×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. janvāris, 2018
Drukāt

Bez uzkrājumiem dzīvot nevar! Vai uzņēmumus skārusi šķeldas nepietiekamība?

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Solvita Vilčinska, SIA “Auces komunālie pakalpojumi” valdes priekšsēdētāja: “Mums problēmu ar šķeldas piegādēm nav – piegādātājs spēj nodrošināt visu līgumā noteikto šķeldas daudzumu. Līdz ar to līgums tiek izpildīts un arī cenas nav kāpušas. Zinu par problēmām nozarē, bet, iespējams, mums ir paveicies ar piegādātāju, kurš pagaidām mūs nav pievīlis un cena par šķeldu ir nemainīga jau trīs gadus. Rezerves gan mēs neuzkrājam, vismaz lielas ne.”

 

Indulis Āboltiņš, SIA “Rūjienas siltums” valdes loceklis: “Mums šķeldas netrūkst, taču tikai tāpēc, ka ir uzkrājumi – kādi 13 000 kubikmetru, kuru pietiek apmēram vēl trim mēnešiem. Taču to iespaidos laika apstākļi. Jo aukstāks būs, jo ātrāk tērēsies. Taču uzkrājumi bija domāti tieši ļoti aukstam laikam, nevis šā brīža mīnusiem… Piegāžu problēmas ir arī mums, jo piegādātājs šobrīd nespēj nodrošināt mums nepieciešamo apjomu, līdz ar to nākas lietot pašu uzkrāto, ko iepirkām vasarā un līdz ziemai žāvējam. Bez uzkrājumiem jau nevar dzīvot, vienmēr uzkrājam, lai nebūtu problēmu šādos brīžos. Protams, šķelda arī kļuvusi dārgāka, taču joprojām cena ir adekvāta – 8,50 eiro par kubikmetru. Ir piedāvājumi arī par 11 eiro, taču tas nav nopietni. Kopumā situācija nozarē ir bēdīga un šonedēļ diez vai jau varēs braukt mežā – domāju, ka vēl kādu nedēļu jāļauj salam darīt savu darbu.”

 

Ainārs Grīviņš, SIA “Limbažu siltums” valdes priekšsēdētājs: “Situācija ir traka, taču mums ir rezerves. Nav lielas, bet ir. Arī cena, protams, mainījusies, tā ir lielāka, taču ne ļoti būtiski un Limbažu iedzīvotājiem nav ko uztraukties. Ja būtu ļoti stingrs līgums ar piegādātāju, cenu tas varētu celt jau agrāk, taču līgums ir diezgan elastīgs. Mums par labu spēlē arī tas, ka nepieciešamie apjomi nav pārāk lieli. Nav kā Rīgā vai citur, tāpēc situāciju ir vieglāk kontrolēt. Jā, kļūst aukstāks, taču, lai materiālu izvestu no meža, ceļam kārtīgi jāpiesalst.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+