. Izpildījis pašlaik par olimpieša normatīvu likto – būt ar nebojātu reputāciju. Piederējis “taukmūļiem”? Ak, svētā Jeruzaleme, kuru grib likt par valdības galvu, visi ir Šķēles mantojums – no Pabrika līdz Straujumai! Ja Kučinskis tiks par Ministru prezidentu, tāds šķitīs kaut kur jau redzēts. Pēc rakstura īpašībām mierpilns kā Zemnieksavienības Valdis Dombrovskis! Ģimenisks cilvēks ar visai stingru dzīvesbiedri un protot brūvēt labu mājas vīnu. Pēc politiskā ģērba – reģionu cilvēks, ar nacionāli konservatīviem uzskatiem. Nav gaidāms, ka Ministru kabinetā izies uz ālēšanos un avantūrismu.

Bet ceļš uz premjera krēslu nav rozēm kaisīts un nenotiek aijā žūžū temporitmā. Kučinskim vajadzēs būt diezgan bezbailīgam, noraidot nepieņemamus komandas locekļus un uzstādot nosacījumus premjerēšanai. Piemēram, lai ir brīva vaļa rīkoties un lai valdību netīkotu jumtēt kādi no ZZS vadoņiem un pelēkiem kardināliem.

Un vēl – ilgos gados esam raduši, ka premjera partija ir “Vienotība”. Nav jau viņiem tas amats pielaulāts, bet atkāpties, pazemināt savu statusu – diez vai “Vienotības” vizionāru redzējumā akurāt tā paredzēts un ieplānots. Pie varas bija eiropeiskie cilvēki, bet te nāks viens no laukiem, brauks uz darbu ar zirgu pajūgu, apšūs MK ēku ar guļbaļķiem, iekārtos ratnīcu un siena šķūni.

Kaut kādu jaunradi no premjera Kučinska varētu gan sagaidīt. Ticis virsotnē, viņš tieksies sevi pierādīt no labākās puses. Redzēsim, vai Māri Kučinski testēšanas periodā atzīs par derīgu jauniem izaicinājumiem vai izbrāķēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Līcītis piemirsis, ka Kučinska kungs bija Šķēles rokaspuisis – partijas frakcijas vadītājs.

 2. Lai Kučinskis pa priekšu samaksā Tautas partijas reklāmas parādus valstij. Kučinskis un Š”kēle rullēs atkal pa pilnu klapi.

 3. Nu jauks cilvēks un no Šķēles komandas. Atkal pavērs ceļu oligarhiem.

 4. Vai tad Valdis Dombrovskis bija no Zemnieksavienības?!

 5. Un tomēr- visprātīgākais premjers būtu Bondars-drosmīgs, gudrs, varošs un gribošs vīrietis ar stingru raksturu un gaišu skatu uz valsts rītdienu.

 6. skuju taka ZZS jau gaida Atbildēt

  ZZS,ja jūs nevirzīsiet par premjeri Danu Reiznieci, tad jūs vairs nekad nebūsiet pirmā vijole,drīzāk,nopelnīsiet to pašu ceļu , ko Vienotība savu rudo lapsu priekšgalā

  • Neesmu gan ZZS vēlētājs, bet Kučinskis, manuprāt, būtu viena no labākajām izvēlēm. No ZZS, iespējams, tieši viņš varētu būtu labākais ministru prezidents.

  • Dana Reizniece būtu vietā, be komunistiem tā neder, sajauks gaisu, neienmīlēs puzes bosu ar viāņa mantkārību.

 7. Man daudz kas nepatīk, man ļoti nepatīk Jaunais laiks un tā politika vai kā tagad sauc – Vienotība, bet diemžēl labāka nekā nav. Tauta ir apmāta ar visa latviskā Latvijā nopulgošanu, tajā skaitā ar Vienotības nopulgošanu. Atjēdzieties, tauta, nepakļaujaties savējiem un svešiem troļļiem, kas to dara, kas uzsācis padzīt no politikas visspēcīgāko pēc potenciāla partiju.
  Man nepatīk Solvita Āboltiņa, bet viņa ir 10 reiz labāka un gudrāka un vajadzīgāka Latvijai par visiem rasnačiem, parādniekiem, bērziņiem, dzintariem no NA, no glumajiem ZZS brigmaņiem un lembergiem, no TP lienošajiem kučinskiem.
  Tie ir meli, kas saka, ka Āboltiņa “raujas pie varas”. Nosauciet, kad, kur viņa ir izteikusies, ka grib tikt par premjeru. Viņu virza Vienotības cilvēki, valdes veselākiais gals, kuriem mazāka “diagnoze”. Viņu ievēlēja partijas vairākums par partijas vadītāju un nekur viņa nav uzdevusies iekarot pozīcijas. Viņai ir milzīga pieredze un pietiekams prāts strādāt un ziedot sevi Latvijai, kaut zināms, ka šis amats nozīmē sevi atdot tikai šim darbam, zaudēt personīgo dzīvi.
  Tāpat, ar asu prātu ir Juris Bojārs un viņu daudzi “pelēkie” necieta,lamāja un nopulgoja, necieta par sevi gudrākus. Tā nav latviešu, bet vispār cilvēku nelaime. Jā, visiem šiem spējīgākajiem cilvēkiem ir vājības, pat neapdomības momenti, bet tie nav tādi, kas dod pamatu nopulgot.
  Nosauciet man labāku partiju, kura vairāk ir izdarījusi tieši tautas labāk – ja nopulgojiet personību vai partiju, nosauciet to vietā to, kuru jāatbalsta un ko tā labu izdarījusi vairāk. NA – vairāk kā lozungi un iejaukšanos dzemdību procesos neatradīsiet, un taisa likumus, vērstus lai izģērbtu tautu.

