Lasītāju viedokļi

Kā pašvaldībās vērtē Straujumas valdības veikumu pirmajās 100 dienās? 16

Foto: Saeimas preses dienests

Guntars Velcis, 
Ērgļu novada domes priekšsēdētājs:
 “Straujumas valdības veikumu vērtēju kā tipiskas pagaidu valdības veikumu – bez straujām kustībām, pēc principa “ir tā, kā ir”. Domāju, ka valdības darbībai vajadzētu būt drusku asākai, katrā ziņā valdībai jādzīvo vienu soli tautai priekšā, lai būtu cerība. Tagad viss notiek samērā mierīgi, Eiroparlamenta un Saeimas vēlēšanu zīmē. Es teiktu tā: kāda situācija ir, tā arī rīkojas. Ministru Naudiņu vēl nejūtu, jūtu ministriju, kas strādā aktīvi. Novēlu Naudiņam, lai arī viņam būtu sava līnija, kāda bija iepriekšējam ministram Cilinskim.”

Inesis Boķis, 
Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs:
 “Valdība lēnām virzās uz priekšu, lielu pārmetumu nav. Jāņem taču vērā ne vien vēlēšanu tuvošanās, bet arī Ukrainas notikumi un viss, kas saistīts ar Krievijas attieksmi un rīcību. Turklāt kaut ko kardināli mainīt tik īsā laikā – es te domāju arī atlikušo laiku līdz Saeimas vēlēšanām un jaunās valdības izveidošanai – ir ļoti grūti. Galvenais, ka mūs uzklausa un tiek meklēti ceļi iešanai tālāk. Mēs, lielās pilsētas, esam pārliecinātas, ka kopā ar bijušajiem rajonu centriem esam attīstības galvenie vilcēji, protams, ar piebildi, ka ir arī izņēmumi. Neatliekamākais uzdevums ir Eiropas fondu sadale. Jaunais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš braukā pa valsti, ieklausās viedokļos. Jāļauj viņam iestrādāties. Neatkarīgi no iekšpolitiskās un ārpolitiskās situācijas mūs interesē iespējas vismaz trīs gadus uz priekšu, galvenais – kā veicināt uzņēmējdarbību.”

Andris Kazinovskis, 
Balvu novada domes priekšsēdētājs:
 “Nesen Ministru prezidente, viesojoties Latgalē, brauca pa Austrumu stīgas rekonstruēto ceļu un iesaucās: “Cik skaists ceļš!” Pēc pāris stundām Balvos Straujumas valdības jauno ministru Naudiņu iepazīstināšu ar mūsu trim galvenajām problēmām, un viena no tām ir saistīta ar nepieļaujamo klusumu Austrumu stīgas tālākā izveidē. Kā pagājušajā gadā pabeidza ceļa Viļaka– Kārsava posmu Rekava–Medņeva, tā viss apstājies. Man nebūtu nevienam jāstāsta, cik svarīgs mūsu reģiona attīstībai ir 256 kilometrus garais ceļš gar Krievijas un Baltkrievijas robežu, taču remontdarbi vēl jāveic vairāk nekā 100 kilometru garumā. Nopietno darbu taču nedrīkst atstāt pusratā. Nesen Rēzeknē mēs, Latgales pašvaldību vadītāji, Straujumas kundzei uzdevām daudz jautājumu. Mums nav pieņemami, ka lielās pilsētas grib sajaukt līdzšinējo kārtību un jaunajā plānošanas periodā sev piesaistīt vairāk līdzekļu. Straujuma ir dzimusi Latgalē, beigusi Tilžas vidusskolu, tāpēc ļoti ceram, ka viņa meklēs iespējas vēl vairāk palīdzēt Latgalei. Esam gandarīti, ka viņa ņem vērā mūsu problēmas, nav lepna un neatsaka tikšanos. Protams, valdības darbam savu zīmogu uzspiež vēlēšanu tuvums, bet tik un tā paļaujamies uz Ministru prezidentes profesionalitāti, neatlaidību un centību.”

Aivars Lācarus, 
Talsu novada domes priekšsēdētājs:
 “Pa šīm simts dienām savas domas neesmu mainījis – Laimdota Straujuma ir laba premjere. Cita lieta, ka viņai jau no paša sākuma bija jāizšķiras – sagatavot visas lietas un nodot tālāk Saeimai vai tikai daļu, jo ir taču labi zināms, ka Aug­stais nams ne visu valdības iecerēto atbalsta. Premjerei jādomā par to, ko patiešām var izdarīt, un to viņa arī dara. Ar ministru Naudiņu vēl neesmu ticies, domāju, ka viņš turpinās priekšgājēja Cilinska iecerēto un iesākto. Mums svarīgi, lai tiktu ievērots ilglaicīgums un konsekvence, lai nebūtu tādu radikālu pārmaiņu, kas tikai rada lielu troksni un traucē darbam.”

LA.lv