  Bērni, lasiet grāmatas un mācieties domāt.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Atzīšos, ka tik demagoģisku pašslavēšanās rakstu neesmu lasījis kopš Iļjiča laikiem. Tā Iļjičā, kurš savas asinis visas progresīvās cilvēces gaišās nākotnes vārdā lēja mazajā zemē. Jādomā, ka kāda krietna pile ir trāpījusi arī slavinātai personai, jo matu krāsa par to nepārprotami liecina.
   Neiztirzāšu, Imant, visas Tavas sarakstītās glupības, tikai kautrīgi atzīmēšu, ka Tava aizstāvāmā persona jau mēnesi nepārtraukti izspēlē kādu “jokeri”, lai tautai pierādītu, ka nekādu amatu netīko, ja nu vienīgi tādu sīkumiņui- kļūt par premjerministri un, lai Dievs dod Prezidentam labu prātu, tieši viņu nominēt! Vēl vajadzētu savās rokās pārņemt gandrīz nekādā vērtē neesošo Saiemas priekšēdētāja amatu, nu un satiksmes ministrs jau pats par sevi tam nāktu komplektā.
   Imant! Pārlasi klasiķus! Varbūt, ka Ķenča lūgšana Tevi iedvesmos vēl garākai un, galvenais, daudz ticamākai lūgsnai!

  • Par NA iejaukšanos dzemdību procesos mani visvairāk iespārdīja no šiem Imanta murgiem.
   Labāk nosauc man tos Vienotības “veiksmes”stāstus – pačakarētos Pasažieru vilciena iepirkumus, Liepājas Metalurga jauno ne īpašnieku apstiprināšanu, Citadeles pārdošanu par centiem, Airbaltika kreditēšanu par miljoniem, u.t.t. Kur ir Latvijas sašķidr. gāzes termināls? Militāristi pērk buņotus kāpurķēžu traktorus no angļu šrota, bet kaimiņvalstis modernākās bruņu mašīnas, izbūvē elektrības starpsavienojumus.Solvitu ziepēs ar visiem viņas partijas atzariem.

   • Pie visa tā stāvēja klāt arī ZZS un NA kā koalcijas partijas un brīnījās, kas notiek. Nav ko uzkraut “troļļu” viedokļus vienai partijai. Nav godīgi melot un publicēt kā patiesību, jo Reizniece no ZZS nebija tā, kam no Ekonomikas ministrijai bija jārisina visi valības ekonomiskie jautājumi un tiesājamam lembergam, vispasaules komunistiskajam speciālistam?
    Un kur bija NA dzemdību tēvs?

  • Melot nevajag, Vienotības trolli, par visu šo lēmumus pieņēma Vienotības ļaudis: premjers, Finanšu ministrs, Satiksmes ministrs, Aizsardzības ministrs Papriks, u.c., pārējiem “koalīcijas partneriem” ir savas nozares, kuras arī ir atkarīgas no Finanšu ministra un Ministru prezidenta(tes) manevriem.

 8. Atvainojos, viņš ir tukšs, kluss un nevarošs, viņš neko nezina, kā Latvijā attīstās mafija, kā sabiedrība, kas notiek Latvijā, nezina, kādēļ Latvijā tik daudz pašnāvību, kur paliek desmitiem tūkstošu cilvēku, kurus ar tiesu izmet no dzīvokļiem par vienpusēji uzlikto īres maksājumu nepildīšanu un citādos gadījumos, viņš ir apbruņots ar šķēlisko TP polittehnologu politiku.
  TP un oligarhijas ZZS , kompartijas bosi un čekistiskie paņēmieni rullē.

 9. BREMZĒTS ir SIMPTOMS psih. slimībai Atbildēt

  Pavirši uzskatot – izglītots, it kā loģiski runā…
  Ja paanalizē – tā ir loģika greizam, destruktīvam nolūkam, atrautam no sabiedrības locekļu harmoniskas kopdzīvošanas vajadzībām.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+